Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zasadíte-li si nyní třeba mrkev, sklidíte ji ještě letos

Zasadíte-li si nyní třeba mrkev, sklidíte ji ještě letos

15.8.2019 - redakce Babinet.cz

Světe div se! V průběhu léta a na podzim nejen že sklízíme lahodné plody zeleniny, o které jsme se celý ro starali, ale můžeme také vysévat takové druhy, které ještě letos sklidíme, případně ty, které budeme mít časně zjara. Jak na to a o které druhy zeleniny se jedná?

Hurá na cibuli

Dáváme například ozimé odrůdy kuchyňské cibule. Ta potřebuje středně těžkou půdo a dostatek výživy v podobě hnojiva. Tato cibule nabízí velmi ranou sklizeň. Ovšem pozor, není dobrá na dlouhodobé skladování, takže to nepřežeňte s počtem pěstovaných rostlinek.

Další co se ještě teď dá vysévat je hlávkový salát, ideálně pak odrůda huml, která dokáže také přezimovat. Salát patří na pěkné slunné místo, ale potřebuje dostatek hnojiva i vody. Nehodí se tedy pro zahradníky, kteří nemají čas denně jej zalévat.

Špenát a saláty

Rozhodně také můžete vysévat špenát. Ten je vhodný právě pro jarní výsev s brzkou sklizní a poté pro podzimní výsev, kdy čerstvé listy špenátu 8sklidíte i letos. Zároveň dokáže přezimovat.

Podobně lze také dát ještě polníček, rukola nebo šťovík.

Na jaro si můžete, ale to až později, třeba v září, připravit nejrůznější bylinky a česnek, ty lze vysévat a předpěstovávat, přezimují a budou připraveny na jaro.

Nezapomeňte také na mrkev, ředkvičky a fazole, i ty můžete sklízet ještě letos, pokud ji vysejete ještě v srpnu. Důležitá je zálivka i pravidelné hnojení.

 

Napsala Zuzana Zelenková

 

foto: Pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip