Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Marsa Alam vs. Hurghada: Do jakého egyptského letoviska se vydat na dovolenou?

Marsa Alam vs. Hurghada: Do jakého egyptského letoviska se vydat na dovolenou?

23.9.2019 - redakce Babinet.cz

Egypt je pro vás jasná volba, ceny jsou více než lákavé, nabídka služeb je velmi slušná a hotely nové a krásné. Není tak nad čím váhat, i když něco by se našlo. Jaké letovisko pro svou dovolenou zvolit?

Každé letovisko má své pro a proti, jedno je živější, druhé klidnější, jedno je ideální pro milovníky podmořského světa, druhé zas pro příznivce místní historie. Pojďme se podívat na hlavní rozdíly letovisek Marsa Alam a Hurghada, které vám online průvodce neprozradí.

Hurghada je živější, cenově výhodnější a dostupnější

Hurghada je rušným letoviskem, kde to žije a kde se rozhodně nudit nebudete, vyrazit můžete na trhy, do obchodů i do restaurací. Možnosti nákupů jsou zde skutečně neomezené, k tomu nechybí ani spousta atrakcí mimo resort. S tím ale souvisí i to, že se o Hurghadě říká, že je špinavější a přelidněná.

Velkou výhodou je, že většina hotelů má písečné pláže a pozvolný vstup do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Bohužel ale pláže v Hurghadě byly uměle vytvořené, tudíž neočekávejte žádný překrásný podmořský svět.

Do Hurghady létá více spojů, pyšní se větším letištěm a mnohem větší nabídkou hotelů než Marsa Alam. Značným plusem, které mnohdy také rozhoduje o tom, že lidé vyráží právě sem je, že z tohoto letoviska je poměrně blízko Kahira a Pyramidy v Gíze, z Marsa Alam se do této oblasti na výlety nejezdí.

Marsa Alam je čistší, modernější a klidnější

O Marsa Alam se říká, že je klidným a bezpečným letoviskem, na plné čáře ale vyhrává u milovníků šnorchlování, za krásným podmořským světem se vydávají turisté ze všech koutů. Neponičené korály, panenská příroda, a to hned u hotelových pláží, na moři se můžete setkat i s dugongem, karetou nebo delfínem.

Marsa Alam je novějším letoviskem, tudíž v něm najdete i novější a modernější hotelové komplexy, nevýhodou ale je, že vyjdete-li z resortu, nic vás nečeká, počítejte s omezenými možnostmi nakupování a nočního života, což mohou někteří ocenit.

Většina hotelů má přístup do moře přes molo, pokud tak fouká, je kvůli velkým vlnám přístup do moře zakázán a musíte si vystačit jen s bazény, které ale mají v Marsa Alam velmi moderní a přizpůsobené pro všechny věkové kategorie.

Hlavní rozdíly v letoviscích Hurghada a Marsa Alam?

  1. Hurghada je živější letovisko.
  2. Marsa Alam se pyšní překrásným podmořským světem.
  3. Pláže v Hurghadě mají pozvolný vstup, v Marsa Alam je moře přístupné přes mola.
  4. Marsa Alam je čistším a upravenějším letoviskem.
  5. Hurghada je cenově výhodnější destinací.
  6. V Marsa Alam najdete novější a modernější hotely.
  7. Do Hurghady létá více spojů a letovisko nabízí více hotelů.
  8. V Marsa Alam zažijete klidnější dovolenou.
  9. Z Hurghady se můžete vydat na návštěvu Káhiry, z Marsa Alam do Luxoru.

10.  Marsa Alam nabízí pouze „dovolenou v resortu,“ není kam vyjít do města.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip