Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

15.9.2019 - redakce Babinet.cz

Oko, do duše okno. Jenže k čemu jsou nádherně hluboké oči, když jim na kráse ubírají tmavé kruhy velikosti kola od vozu. Naštěstí nejde o žádnou závažnou chorobu. Ale esteticky vzato, jsou tyto tmavé kruhy potíž. Jak se jich zbavit?

Jak to?

Přijdete do práce brzy ráno. Kolegyně je usměvavá a svěží. Její obličej září a po únavě ani stopa. Kde má ukryté ty tmavé kruhy pod očima, které trápí vás? To je před příchodem do práce vždycky schová do kapsy? Možná.

Nebo prostě jen dostatečně pije a neponocuje. Zkuste jít správnou cestou i vy. Tmavé kruhy pod očima se vás už nebudou týkat.

Co stoprocentně pomáhá?

Na problémy s tmavými kruhy pod očima platí spousta babských, i odborných rad. Můžete si pomoci speciální kosmetikou, ale také jednoduchými kroky, které zvládnete doma. Některé z nich si právě teď představíme.

  • Dostatečný spánek

Kůže pod očima je velmi jemná a citlivá. Únava se v tmavých kruzích přímo zrcadlí. Chcete li jim předejít, neoddalujte odchod do postele. Nejen, že budete druhý den plní energie, ale po tmavých kruzích nebude ani památky. Kůže totiž bude mít dostatek času se během spánku zregenerovat.

  • Pitný režim

Hydratace je pilířem všeho. Když vládnete správnými pitnými návyky, vrátí se vám to v každém ohledu. Jak na zdraví, tak na kráse. Voda je pro tělo důležitou složkou. Nezapomínejte na to a nečekejte, až se přihlásí žízeň.

  • Brambory

Velice rychlá a dostupná pomoc. Dokonce s mírně bělícími účinky. Studené brambory blahodárně působí také na opuchlé oči. Přiložte studené plátky brambor na oční okolí a natáhněte se na 15 minut. Zvolte příjemnou polohu a odpočívejte. Kruhy mizí a vy relaxujete.

  • Heřmánkový čaj

Multifunkční řešení. Obklady z heřmánku můžete požívat jak studené, tak teplé. Je to na vás. Ať vyberete kteroukoliv variantu, postup je stejný. Uvařte sáčkový heřmánkový čaj a teplé, či studené sáčky přikládejte na oči. 20 minut působení je ideální dobou. Léčivý heřmánek udělá své.

  • Mléčný obklad

Mléko pokožku zvláční a zjemní. Vatové tampony ponořte do studeného mléka a přiložte. Opět si najděte chvilku pro sebe a dejte si 15 minut příjemného oddechu. Chlad a mléčné složky udělají své a kruhy mizí.

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip