Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Po stopách industriální Ostravy

Po stopách industriální Ostravy

28.8.2019 - redakce Babinet.cz

Ostrava, toto ještě donedávna převážně průmyslové město, dnes láká na svojí industriální minulost. Je to navíc jedno z mála míst, na kterých najdete hrad propadlý do „dolíku“.


Kdo by si chtěl udělat zajímavý výlet, pro toho bude Ostrava dozajista opravdu zajímavým místem. První kroky by měly vést do dolní oblasti Vítkovic. Toto místo se nachází poblíž samotného ostravského centra a stalo se národní kulturní památkou. Jedná se o rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren, ve kterém najdeme unikátní soubod industriální architektury, který už zřejmě jen tak někde neuvidíme.

Jde o tři na sebe navazující komplexy a to: černouhelný důl, koksovnu a vysokopecní provoz. Dneska celá oblast patří také do Evropského kulturního dědictví.

Dneska se zde nachází také oblíbená Bolt Tower – Boltova věž, pojmenovaná podle slavného atleta. Prohlídky jsou každý den od 10,12, 14 a 16 hodin, začínají pak v návštěvnickém centru. Je zde hned několik prohlídkových okruhů.

Velmi zajímavý je také oblíbený Landek park. Tady můžete na prohlídky důlní expozie a expozice báňského záchranářství.

Kdyby se někoho nechtělo fárat do dolu, tak si může projít naučnou stezku po okolí, jedná se totiž o významnou archeologickou oblast.

Určitě nevynechte ani ostravskou radnici, jíž součástí je rozhledna, ani ostravsko-slezský hrad, který se časem propadl a tak už nestojí na kopci, ale spíše v rovině.

Hned vedle Ostravy pak je další zajímavé městečko, Hlučín, zrovna o posledním prázdninovém výletu tam můžete zažít tradiční Krmáš. Což je svébytná moravská pouť.

 

Napsala Zuzana Zelenková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.