Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Čím osadit podzimní truhlíky

Čím osadit podzimní truhlíky

23.9.2019 - redakce Babinet.cz

Podzim, pusto, prázdno a za okny to platí dvojnásob. Takhle si možná většina z nás podzim představuje. Sychravé počasí, vítr, chladný vzduch a šeď. Dny se krátí a temné noci prodlužují. Nemluvě o vánoční panice, která se o naše nervy pokouší už začátkem listopadu.

Podzim ale není tak krutý a nepřívětivý, jak vypadá. Hraje také širokou paletou barev, poslední paprsky slunce nejsou již tolik hřejivé, ale na kráse a příjemném pocitu z nich, podzim neubírá.

A tak nějak podobně je to i s vašimi terasami, balkóny, okenními parapety a předdveřními prostory. Nemusíte na podzim hledět do prázdných truhlíků a stýskat si nad tím smutným obrázkem. Máte víc možností, než si možná myslíte.

Kombinujte a užívejte si bohaté truhlíky

Podzim nabízí nemalé spektrum rostlin, které krásně vyzdobí podzimní dny. Nebojte se kombinovat barvy a vhodné rostliny. Vkusně namíchaný podzimní truhlík je opravdu pastvou pro oko. Variace vřesů a klasických trvalek jsou úchvatné.  Když budete mít extra ruku, přečkají s vámi i třeskutou zimu.

O kterých podzimních adeptech to mluvíme?

 • Dlužicha

Vybírat můžete z několika druhů. Od krvavé až po purpurovou. Ať však vsadíte na ten či onen druh, vždy se budete moci pokochat nádhernými listy s ostrými vnitřními rysy. Syté barvy a půvabné žilkování těchto nízkých listů jsou úžasnou podívanou.

 • Macešky

Toužíte li po absolutně barevném světě přímo za vlastními okny, macešky jsou velmi vhodnou volbou. Macešky jsou natolik půvabné, osobité a pestrobarevné, že zrovna tyto rostlinky můžete do truhlíku zasadit klidně samotné. Nemusíte je nutně kombinovat.

 • Dabécie

Možná ji znáte lépe jako irský vřes. Jde o nízký, stálezelený keřík, který na zimu neopadává. Truhlík doplní romantickými barvami a úzkými lístky. Zvonkové kvítky podzimní truhlík příjemně zjemní.

 • Rozchodník nádherný

Rozchodník se vám odvděčí famózní podívanou obzvlášť tehdy, nakombinujete li do truhlíku více odrůd a to v těsné blízkosti. Byť rozchodník slunce miluje, je na podzim spolehlivým favoritem, který vás nezklame.

 • Zimostráz

Další stálezelenný nízký keř, který v truhlíku nadělá mnoho zelené parády. Zimostráz určitě zvládne i mrazy a péče o něj není nijak náročná. Velmi pěkně se s ním navíc pracuje. Můžete si proto vyhrát s jeho tvarováním.

 

Napsala B8ra Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.