Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Papír  /  Netradiční obaly na sešity

Netradiční obaly na sešity

26.8.2019 - AndreaP.

Připravujte se společně s dětmi na začátek školy, hezky s nimi zabalte sešity a večer si udělejte domácí promítání buď pohodového filmu, anebo fotek z prázdnin. A dopřávejte si radost z oblohy letních nocí...

Netradiční obaly na sešity

Budete potřebovat:

  • sešity
  • kvalitní lepidlo v tubě
  • balicí nebo obyčejný bílý papír
  • nejrůznější oblíbené samolepky či barevné lepicí pásky

 

Sešit polepte lepidlem po celé ploše, přiložte na balicí papír a uhlaďte. Podle krajů sešitů obstřihněte. Pokud obalujete sešity formátu A5, postačí na obalení bílý kancelářský papír A4. Pokud nechcete lepit samolepky ani lepicí pásky, děti si je mohou podle svého vkusu dokreslit svými oblíbenými motivy.

Z bílého papíru nebo ze čtvrtky vystřihněte okénko, kam nadepíšete jméno a předmět, a nalepte ho na sešit. Nakonec si už děti samy nalepí oblíbené samolepky. Mají tak pocit, že si alespoň sešit mohly vyzdobit a vytvořit podle sebe, a výuka pro ně bude o to zajímavější. Aby sešity vydržely déle, zabalte je do plastových přebalů.

**********************************************************************************************************

Návod je ukázka z knihy

Tradinář – Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů

Monika Kindlová

Martina Boledovičová

Vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice.

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice, ale také praktický dopad – jak dětem vše vysvětlit, co si připravit a uvařit, jak si svátky s rodinou a přáteli, ale třeba  se sousedy co nejlépe užít?

Tradinář objasňuje konkrétní svátky, popisuje jejich obyčeje a zvyky, odkrývá jejich nadčasovou podstatu a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla (například mazanec, vrkoč, trdelník nebo svatomartinskou husu), v souladu s přirozeným rytmem roku.

Tři králové ~ Hromnice ~ masopust ~ Morana

Velikonoce ~ čarodějnice ~ máje ~ letnice

svatojánská noc ~ poutě ~ dožínky ~ posvícení

Dušičky ~ advent ~ Vánoce

Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte. Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. To jsou hodnoty, které tu budou s námi vždycky. S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce.

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Pevná vazba, 210 x 210 mm, 288 stran, barevné fotografie

MOC 499,- Kč


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip