Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jak zapomenout na chlapa, kterým jste posedlá

Jak zapomenout na chlapa, kterým jste posedlá

27.7.2019 - redakce Babinet.cz

Láska, závislost, nebo posedlost? Možná vaším životem prošel muž, kterého jste hodně milovala, nebo jste si to myslela. Vypadal jako ten pravý. Dokonalý, bez nejmenší chybičky. Jenomže pak se něco pokazilo a vy jste si dala předsevzetí, že na něj zapomenete. Ale nevíte jak.

Posedlost se od lásky určitě liší. Protože když někoho opravdu z celého srdce milujete, přejete si hlavně to, aby byl šťastný. Je vám jedno, jestli sám, po boku jiné ženy, nebo po vašem boku. Jde vám totiž o jeho štěstí. Pravá láska by neměla obsahovat ultimáta, žárlivost, sobectví. Takže je jasné, že když na nějakého muže myslíte pětkrát denně, nemusí se ještě jednat o pravou lásku. A on nemusí být „pan pravý“.

Nebudeme teď řešit přesné důvody, proč to mezi vámi nevyšlo. Ono je to koneckonců jedno. Jestliže ale zjistíte, že jste posedlá člověkem, který se k vám nehodí, neplánujete společnou budoucnost a víte moc dobře, že už byste se jím měla přestat zaobírat a jít o dům dál, pak je třeba na tom začít pracovat. Být na někom závislý, nebo jím posedlý, totiž není vůbec zdravé. A když se nad tím doopravdy zamyslíte, nepomůže vám to ve vaší cestě za tou pravou láskou, kterou zřejmě hledáte.

Ať už máte důvody jakékoli, jdeme na to krok za krokem.

1. Vezměte si papír a sepište si všechny klady a zápory toho člověka. Samozřejmě jde o ty věci, které mají nějaký význam pro váš vztah. Choval se k vám hnusně? Nebo vám naopak říkal milá slova? Líbilo se vám, že vám pomohl s prací na zahradě? Choval se dobře k vašim dětem, nebo zvířatům? Nebo vám třeba naopak odmítl s něčím pomoci, lhal vám, nebo vás dokonce podvedl? Nemusíte nad ním vynášet vůbec žádné soudy. Zkuste jen objektivně a poctivě sepsat, jaké jsou jeho pozitivní stránky a negativní stránky, které zatím vložil do vašeho společného vztahu.

2. Uvědomte si, jestli jsou ve vašem vztahu věci, které ho komplikují, ale které vy změnit nemůžete. Možná jsou to věci, které nemůže změnit, či ovlivnit ani váš partner. Něco se však změnit dá. Třeba jestli od sebe bydlíte daleko, je na vás obou, zda se k sobě nastěhujete. Jestli má třeba partner nějaké zdravotní problémy, které komplikují váš vztah, ale nemají řešení, také si je napište. Něco vyřešit doopravdy nejde. Vy to můžete jen přijmout. Pak to buď začít aktivně řešit, nebo nechat být. Prvním krokem je uvědomit si, jestli tahle věc skutečně komplikuje váš vztah.

3. Teď, když máte už vypsané všechny body, musíte si uvědomit, co to pro vás znamená. A následně zvolit strategický plán, co s tím uděláte. Tady se musíte rozhodnout, jestli za to tento vztah stojí, nebo ne. Vězte ale, že jakmile jednou pochybujete, není to dobré znamení. Vztahy nejsou sice vždy procházka růžovou zahradou, ale ty pozitivní věci by ve vašem vztahu měly převažovat. Jestli to máte půl napůl, tak ještě dejte všem pozitivním i negativním bodům číslo důležitosti od 1 do 10, když 10 je nejvíc důležité, 1 nejméně důležité. Pak tato čísla sečtěte jak u pozitivních, tak kladných aspektů. A uvidíte, co převažuje.

Podstatné je, abyste se odhodlaně rozhodla, že na něj opravdu chcete zapomenout. Nestačí jen chtít, musíte se svojí posedlostí bojovat. Poté si uschovejte svůj papír. Můžete si k tomu vypsat i situace, ve kterých vám partner hodně ublížil. Uschovejte si ho a vždy ve slabých chvilkách si můžete přečíst, proč už s tím mužem být nechcete. Při plnění vašeho cíle vždy pomůže, když si budete opakovat skutečné důvody jako mantru.

4. Teď je čas na změnu. Zamyslete se nad svým životem, jaký byl před tím, než vám do něho vstoupil tenhle člověk. Máte určitě kamarádky, kamarády, známé, rodiče, máte nějaké svoje záliby, práci a další věci, kterým jste věnovala veškerý volný čas, když jste ještě neměla toho muže. Pak přišel a vy jste všechno odsunula stranou, abyste mu věnovala svůj čas, že? Je normální, že partnerům na počátku věnujeme dost času, ale je těžké si na to vzpomenout.

Jestli na něj neustále myslíte, koukáte se, co postuje na sociálních sítích, neustále mu píšete zprávy, voláte, neustále myslíte na vaše schůzky… Zastavte to. Jestli máte opravdové důvody, proč už toho člověka ve svém životě nechcete, musíte se toho nevinného „stalkování“ zbavit. Zaprvé si vás dotyčný díky věčnému bombardování nebude vážit, zadruhé se tím zbytečně ponižujete.

Nejlepší je vrátit se ke starým koníčkům, nebo si najít nějaké nové, začít tvrdě pracovat a obnovit kontakty se známými. Klidně jim řekněte, jaký máte problém. Pomůžete tím tomu, že vás pravidelně začnou někam zvát. A vy nebudete mít zanedlouho na toho muže ani pomyšlení.

5. Vyhoďte všechno, co vám toho člověka připomíná. Jestli vám dřív dal kytici růží, máte na stole jeho fotku, nebo snad zapomněl u vás doma mýdlo… Vyhoďte to. Zbytečně vám to připomíná minulost. Jestli je vám líto těch věcí, můžete je vzít, hodit do pytle a schovat na dno skříně.

6. Špatná asociace. Jestli se vám neustále dere na mysl, noste u sebe papír s jeho špatnými vlastnostmi. Zkuste si podvědomě spojit tohoto člověka s něčím nepříjemným. Obzvlášť dávejte pozor na věci, které jste na něm měla ráda. Možná sice vyprávěl zábavné historky, ale polovinu věcí si vymyslel. Možná byl opravdu vášnivý, ale nutil vás do věcí, které nemáte ráda.

7. Uvědomte si, že on není jediný chlap na světě. Jistě jste velmi krásná a žádaná žena. Jen nepoznáte toho pravého, když budete sedět doma. Takže se vám možná dočasně zdá, že je ten jediný. Proto se nevyplácí sedět doma a myslet na minulost, která vám nic dobrého nepřinesla.

8. Ignorujte ho. Hodně záleží na tom, jaký jste měli vztah. Jestli to byl podvodník a lhář, je dost možné, že o kontakt s vámi nestojí. A tohle je nejjednodušší varianta pro vás. Pak musíte pracovat jen na sobě, abyste kontakt doopravdy přerušila a přestala tím chlapem být posedlá.

Bohužel se může stát, že bude tenhle člověk opravdu bojovat o vaši pozornost. Hlavně v momentě, kdy se vy chcete rozejít s ním, ale on vám to nechce umožnit. Potom jej musíte vědomě ignorovat. V klidu mu vysvětlete, že už se s ním dál scházet nechcete. Můžete si vymyslet, že máte nový vztah, nebo se s někým novým scházíte. Poté ho vytrvale ignorujte, anebo odepisujte až po několika hodinách, či dnech. Měla byste se vyhnout osobnímu kontaktu, telefonování a častému psaní. Nikdy ho nekontaktujte jako první.

9. Jestli si myslíte, že zůstanete s tím člověkem v kontaktu a vaše rány se zahojí, mýlíte se. Takhle se svojí posedlosti a myšlenkami na něj nezbavíte. Jestli do toho chcete jít, musíte být silná a vytrvat. Je lehké bojovat se svojí závislostí na tabáku tak, že si při první příležitosti zapálíte cigaretu. Vztahy mohou někdy vyvolávat závislost, takže to berte úplně stejně. Jestli máte myšlenky na něj časté, dejte si na zápěstí gumičku a za každou myšlenku se švihněte.

10. Cestujte. Jestli za vámi neustále chodí, nebo máte tendenci neustále mu psát, můžete se tomu všemu vyhnout. Cestujte na místo, kde jste ještě nebyli, užijte si skvělý výlet, ideálně s nějakým vaším kamarádem, či kamarádkou. Nemluvte tam o něm, jen si vyčistěte hlavu. A jestli to půjde, tak nechce mobil doma, nebo si na čas zablokujte jeho číslo. Neříkejte mu, že někam jedete ani kdy se vrátíte. Vyčistíte si tak hlavu a potom už nebudete mít takové nutkání jej kontaktovat.

Napsala ŠT

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.7.2019 15:29

Naštěstí jsem zatím žádným mužem tak posedlá nebyla:) Chápu ale, že se to někomu může stát a pak stojí opravdu velké úsilí se toho zbavit...

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip