Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Kam vyrazit v druhé polovině léta? LIpno je ideální volba pro celou rodinu

Kam vyrazit v druhé polovině léta? LIpno je ideální volba pro celou rodinu

2.8.2019 - redakce Babinet.cz

Zážitek, na který se nezapomíná a který si užije každý člen rodiny. Lipno mění zažitou podobu rodinné dovolené, kdy si buď užívají pouze děti nebo jen dospělí. Všechny atrakce, které tu najdete, jsou projektovány jak pro rodiče, tak i pro jejich děti.

Královská zábava

Moderní evropský areál najdete v Lipně nad Vltavou, hned u břehu stejnojmenného největšího českého jezera. Asi nejžádanějším je unikátní rodinný park Království lesa Lipno, který najdete hned vedle v České republice první Stezky korunami stromů Lipno. Jeho tvůrci se inspirovali lesem a životem v něm. Najdete tu desítky atrakcí, kterými nepohrdnou ani rodiče.

Mùžete se tu zabydlet v bludišti mezi mladými stromky nebo se ztratit v mraveništi. Najdete tu originální lanovky, provazové sestavy, stromová mìstečka, prolézačky, houpačky, pùvabné domečky pro děti, hrady a hradiště, kolotoče, pískoviště nebo skluzavky. Naučíte se také rozeznávat stromy. Zjistíte, jaké vlastnosti má dřevo a jaké jsou možnosti jeho využití. Poznáte stopy jeho zvířecích obyvatel a pochopíte zákonitosti života lesního společenství. Budete si moci zahrát na originální dendrofon, vyzkoušíte hmatový chodník, nahlédnete do hmyzího hotelu nebo okusíte život v duté kládě. Nejoblíbenějšími atrakcemi v Království lesa jsou dvě obří trampolíny, největší v České republice, a stádo živých koziček, které si děti mazlí. Velí jim kozlík Kája. Tak schválně, jestli jej poznáte.

Ptáčci v korunách stromù

Hned vedle Království lesa najdete Stezku korunami stromů Lipno. Je první v České republice, je po celé délce bezbariérová a rozhodně stojí za opakovanou návštěvu. Kromě parádních výhledů a adrenalinových zastávek vás Stezka zavede do říše ptáčků. Zjistíte, jak ptáčci vypadají, jak hnízdí a dozvíte se něco z jejich života. Letošní novinkou jsou nevšední ptačí hodiny. V létě se pak návštěvníci každé úterý mohou těšit na večerní koncerty. Rozsvícená stezka a pohled na stmívající se Lipno za zvuků hudby je neopakovatelným zážitkem.

Královský rodinný balíček

Návštìvu Království lesa a Stezky korunami stromù mùžete spojit s lanovkou, která vás vyveze na vrchol. Tyto tøi atrakce poøídíte v rámci tzv. Královského rodinného balíčku pro dva dospělé a jedno až čtyři dìti. Zpět na parkoviště mùžete sjet na koloběžkách po 3,5 kilometru dlouhé trase. Cestou Vás čeká také speciální lesní úsek plný zatáček a houpákù, který ale na koloběžce hravě zvládne každý. Kdo bude mít adrenalinu málo, nesmí vynechat Bobovku. Vybrat si mùžete klasickou korytovou nebo horskou bobovou dráhu.

Voda nebo cyklostezky? Obojí.

Lipno nabízí i další možnosti pro trávení společné rodinné dovolené. Pokud máte rádi kolo, určitě vyzkoušejte floutrejlovou trasu. Vede lesem a čeká na vás bezpečný sjezd se zatáčkami, klopenkami a dalšími přejezdy. Tato trasa vede z vrcholu, kam vás vyveze lanovka. Ti zkušenější se mohou vydat do bikeparkových tratí a zábavu s odpočinkem slibuje Jezerní cyklo a inline stezka. Vede kolem jezera, po cestě na vás čekají kouzelné plážičky. Měří 20 kilometrù a ve Frymburku se mùžete nalodit na přívoz a přes Přední Výtoň dojet opět do Lipna nad Vltavou.

Milovníci vodních radovánek pak mohou zakotvit na pláži v Lipně nad Vltavou a koupat se tu. Mohou si také pùjčit paddleboard, šlapadlo nebo elektročlun či plachetnici. Najdou tu také beachvolejbalové hřiště.

U vody ještě zùstaneme. Celé jezero, přímo z jeho hladiny, mùžete objevovat během vyhlídkových plaveb Lipno Line. Lodì Vltava a Adalbert Stifter vyplouvají pravidelně z přístavištì v Lipně nad Vltavou a vydat se na nich mùžete do sousedního Frymburku, nebo vzdálenějších obcí Ćerná v Pošumaví a Horní Planá. Vltava převáží i jízdní kola a je tak oblíbeným zpestřením cyklistických výletù. Adalbert Stifter zase nabídne lodní restauraci a bar a dvě otevřené slunečné terasy. A už vyrazíte na okružní plavbu, večerní plavbu s živou hudbou nebo speciální dětský program s kouzelníkem, výlet na této lodi se stane opravdovým zážitkem.

Karta hosta Lipno.card

Pokud jste v Lipnì nad Vltavou, rozhodnì se vyplatí pořídit si kartu hosta Lipno.card. Aktivujete si ji registrací na internetu a otevřou se vám brány k lipenským zážitkùm. K dispozici máte navíc i nový e-shop, ve kterém nakoupíte elektronické vstupenky na vybrané atrakce přímo z pohodlí domova. Více najdete na www.lipnocard.cz.

Kde se ubytovat

Destinace Lipno nabízí celou řadu ubytování. Hotely, apartmány, prázdninové domy i dobrodružství pod stanem nebo v karavanu v Campingu Modřín. Ten se v létě stává centrem každodenních animačních programů pro děti, při kterých je bude bavit oblíbený maskot lišák Fox.

Apartmány s výhledem přímo na jezero a jachetní přístav naleznete v rekreačním parku Landal Marina Lipno. Ať už jedete v páru, s rodinou, nebo s početnou skupinou přátel, určitě si zde vyberete. Landal Marina Lipno totiž nabízí ubytování v prostorných apartmánech pro 2 až 10 osob o velikosti o 47 m2142 m2, a to přímo v centru veškerého dění. Z pokoje to pak máte jen pár kroků do půjčovny kol, k lanové dráze nebo k oblíbené Obrrybě, která na Vás čeká na břehu jezera, aby Vám splnila vaše tajná přání.

Pokud se chcete nechat hýčkat, navštivte Amenity Resort Lipno. Kromě ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu, komfortně vybavených domech či luxusním chaletu zde naleznete i bazén se slanou vodou a moderní wellness se saunami, vířivkami a odpočinkovou místností s výhledem na Králičí ostrůvek. Navštívit můžete také sportovní halu s kurty na tenis, badminton, golfovým trenažerem nebo horolezeckou stěnou a zabavit se tak, i když se počasí na Lipně nevydaří. Pro deštivé dny je k dispozici také Aquaworldu Lipno nebo velké kuličkové hřišti Hopsárium.

Tipy, jak si Lipno, co nejvíce užít

-         S ubytováním vám poradí místní Infocentrum Lipno, kde si můžete koupit i originální dárky jako je například med lišáka Foxe

-         Určitě sledujte webové stránky www.lipno.info. Kromě aktuálních informací tu můžete rezervovat také ubytování

-         Pořiďte Královský rodinný balíček – kombinuje tři atrakce v Lipně nad Vltavou, jízdu lanovkou, návštěvu Stezky korunami stromů a Království lesa

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip