Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Chcete začít cvičit? Začněte zlehka a zvykejte si na pravidelnost

Chcete začít cvičit? Začněte zlehka a zvykejte si na pravidelnost

9.8.2019 - redakce Babinet.cz

Omýlané, ale účinné pravidlo, pokud chcete opravdu zhubnout je: "Pravidelně jíst a pravidelně cvičit". Ovšem lidé si mnohdy vezmou z tohoto pravidla jen slovesa jíst a cvičit.

Takže když mají hlad, tak se nají (což bývá velmi často), když si vzpomenou, tak si zacvičí (což už tak často nebývá). Přitom zde je nejvíce důležité a klíčové slovo „pravidelně“. To je ovšem pro mnohé lidi nepřekonatelný problém, který jim nejvíce ve shození kil brání.

Vědci v USA nevíc přišli na to, že když cvičíte nepravidelně, jen tak když se vám zachce, je to mnohem horší než když necvičíte vůbec a navíc můžete spíš na váze přibírat než naopak.

Pokud si uděláte cvičební plán, který s nějakými odchylkami dodržujete, je výsledek pak spíše horší. Tím výsledkem se myslí přibývání na váze. Neustálé tloustnutí je podle amerických expertů důsledkem nedostatečného a nedůsledného cvičení.

Pokud totiž ze cvičení vypadnete, začne vaše tělo hned nabírat tukové buňky, kterých se ale posléze ještě hůře zbavuje. Za to, že cvičíte nepravidelně, pak platíte poměrně velkou cenu.

Takže každý jen trochu intenzivnější pohyb se počítá. Začněte třeba pořádně chodit venku, aspoň dvakrát týdně. Chůze patří mezi nejúčinnější druhy pohybu. Ještě lépe samozřejmě zabírá běh, ale ten už se nehodí pro každého kvůli namáhání kloubů a nejste-li v kondici, zatím se o něj nepokoušejte. Běžte si raději zaplavat. Plavání je vhodné pro každého, procvičí celé tělo a zvyšuje kapacitu plic. Nezatěžuje klouby a riziko zranění je minimální.

Až se budete rozhodovat, jakým sportem se budete zbavovat kil navíc, mějte na paměti tři věci: není nutné cvičit každý den, neplatí, že čím víc se při cvičení namáháte, tím lépe, a za třetí klidně pro začátek zapomeňte na složité cvičení, někdy skutečně fungují i úplně jednoduché věci.

Ideální je, dokážete-li zkombinovat cvičení, při němž se spalují tuky, s tím, s jehož pomocí si zpevníte postavu. To dokáže na míru sestavený trénink ve fitness-centru, který absolvujete několikrát týdně.

Pokud ale opravdu se cvičení začínáte, věnujte se pár týdnů chůzi a plavání, pak začnete běhat, a až si vaše tělo na pohyb zvykne, pak se vydejte třeba do finess.

 

zdroj: doformy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

ilona97
9.8.2019 23:02

Nejlepší je se na cvičení pořádně vyšperkovat, ať je to vzrůšo. Mrkněte na www.sperkdozadecku.cz

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip