Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Inca Collagen - recenze jednoho z nejlepších kolagenů na trhu

Inca Collagen - recenze jednoho z nejlepších kolagenů na trhu

24.7.2019 - redakce Babinet.cz

Lidské tělo si v mládí přirozeně samo vytváří kolagen, který je důležitou složkou pro naši pokožku. A nejen tu, potřebuje ho také pro kosti, svaly, klouby, šlachy a pojivové vazivo. Přibližně od 25. roku života se však obsah kolagenu v pokožce snižuje každým rokem o 1,5%, po 40-tce se dokonce netvoří už vůbec. Je proto nezbytné, abychom tuto látku doplňovaly vhodnou formou a zachovaly si tak nejen pokožku zdravou a pružnou.

Pociťujete ztrátu kolagenu i vy? Praskají vám klouby, trpíte artritidou nebo máte slabé vlasy či nehty? Se všemi těmito problémy vám dokáže účinně pomoci kvalitní kolagen. Je jich na trhu v dnešní době mnoho, my vám však představíme jeden z těch nejlepších přípravků, který má podle reálných zkušeností zákazníků perfektní a zaručené účinky. Konkrétně jde o populární kolagen s názvem Inca Collagen.

Čím je výjimečný Inca Collagen?

Inca Collagen je výživový doplněk s obsahem 100% čistého mořského bio-aktivního (živého) kolagenu bez přísad. Je to výjimečný kolagen, který ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových vláken. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že si i po zpracování zachovává strukturu trojité šroubovice, tzv. Helisy, která je typická pro bílkoviny živých organismů.

Takový bioaktivní kolagen se nejvíce podobá tomu lidskému. Aby se zachovala jeho biologická hodnota, zpracovává se speciální metodou - tzv. studenou technologií. Je to vysoce kvalitní a čistě přírodní kolagen, který patří mezi ty nejlepší produkty na trhu.

Výhody a účinky užívání Inca Collagen

Inca Collagen díky svému složení zajišťuje pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy. Je bez barvybez příchutě a velmi snadno se rozpouští ve vodě. Je to nejúčinnější způsob, jak přijmout kolagen do těla. Vaše tělo využije kolagen tak, jak by si ho vytvořilo samo.

Jedna dávka Inca Collagen obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagenu, tedy až 400 krát více čistého kolagenu jako ostatní kolagenové produkty na trhu, které obsahují zbytečné barviva, ochucovadla a jiné přidané látky, díky čemuž je jejich obsah čistého kolagenu nižší.

Bioaktivní kolagen obsažený v přípravku má následující účinky:

-     zpomaluje stárnutí pokožky a vyhlazuje drobné vrásky

-     má pozitivní vliv na udržení zdravé pokožky, vlasů, zubů a dásní

-     intenzivně hloubkově hydratuje a zvyšuje elasticitu pokožky

-     regeneruje nehty a vlasy a zesvětluje také pigmentové skvrny

-     účinně doplňuje optimální množství kolagenu do chrupavky

-     působí pozitivně při ochraně a posílení kloubů a v postiženém kloubu působí protizánětlivě

-     pomáhá s nedostatkem kolagenu při artróze

-     má antikolagučné účinky a nevyvolává alergické reakce

-     je vysoce účinný proti rozšířeným cévám a striím

-     je účinnou doplňkovou terapií při léčbě celulitidy

-     podporuje hojení pokožky při poraněních a popáleninách

-     působí jako ochrana před vznikem krevních sraženin

-     glycin, který obsahuje, je důležitý pro zdravý růst svalů

Složení výrobku

Dnes známe 27 druhů kolagenů vyskytujících se v tkáních živých tvorů, v lidském jsou však pouze 4. Z toho první 3 jsou obsaženy v mořském Ince Collagen. Tento výživový doplněk obsahuje čistý bioaktivní kolagen typu I., II. a III pro lepší stav vašich chrupavek, kloubů, kostí, pokožky, vlasů i nehtů. Inca Collagen je 100% mořský, bio-aktivní a vysoce koncentrovaný kolagen v prášku bez jakýchkoliv přísad.

Kolagen typ I - 80.0% je nejrozšířenější, přítomný například v kůži, šlachách a kostech. Představuje 90 % kolagenu v těle člověka a živočichů. Má širokospektrální využití nejvíce v kosmetických přípravcích. Tento typ stimuluje produkci vlastního kolagenu v těle člověka a zároveň tvoří součást pro jeho spojení (syntézu).

Kolagen typ II - 19.5% je zastoupen v chrupavčitých tkáních, kde podporuje jejich funkci.

Kolagen typ III - 0.5% se nachází s typem I. v kůži, svalech a kostech. Je velmi vzácný a od typu I. se liší tím, že obsahuje více proteoglykanů a glykoproteinů. Se stárnutím organismu je tento typ kolagenu nahrazován kolagenem typu 1, proto ho najdeme zejména u mladších lidí.

Forma a dávkování kolagenu

Inca Collagen má praktickou práškovou formu, takže si ho jednoduše připravíte v libovolné tekutině a bez problémů vypijete. Je to výhodné, protože nemusíte polykat velké tablety či kapsle, jako je tomu u jiných přípravcích. Tento kolagen nemá nepříjemný zápach ani chuť po rybách. Připravit si jej můžete v obyčejné čisté vodě, ovocném džusu nebo, v mléku nebo jiném nealkoholickém nápoji. Pozor, ne však v grapefruitového džusu.

Použití: Obsah 1 sáčku (3 g) rozmícháte v 200 - 300 ml tekutiny. Nejprve do sklenice nasypte kolagenový prášek a ten následně zalijte tekutinou. Užívejte kdykoliv během dne, jak vám to vyhovuje.

Balení: Jedno balení Inca Collagen obsahuje 90 000 miligramů hydrolyzovaného kolagenu, který je rozdělen do 30-ti zlatých sáčků po 3000 miligramech uložených do krabičky. Jeden sáček tedy obsahuje 3 g hydrolyzovaného kolagenu.

Dávkování: Doporučené denní dávkování je 1 sáček (3 g) 1 × denně. Celé balení vám tedy vydrží 30 dní. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobce dále doporučuje užívat kolagen 60 - 90 dní nepřetržitě a následně si dát 60 dní přestávku. Poté, v případě potřeby, užívat dál.

Upozornění

Inca Collagen je vhodný pro muže a ženy od 18 let. Je určen především lidem, kteří nadměrně zatěžují své klouby, tedy sportovci nebo manuálně pracující lidé. Pomůže i všem, kteří mají problémy s pohyblivostí a samozřejmě, senioři. Naopak, kolagen by neměly užívat malé děti a měli by se mu vyhýbat i těhotné ženy.

Žádné vedlejší účinky při užívání Inca Collagene nebyly pozorovány. Nicméně, v případě, že užíváte léky na osteoporózu, tak současné užívání konzultujte s lékařem. Zároveň berte na vědomí, že:

-     kolagen není lék,

-     nepoužívejte ho jako náhradu za pestrou stravu,

-     nepřekračujte doporučené denní dávkování,

-     výrobek spotřebujte do data minimální trvanlivosti uvedeného na obalu

-     skladujte na suchém, tmavém místě při teplotě 4 - 25 ° C, mimo dosah malých dětí,

-     výrobek chraňte před vlhkem, přímým slunečním zářením a sálavým teplem

Ačkoli není Inca Collagen vhodný pro těhotné ženy, při kojení je naopak velmi prospěšný. Právě v tomto období vám totiž kolagen může pomoci s nadměrným vypadáváním vlasů, s popraskanou kůží, striemi, s hojením po porodu, citlivými zuby či bolestmi kloubů.

Zhodnocení výrobku Inca Collagen

Pokud patříte do skupiny 25 +, sportovce, starší lidi nebo prostě potřebujete doplnit tuto důležitou složku vašeho těla, určitě neváhejte a pořiďte si Inca Collagen co nejdříve. Vaše tělo se vám za to poděkuje a vy pocítíte úlevu od bolestí a výrazné posílení kostí, kloubů, ale také vlasů či nehtů. Ženy potěší také pozitivní vliv na celulitidu.

Kolagen je dostupný v různých lékárnách. A ačkoliv je dražší, investice do něj se vám určitě vyplatí a odrazí se na vašem zdraví. Nesuďte však účinky po prvním týdnu. Ani první měsíc vám nemusí přinést očekávané výsledky. Dodržte doporučení výrobce, užijte 2 - 3 balení kolagenu a pocítíte ten rozdíl. Pokud nemáte čas a chuť běhat po obchodech a lékárnách, vyhledejte si tento výrobek online přes internet.

Zdroj: https://www.incacollagen.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Jaroslav1453
2.2.2020 23:56

Nevím , kde berete ty absolutní nesmysly, že se po 40 roce netvoří kolagen vůbec, to je naprosto diletantský názor a svědčí to o tom, jak moc o jeho produkci v těle víte, samozřejmě, že se kolagen tvoří i po 40 roce života a rozhodně se nedá po 25 roce říct, že jeho produkce by s každým rokem měla klesat o 1,5%. Doplňte si laskavě znalosti, nejlépe z odborných knih a ne příbalových letáků, je to zoufalé číst stále ty samé lži. Děkuji za pochopení.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip