Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Miloš (40): Manželka čeká cizí dítě. I přes mé odpuštění chce odejít

Miloš (40): Manželka čeká cizí dítě. I přes mé odpuštění chce odejít

7.9.2019 - redakce Babinet.cz

Se ženou nám to už dlouho neklapalo. Brali jsme se hodně, hodně mladí a až postupem času jsme přišli na to, že si asi nejsme úplně souzení. Byli z nás časem spíš nejlepší přátelé, kteří bydlí spolu, než manželé, kteří se vroucně milují. Ale nějak jsme se shodovali na tom, že i tohle je prostě možnost. Ve vší úctě a pokoře spolu zůstat, než vztah rozbít a hned přistoupit k rozchodu. Asi to není úplně obvyklý postup, ale nám to vyhovovalo. Prostě vyhovovalo. Spolu jsme finančně nestrádali, dělili si práci o domácnost, zvelebovali ji a o všem jsme spolu mluvili. Časem jsme každý měli sexuálního partnera jinde. A to byl kupodivu bod, díky kterému jsme se do sebe znovu zamilovali. Zjistili jsme, že prostě neexistuje nikdo lepší a že jsme jeden pro druhého tím ideálem.

Tohle sblížení, které nastalo vlastně skrze poznání někoho jiného, jsme si naplno užívali. Byli jsme najednou tak šťastní a vztah dostal úplně jiné rozměry, než na které jsme byli zvyklí. Nebyl důvod dále udržovat milostný poměr jinde. Všechno bylo v pořádku. Až do osudného večírku, kde moje žena podlehla muži, se kterým tehdy udržovala poměr, který zmiňuju výše. Otěhotněla.

Řekla mi to velmi brzy. Přiznala se k tomu, co udělala a také k pozitivnímu těhotenskému testu. Byl jsem samozřejmě v šoku. Ale necítil jsem kupodivu vztek. Asi proto, že už vím, že některé věci mají řešení, i když se to jiným zdá beznadějné. Chtěl jsem prostě se svou ženou zůstat. Vím, že je to žena mého života a když nás to nerozdělilo tehdy, nemuselo by ani teď. Koneckonců, nelhala mi. Mohla mě nechat vychovávat cizí dítě a udržovat mě lží dál v nevědomosti.  Jenže moje žena mě teď chce stejně opustit. Vysvětluju jí dokola, že ji mám až příliš rád na to, abych ji nechal kvůli téhle skutečnosti odejít, ale ona to vidí jinak. Cítí se provinile a chce dítě vychovávat sama. S tím mužem přitom nemůže počítat, je totiž ženatý. Snažím se jí ukázat, že se zbytečně bičuje, že na to nemusí být sama. Děti jsme chtěli, ale zatím se nezadařilo, tak proč holt nehrát s kartami, které se jen zamíchaly jinak, než si člověk plánoval?

Miloš, 40 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Ely
7.9.2019 23:46

Hm. A nebudete tak trošku ňouma?? Možná by nebylo od věci, být aspoň naoko zdravě nasraný, že vám domů přistává kukaččí mládě. Nae tedy působíte jako nositel přesně nulové, až možná záporné hodnoty testosteronu. Jo, a žeru popisy toho, jak jste byli strašlivě šťastní a užívali si to znovu sbližování :D. Tak šťastní, až se vyspala samým štěstím a jiným a rovnou bez ochrany ;).

normální chlap
8.9.2019 00:48

Dělá z tebe vola. Američani říkají "alpha fucks, beta bucks". Ty budeš podle svého popisu asi tak omega :-) Aspoň jednou za život se vzmuž, zahraj si na alfu, pošli tu svou slepici k čertu a podej žalobu na popření otcovství.

Mandla
8.9.2019 10:54

Užívali si znovu nalezenou lásku,..že jo Ely. On tomu snad i věří! Neuvěřitelné! Jinak spokojit se ve vztahu s přátelstvím, shodou, stejnými názory a zapomenout na vášeň, je ošidné, jednou vás to dožene. A stalo se...

kalupinka
8.9.2019 13:50

Nechte ženu jít. Je rozhodnutá. A jak tak koukám, volné manželství až tak ideální nebylo....

kolcava
9.9.2019 11:41

Miloši, vaše žena si žádné nově nalezené štěstí neužívala a vaše žena neobjevila, že jste si určeni. To jen vy. Vaše žena užívala výhody spolubydlení a dělení domácích prací a nákladů na živobytí s někým, s kým si vcelku nevadí, a mezitím měla čas na hledání někoho, s kým bude chtít založit rodinu. Někoho, komu by věřila, že ji znovu neuvrhne do "volného vztahu", jakmile se doma bude nudit. Někoho, kdo jí nebude domů tahat mikrobiální kolekce jiných žen a ona nebude muset čekat, čím ji nakazí. Někoho, s kým se nebude muset bát mít děti, aby pak na ulici tátu potkávaly, jak se vede každou chvíli s jinou tetou, a ony se proto nemohou doma, v rodině, citit v bezpečí. Vaše žena pro sebe takového muže našla. Nechte ji jít, ona je evidentně rozhodnutá a vy přes svou zálibu ve volném vztahu evidentně neznáte ženy, a to vůbec. Třeba ani těhotná není, jen chce, aby mohl odejít bez řečí, bez vašeho citového vydírání a bez toho, že budete dál doufat v nový návrat, jakmile se zase zklamete jinde. Vy to vidíte tak, že jste ten velkorysý - dal jste jí volnost k intimním vztajhům kdekoliv, když jste se doma sám začal nudit, nabízíte jí, že se teď postaráte o její dítě, ale ona to jistě vidí jinak. Z pohledu ženy, která chce založit rodinu, vy nejste muž, který rodině dá klid a pocit bezpečí. Ani ženě, a dětem už vůbec ne.

kolcava
9.9.2019 14:01

Ještě dodatek: otec jejího dítěte jde do velkého rizika a jejich dítě možná stejně bude trpět, že má maminku, která kromě táty má jiné muže, jako měla, když ještě intimně žila jak s jeho otcem, tak se svým tehdejším manželem. Možná jí ale na rodině bude tolik záležet, že s tím skončí.To už nebude vaše starost.

Ely
9.9.2019 20:14

Kolcava, ale tady ten rozhodný alfa ( :D ) píše, že otec dítěte je ženatý. To by dost měnilo situaci, paní by jen tak novou rodinu nezaložila. Leda, že by ženáče rozvedla, a to je tedy taky slušný morální hnůj.

kolcava
9.9.2019 20:47

Vidíte, Ely, to jsem přehlédla. Tak to není o tom, že si nastávající máma místo muže, kterému nemohla věřit, protože plánovitě paralelně udržoval více vztahů, našla dalšího, kterému také nemůže věřit, protože také paralelně udržuje více vztahů. A máma také a možná to ze zvyku bude dělat dál, když jí to tak vyhovovalo. Chudák dítě, už od začátku všechno špatně. Snad by bylo dobře, kdyby ho taková máma raději vložila do baby boxu, aby si ho adoptoval pár, který umí nést odpovědnost i za někoho jiného, než jen s bídou za sebe (v případě Miloše a jeho ženy ani to ne). Každopádně jejich mnohoúhelník, do kterého se jako procesní vada objevilo dítě na cestě, ukazuje, jak skvělé uspořádání je takové volné manželství ;).

starykocour
12.9.2019 13:38

Sááákryš, Kolčavo. Jste divná. Sice jste vše přehlédla, ale pro jistotu jste tomu ubohému paroháči vynadala, jak je hrozný a bezohledný ... Styďte se ...

starykocour
12.9.2019 13:39

Myslím si, že pán z článku tak nějak přehlédnul, že zamilovaný je jen on. Žena si dál užívala jinde a nyní pálí mosty ...

Damián
15.9.2019 15:31

Paní měla zůstat doma s manželem. Mám pocit, že s dítětem ji nic pěkného nečeká. Doma by měl aspoň zázemí a klid. To je ta moderní doba. Nerozumím jí....

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip