Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Kraj Vysočina  /  Dni venkova 2019 na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Dni venkova 2019 na zámku ve Žďáru nad Sázavou

28.8.2019 - redakce Babinet.cz

Třetí ročník oblíbené rodinné akce, kde se potkává živá příroda se živou kulturou, vypukne v areálu Zámku Žďár nad Sázavou. „Letos bude hlavní hvězdou akce včela. Řekli jsme si totiž, že se od této královny naší přírody máme hodně co učit a že si zaslouží naši velkou pozornost. Návštěvníky tak čekají tvořivé včelí dílny, ochutnávky medové kuchyně, ale také besedy s odborníky zaměřené na palčivá témata jako je včela a chemické postřiky, sršeň asijská – zabiják včel nebo léčba včelími produkty. Spoustu rad se dozví také ti, kteří chtějí se včelařením teprve začínat,“ popisuje program Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku. Inspirace včelou však neskončí po Dni venkova. Zámečtí totiž ve spolupráci s českobudějovickou Sladovnou otevřou 22. října velkou zážitkovou výstavu Včela – Tajuplný výlet za sluncem. Malý kousek z této výstavy, která potrvá až do poloviny dubna 2020, budete moci vyzkoušet právě na Dni venkova.

V průběhu celého dne také můžete nahlédnout do zákulisí péče o panství rodiny Kinských. Uvidíte, jak je možné v lese používat lovecké psy nebo jakým způsobem probíhá těžba dřeva za pomocí koní. Vyzkoušíte si střelbu z posedu a dozvíte se, proč se z něj vlastně musí střílet. Nebude chybět ani stromolezectví, skvělá hudba, tematický jarmark nebo včelí fotokoutek.

„Velkým problémem posledních let je sucho a s ním spojené menší lokální lesní požáry. Simulaci takového požáru a jeho hašení historickou koňskou stříkačkou připravujeme jako třešničku na dortu v průběhu Dne venkova ve spolupráci se zámeckými hasiči,“ dodává k programu provozní vedoucí zámku Petr Sedlák.

Na žďárském zámku se rozhodli jít cestou společenské odpovědnosti, proto na zdejších akcích nově najdete stylové vratné kelímky, které si zároveň můžete odnést domů jako pěkný suvenýr.

KDE: zámek ve Žďáru nad Sázavou

KDY: 28. září 2018 od 10 do 18 hodin

ZA KOLIK: dospělí: 70 Kč, dítě (3-15 let): 40 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti): 180 kč

Pokud při návštěvě Muzea nové generace předložíte vstupenku na letošní Den venkova, automaticky získáte slevu ve výši vstupného na Den venkova. Jinak řečeno návštěvníci Muzea nové generace mají vstup na Den venkova zdarma.

Celý program najdete na www.zamekzdar.cz.


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip