Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Liposukce: není se za co stydět!

Liposukce: není se za co stydět!

5.9.2019 - redakce Babinet.cz

Léto skončilo a některým z nás opět nevyšlo předsevzetí zhubnout do plavek alespoň několik kilogramů. Vyvážená dieta a každodenní pohyb jsou cestou, ale... Je i jednodušší způsob, jak se svých nechtěných polštářků zbavit. Dnešní doba nabízí více typů liposukce, chirurgického zákroku, který vám pomůže ke štíhlejší siluetě a vyššímu sebevědomí. Díky kterému z nich zhubnete vy?

Foto: Jernej Graj, Unsplash.

Dosáhnout vymodelované postavy stojí mnoho úsilí – jde to ale i rychle a bez námahy.

Zkrásněte s pomocí plastického chirurga

Odsát tuk je možné z bříška, hýždí nebo stehen, chirurgové vám pomůžou zbavit se i silnějších paží, lýtek, kolen či bochánků na zádech. Samotnému zákroku předchází konzultace s lékařem, který vám doporučí, z jakých míst se musí tuk odsát, abyste získala vymodelovanou postavu. Po vyšetření se zákrok provádí v lokální nebo celkové anestezii. Existuje několik liposukčních metod, jak dosáhnout požadovaných křivek:

●        Klasická liposukce začíná aplikací speciálního roztoku, který rozpouští tuk. Pomocí tenkých několikamilimetrových kanyl je pak vysáván ven z podkoží.

●        Při ultrazvukové liposukci budete navíc ošetřena přístrojem VASER Lipo. Po operaci se vytvoří méně modřin a otoků, takže se celková doba hojení zkrátí.

●        Bojujete s celulitidou? Radiofrekvenční liposukce BodyTite využívá zahřívání, které rozpouští tuk, ale má příznivý vliv i na vyhlazení pokožky s nežádoucími ďolíčky.

Po zákroku si odpočiňte

Všechny modelace trvají do dvou hodin, po lokální anestezii odcházíte domů zpravidla hned po zákroku. Pokud se rozhodnete pro ošetření v celkové anestezii, na klinice strávíte většinou jen jeden den. Už po týdnu se můžete vrátit k běžným činnostem a po 4 až 6 týdnech zvládnete i sport a další fyzicky náročnější aktivity. Po dobu rekonvalescence pak nosíte kompresní spodní prádlo, jež usnadňuje hojení.

Aby ploché bříško vydrželo

Po operaci zůstanou malé, několikamilimetrové jizvičky, které nejpozději do jednoho roku na kůži už nenajdete. Výhodou je, že na ošetřených partiích se vám tuk už nikdy neuloží. Tělo je však chytré a začalo by tuk ukládat jinam. Je tedy velmi vhodné dodržovat po zákroku zdravější životní styl, který vám pomůže si novou postavu nejen udržet, ale i nadále svépomocí vylepšovat.

Zázraky na počkání

Liposukce jednorázově postavu vymodeluje, ale pěknou si ji musíte udržet sami. Pokud vás trápí nesouměrně uložený tuk ve vašem těle, kila navíc, která nechtějí pryč, nebo neforemné partie, ideální volbou je právě moderní metoda šetrného odsátí tuku. Získejte konečně tělo do plavek, za které se nebudete stydět!

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip