Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Ester Ledecká: „Jsem jako žralok, pořád se musím hýbat.“

Ester Ledecká: „Jsem jako žralok, pořád se musím hýbat.“

13.8.2019 - redakce Babinet.cz

Když zrovna nedovádí na lyžích nebo snowboardu, ráda si odpočine s knihou v ruce. Řeč je o Ester Ledecké, olympijské vítězce ve snowboardingu a lyžování. Stejně jako spousta z nás, vyrůstala i Ester na pohádkách a Harry Potterovi. Dnes ráda sáhne po knize, která ji rozesměje. Kromě zábavné literatury ale také ráda louská ještě jeden neobvyklý žánr. Jaké knihy jí nesmí chybět na cestách, nám prozradila v následujícím rozhovoru.

Sport není koníček ale velký kůňEster Ledecká je jméno, které se nejčastěji spojuje se sportem. Máte i jiné koníčky, kterým se aktivně věnujete?

Sport je moje práce, ale zároveň ten největší a nejoblíbenější koníček. Je to velký koník. Úplný kůň. Naštěstí mě i uživí.

Stíháte se vůbec někdy zastavit i nad klidnějšími aktivitami, jako je např. četba?

Jasně! Čtu ráda. Moc ráda! Vyrostla jsem na knížkách Joanne K. Rowlingové. Letos na jaře jsem se byla dokonce podívat v Londýně ve filmových ateliérech, kde se Harry Potter natáčel. Dozvěděla jsem se, že právě probíhá na www.proctiseletem.cz. soutěž s Milkou, ve které se dá vyhrát zájezd do těchto ateliérů. Asi začnu soutěžit a pojedu tam znovu. Je to něco fantastického!! Opravdu neskutečný zážitek!

Milovali jsme Fimfárum a Harryho Pottera

S rodiči máte krásný vztah. Vzpomenete si, že by Vás jako malé děvčátko uspávali četbou pohádek, nebo jste byla aktivní dítě, které museli do postele nahánět?

Naši nám vždycky četli a zpívali před spaním. Moc jsme se na to s bráchou těšili. Nejradši jsme poslouchali Fimfárum. Janek vždycky měnil hlasy podle postav. Také jsme milovali Harryho Pottera. Přečetl nám všechny díly. I teď ráda poslouchám četbu. Při dlouhých cestách a přejezdech nesmí dobrá audiokniha chybět.

Pro mnoho lidí je léto časem dovolených, ale pro Vás je ve znamení letní přípravy. Stihla jste si letos nějaké volno užít?

Já si prázdniny užívám na plný pecky. Dělám celý život co mě baví. Což je, jak jsem řekla, sport. Nezvládla bych koukat do počítače nebo sebou plácnout u vody a nic nemít v plánu. To by mě zabilo. Jsem jako žralok. Pořád se musím hýbat.

Utíkáte ze zimních sportů za teplem, nebo i přes dovolenou preferujete hory?

Jsem spokojená tam, kde jsem. V zimě miluju zimu v létě léto.

Jak vypadá ideální dovolená podle Ester? Máte svého oblíbeného autora, jehož kniha Vám v zavazadle nesmí nikdy chybět?

Mám spoustu oblíbených knih a autorů. Nejoblíbenější je ale Petr Šabach. Měla jsem i tu čest se s ním potkat a musím říct, že mi jeho humor moc chybí.

Detektivku? Raději učebnici fyziky, prosím

Jste spíše typ, který se ubírá k detektivním příběhům, sci-fi, nebo lehčí literatuře?

Ráda se směju, takže si vybírám vtipné knížky. Baví mě fyzika, takže čtu i mnoho knih s touto tématikou. Dokonce s sebou tahám po celém světě učebnice a různá skripta, nad čímž samozřejmě všichni doma kroutí hlavou. Banánová krabice plná knih je povinná výbava na každou cestu.

Trávila jste jako malá prázdniny u prarodičů? Pokud ano, jak na tento čas vzpomínáte?

Prázdniny u babičky a dědy jsou nejvíc. To ví přece každý. Vzpomínám na to moc ráda. Stále s nimi část prázdnin trávím. Teď už je to ale tak, že oni jezdí za mnou k vodě do Řecka.Čistě hypoteticky.

Kdybyste mohla odjet ihned kamkoliv na světě na dovolenou, kam by to bylo? A proč?

Já už jsem to místo našla. Jezdím tam každý rok ve stejnou dobu a trávím na něm přes 2 měsíce.

Těšíte se na nadcházející sezónu?

No jasně! Jako malý děcko!

------------------------

Pročti se létem až do Londýna

Patřily fantasy romány o Harry Potterovi mezi vaše nejoblíbenější kousky v dětské knihovně? Potom byste si neměli nechat ujít možnost zasoutěžit si o výlet do tohoto magického světa, kam jinam než do kouzelného Warner Bros. Studia v Londýně.

Zapojte se do soutěže na www.proctiseletem.cz. Stačí jen správně odpovědět na otázku z oblasti literatury. Ale pozor, každý týden se na stránkách objeví nový úkol. Co to pro vás znamená? Čím větší množství správných odpovědí, tím větší šance na hlavní výhru.

Výherce zájezdu do Bradavic se může těšit nejen na prozkoumání studentských kolejí, ale také ochutná máslový ležák, vyzkouší létání na Nimbusu, nebo si vyrobí trollí sliz. Včetně výletu do kouzelných Bradavic, soutěžte také o poukázky na knížky nebo produkty Milka a Oreo.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip