Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Tipy na druhou polovinu léta aneb co by vám nemělo chybět

Tipy na druhou polovinu léta aneb co by vám nemělo chybět

25.7.2019 - redakce Babinet.cz

Druhá polovina léta a prázdnin se pomalu blíží. Abyste si ještě druhý prázdninový měsíc užili naplno, plni krásy, energie a vitality, neměli byste zapomínat na několik společníků, kteří vám minimálně v cestovní i každodenní výbavě přijdou vhod. A jací to jsou?

Krása a zdraví

Letnímu spálení od slunce často i přes veškerou snahu nedokážeme uniknout. Pokud už k němu dojdeme, měli bychom jej ale začít hned řešit. A to tak, že okamžitě opustíme venkovní prostor a jdeme se takzvaně schovat do místnosti, do bytu nebo na hotelový pokoj. Tam je třeba popálená místa ošetřit, abychom si trochu ulevili a zároveň kůži dali co nejrychleji do kupy.

Hodit se nám v tomto případě bude například bariérový rehabilitační krém 2Derm REHA Special od For Life & Madaga, který je určen přesně pro tyto stavy, pokožku znecitlivuje, a naopak na ní vytváří náhradní bariérovou vrstvu, pod kterou se může rychleji hojit, dále netrpí a ani do ní nepronikají případné škodliviny.

Skvěle poslouží ale i další ošetřující přípravek, který rovněž na spálenou pokožku působí jako balzám. Jedná se o ESI Aloe Vera gel od DNM Company, který obsahuje výtažek z aloe vera, vitamín E a čajovníkový tea tree olej. Narušené pokožce tak zvládne zajistit úlevu při spálení, ale rovněž pomáhá s puchýři nebo dalšími drobnými oděrkami. Zároveň skvěle hydratuje, což je pro naši kůži v létě zásadní.

I další letní radovánky v podobě koupání, plavání a návštěvy koupališť a veřejných bazénů pro nás mohou být rizikové. Když pomineme fakt, že při delším setrváním s mokrých plavkách nám hrozí nachlazení, záněty močových cest nebo vznik letních viróz, neměli bychom zapomínat, že ohrožujeme i své intimní zdraví. Léto je totiž nečetnější dobou, kdy trpíme na problémy intimních partií.

Měli bychom proto hned po koupání dbát nejen na převlečení do suchého oblečení a snažit se co nejméně používat umělé neprodyšné materiály, ale je třeba do naší kosmetické péče zařadit i přípravky na péči o intimní partie. Vsadit můžeme například na Idelyn Beliema Gel a Krém, které byly vyvinuty přímo gynekology a jsou k intimním partiím skutečně šetrné. První z nich poslouží jako skvělý mycí gel, který není agresivní ani nijak nenarušuje přirozenou vaginální mikroflóru. Druhý se stane skvělým pomocníkem v případě, že začneme pociťovat první známky nepohodlí a možného intimního problému. Navíc řeší kvasinkovou i bakteriální infekci, takže jej můžeme bez obav použít.

Stavování beze stresu

Právě v létě nás ale také často trápí naše váha. Vidíme se v plavkách a řešíme, zda si například dvojdílné plavky můžeme dovolit, jestli jsme dostatečně zhubli a co vše si můžeme na dovolené troufnout zkonzumovat.

Pokud se chceme přece jen hlídat není zároveň třeba se výrazněji omezovat, a to dokonce ani ve sladkém. Potěšit naše chutě mohou například lahodné Nízkosacharidové tyčinky NutriFood, které jsou bohaté na vlákninu a bílkoviny a obsahují i řadu vitamínů a minerálních látek. K tomu všemu navíc mají nižší obsah sacharidů a nepřeberné množství chutí. Vybrat si můžeme od kokosové, přes jahodovou, lískooříškovou až třeba po karamelovou, tmavou čokoládu nebo citrónovou čokoládovou.

A jak jinak nastartovat den nebo doplnit odpolední svačinku než výživným ovocným smoothie. Například čokoládovým nebo s příchutí manga či jahod. Navíc je rovněž nízkosacharidové a obsahuje vysoký podíl vlákniny a bílkovin, takže skvěle zasytí a dodá organismu vše potřebné.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip