Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak se zbavit špíny, mechu, řas i lišejníku v okolí domu?

Jak se zbavit špíny, mechu, řas i lišejníku v okolí domu?

7.9.2019 - redakce Babinet.cz

Na konci léta nemusí naše terasa a okolí domu vypadat jako ze škatulky. Děti si tu užili prázdniny, váš pes si našel ve stínu pod keři na terase oblíbené místo, pořádali jste tu grilovačky i párty a občasné bouřky donesly na terasu a cestičky spoustu špíny. Terasa už není tak čistá, v rozích lehce začernává a tam, kde se povch ukrývá pod keři či stromy se objevuje nazelenalý nádech. Ani cestička k domu a příjezdová cesta nezáří čistotou a na zídce vytvářející pomyslný předěl mezi zahradou a domem je vidět mech. Je vám tento obraz povědomý?  Aby váš dům nezarostl do špíny, řas, mechu a lišejníků, je nutné s tím rázně zatočit.  Nemusíte ale hned brát do ruky koště a trávit hodiny vymetáním nečistot a drhnutím nebo vyrýpáváním mechu. Žijeme v moderní době a technika nám pomáhá. Pojďme na to chytře. Tlakové myčky představují snadnější způsob čištění s vynikajícím výsledkem za zlomek času.

Podívejte se, jak na to.

Kvalitní tlakové myčky jsou vytvořeny tak, aby s nimi bylo možné čistit různé materiály a plochy. Například, máte-li doma dřevěnou terasu, postupujte co nejopatrněji, abyste nepoškodili dřevo. Ideální je zvolit tlakovou myčku, například Kärcher K 5 FULL CONTROL HOME se speciálním nástavcem – T-racer, který šetrně, a přesto s dostatečnou silou plochu vyčistí a nepoškodí ji.

Pro čištění pevnějších ploch můžete použít koncovku se širším či užším paprskem. Tak velmi snadno odstraníte například řasy, které podkladu dávají nevzhledné zelenavé zabarvení. Lehce se zbavíte i lišejníku či mechu z kamenné zídky.

Tlakovou myčku lze použít ale i k odstraňování plevele. Úzkým paprskem rostlinu odříznete od země.

Tlakovou myčkou ale nemusíte čistit jen venkovní prostory. Ideální jsou pro mytí aut, kol, ale také motorek a vašich dalších miláčků.

I bez tlakové vody

Některé tlakové myčky dokážou využívat i alternativní zdroje vody – jako jsou rezervoáry, kanystry, potok nebo rybník. Díky tomu můžete ještě lépe šetřit vodou.

Jak nastavit ten správný tlak

S tlakovou myčkou K 5 FULL CONTROL HOME (NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU 10 490 Kč) budete na každém povrchu požívat ten nejvhodnější tlak. Stupeň tlaku si můžete nastavit na pracovním nástavci a vždy vám jej zobrazí i LED kontrolka na pistoli, tudíž máte kontrolu stupně tlaku maximálně pod palcem. Na režim čisticího prostředku můžete přepnout snadno a bez jakékoliv výměny pracovního nástavce. Tlaková myčka K 5 FULL CONTROL HOME je stabilní a zároveň kompaktní, takže manipulace se zařízením je velice snadná. Součástí balení je i Home Kit s čističem ploch T 350 a Čistič kamene 3 v 1.

Snadné nanášení čisticího prostředku také umožňuje pěnovací tryska, se kterou vytvoříte aktivní pěnu. Oceníte ji zejména při mytí aut, plastového zahradního nábytku a některých ploch.

Více na www.karcher.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip