Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  7 typů chování, kvůli kterým je v pořádku přerušit kontakt s rodinou

7 typů chování, kvůli kterým je v pořádku přerušit kontakt s rodinou

20.8.2019 - redakce Babinet.cz

Rodina by měla být synonymem pro bezpečí a jistotu. Místo, kde se člověk cítí být akceptován a milován takový, jaký je. Měl by cítit podporu a rád se domů vracet. No, v životě to tak bohužel často není.

I když je skvělé mít dobré vztahy s rodinou, nemusí se to vždy povést. Rodina by měla být člověku oporou. Ale v některých případech je víc než pochopitelné kontakt s rodinou přerušit. Zejména když vám provádí následující věci.

1. Pomlouvají vás a nemůžete jim věřit. V rodině jsme zvyklí být otevření a říkat svoje nejtajnější tajemství. Můžeme pak dostat nějakou radu nebo sdílet svoje štěstí. Jenže když rodinní příslušníci šíří informace mezi jejich známé, nebo si otevřou pusu na špacír před dalšími pěti lidmi, není to nic příjemného. Vše by mělo zůstat mezi vámi. Nikdo další nemá přece právo vědět informace z vašeho osobního života mimo úzký rodinný okruh.

2. Soudí vás (negativně). Nikdo si nepřeje být souzený za to, jaký je, co dělá, jaké má koníčky. Ať je to cokoliv, proč vás rodiče nebo známí soudí, není to příjemné. A není divu, že se pak s nimi nechcete bavit.

3. Obrací se na vás jen, když něco potřebují. Tohle je typické pro falešné kamarády. Může se to ale bohužel vyskytnout i u rodiny. Po celý rok o svojí rodině neuslyšíte, neptají se vás, jak se máte ani co jste dělali. Ale když něco potřebují, ozvou se okamžitě.

4. Manipulují s vámi. Nejste zrovna podle jejich představ, a tak se vám snaží všemožně dobře poradit, co a jak byste měli udělat. Nikdy to ale nebude směřovat k vašemu uspokojení, ale jen uspokojení vašich rodičů. Budou vám spíše radit, jak byste se měli stát pro ně lepšími, přijatelnějšími lidmi. Souvisí s tím také to, že víte, že k vám nejsou zcela upřímní…

5. Snaží se kontrolovat váš život. Každý rodič má starost o svoje dítě. Jestli už jste ale dospělí a vaši rodiče mají neustále potřebu kontrolovat, kam chodíte, co děláte, s kým se stýkáte, rozhodně to není příjemné. Někdy je ten správný čas na přestěhování se do svého domova. Jsou ale tací rodiče, kteří volají několikrát za den. Mají potřebu být na prvním místě za každou cenu. Mohou žárlit i na vašeho partnera. Takový vztah není zdravý.

6. Nestále vám připomínají špatnou minulost. Možná za sebou máte těžké chvilky, ať je to vyhazovat ze školy nebo dokonce drogová závislost. To je ale pryč. Všechno už jste úspěšně překonali a teď se soustředíte na přítomnost. Myslet neustále na minulost a dívat se dozadu není dobré. Jestli vám rodina neustále připomíná vaše neúspěchy, něco je špatně.

7. Týrali vás a jste díky nim neustále ve stresu. Jestli jste kvůli členům rodiny v neustálém napětí, cítíte se kvůli nim hrozně, nebo máte pocit, že vás citově vydírají, anebo pokud došlo ve vaší rodině dokonce na fyzické týrání, rozhodně se není čemu divit, že budete chtít zrušit kontakty s rodinou. V tomto případě je chování neomluvitelné.

 

Napsala ŠT

 

Zdroj: Bright Side

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
20.8.2019 22:14

8. Dají k se jehovistům nebo scientologům a vás tam tlačí také. 9. Během návštěvy se začnou nápadně často vyptávat, jestli kupujete Avon a Amway a že byste určitě měli investovat do jednoho spolehlivého fondu s úžasnými výnosy, ve kterém mají taky peníze.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.