Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Tradiční pouť v Kašperských Horách

Tradiční pouť v Kašperských Horách

30.7.2019 - redakce Babinet.cz

Tradiční pouť v Kašperských Horách o víkendu 2. – 4. srpna otevře brány kostela sv. Markéty a poutního kostela Panny Marie Sněžné. Duchovní program doplní chrámové koncerty, sobotní vystoupení dechové muziky, pouťová zábava a nedělní 9. ročník setkání harmonikářů.

Oblíbenou pouť v šumavském městečku Kašperské Hory v pátek 2. srpna v 16:30 zahájí mše svatá v kostele sv. Markéty, od 21:00 se v kostele Panny Marie Sněžné uskuteční adorace Nejsvětější svátosti.

V sobotu 3. srpna od 10:30 a v neděli od 11:30 je připravena komentovaná prohlídka města. Sobotní program bude pokračovat od 13:00  na náměstí, kde vystoupí dechová muzika Roštovanka a v 15:15 bude následovat vernisáž výstavy ak. Malíře Miroslava Houště v Muzeu Šumavy. Pobožnost v kostele sv. Markéty začne v 17:00, v 17:20 vyjde procesí ke kostelu Panny Marie Sněžné, kde P. Markus Goller odslouží česko-německou poutní mši svatou. Vrcholem sobotního programu bude slavnostní koncert „Musica Mariana“ – skladby mistrů baroka v podání Kolegia pro duchovní hudbu Klatovy, který začne v 19:45 v kostele sv. Markéty. Závěr dne bude patřit pouťové zábavě, která proběhne od 21:30 na náměstí a k tanci zahraje kapela Brand Blues Connection.

Nedělní program zahájí v 10:00 slavnostní poutní mše svatá. Ve 14:00 se představí harmonikáři na jejich 9. setkání v Kašperských Horách. Pouť vyvrcholí v 15:00 v kostele Panny Marie Sněžné požehnáním poutníkům za hudebního doprovodu Eibnschschläger Sänger, souboru z partnerského města Grafenau, který již tradičně pouť zakončuje.

Po oba víkendové dny bude na náměstí probíhat staročeský jarmark, který ozdobí přes 50 prodejců svými originálními výrobky. Na své si přijdou i milovníci pouťových atrakcí, které naleznou na Žižkově náměstí.

Více informací a plakát ve formátu pdf k této akci naleznete na webových stránkách https://www.kasphory.cz/kultura/kulturni-akce/kasperskohorska-pout-2019.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Praktický TIP na cesty:

Nezapomeňte dětem přibalit na cestu novinku v podobě Kakaového mléka GRANKO. Studená forma oblíbeného kakaového nápoje obsahuje o 30 % méně cukru oproti průměrnému množství v ostatních kakaových mléčných nápojích na našem trhu. Navíc je obohacené i o vitamíny a minerály. GRANKO je dlouhodobě nejoblíbenější rozpustné kakao na českém i slovenském trhu se stabilním 90% podílem ve své kategorii. Doporučená maloobchodní cena novinky je 15,90 Kč.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip