Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Radim (46): Nevěra mojí přítelkyně se otočila v nedůvěru vůči mně. Prohlíží mi telefon

Radim (46): Nevěra mojí přítelkyně se otočila v nedůvěru vůči mně. Prohlíží mi telefon

24.7.2019 - redakce Babinet.cz

S mou přítelkyní jsme ve vztahu šest let. Máme oba děti z předchozích manželství a vedeme takový poklidný, spokojený život. V domácnosti žijeme s dětmi mé přítelkyně a nikdy nebyl v ničem problém. Rychle jsme si na sebe všichni zvykli, včetně mých dětí, které nás pravidelně navštěvují.

Nedá se říct, že bychom byli takový ten euforicky zamilovaný pár. Oba už máme leccos za sebou a tak jsme si sedli hlavně v tom, že jsme věděli, co už od života chceme. Toleranci, úctu, respekt, pochopení, klid, nepitvání banalit. Lásku samozřejmě také, ale tu spatřujeme ve všech jmenovaných věcech. Před dvěma lety však došlo ze strany mé přítelkyně k nevěře. Nechci být za blázna, ale já jsem jí to odpustil. Když se k nevěře přiznala, nikdy jsem ji neviděl v horším stavu. Strašně litovala a pak jsme dlouhé týdny probírali, proč k tomu došlu. Na vině nebyly žádné problémy v našem vztahu. Prostě selhala a podlehla jinému muži. Přísahala, že se to stalo jednou jedinkrát. Já jsem ohromný flegmatik a samorost, takže jsem po detailech nepátral. Odpustil jsem jí. Ale skutečně odpustil. Zastávám názor, že chybovat je lidské a kdo z nás za sebe může dát ruku do ohně? Tedy jí to nepřipomínám, nepodezírám a těžím z občasné provinilosti, přiznávám. Stalo se, stalo a pro mě je to uzavřená kapitola. Ale paradoxně její nevěra v ní zasela tolik pochybností, že se to otočilo v nedůvěru vůči mně. Já si dokážu dát dvě a dvě dohromady. Vím, že když sama pochybila, má obavu, že i mně se může stát totéž. Ale já na zálety a nevěry nikdy moc nebyl. Na stará kolena to už nehodlám měnit. Tyto věci jdou kolem mě.

Ale proč mi lustruje telefon? Nejdřív to dělala opravdu chytře a vůbec jsem na to nepřišel. Až teď, poslední dobou se buď zapomíná, nebo se jí dál nechce nic kamuflovat. Poznám to podle rozkliknutých zpráv, podle zobrazených hovorů a koneckonců i podle otázek, které mi klade, aby něco zjistila. Jenže není co. Jak jsem říkal, jsem nebetyčný flegmatik. Takže ani toto mě nerozpálí doběla. Normálně jsem se jí zeptal, proč mi šmejdí v telefonu. Nejdřív zapírala, že telefon ani neměla v ruce. Teď si začala hledat jiné strategie. Prý si ke mně něco přeposlala, potřebovala se na něco podívat, potřebovala na internet a tak dále. Já ji v tom zatím nechávám a vyčkávám, protože na něčem tak banálním nechci bazírovat a narušovat klid domácnosti, který mám rád asi hlavně já. Ale zajímá mě, proč tohle ženy dělají. Nejdřív podvedou a pak začnou samy podezírat? Tohle není fér.

Radim, 46 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Mandla
24.7.2019 09:15

Vaše žena asi potřebuje ve vztahu víc vášně. Jak jste napsal jste velký flegmatik. Možná vás chtěla vyprovokovat k větší citové angažovanosti už před nevěrou a ani jste si toho nevšiml. Neříkám že proto zahla. Teď asi nemůže pochopit, že jste jí tak rychle odpustil a žijete dál svůj spokojený život, místo flegmatika ve vás vidí ignoranta, který ji snad ani nemá rád a z toho plyne její nedůvěra. Její předchozí vztah byl asi víc emotivní. Napsal jste, že jste si na sebe (rychle) zvykli, od života chcete toleranci, úctu, respekt, pochopení, klid, nepitvání banalit. Víte jistě že ona taky? Že chápe že toto pro vás znamená láska? Třeba cítí, že ji berete jako samozřejmost. Osobně od muže nepotřebuju romantická gesta, ale bez občasných milých pozorností a intimity by mi bylo ve vztahu smutno. Dejte občas průchod vášni a nějaké té emoci.

Nocturmas
24.7.2019 10:51

Souhlasím s Mandlou, nepíšete ani, jestli spolu ještě máte pravidelný sex. Každopádně si nejspíše Vaší pasivitu a nezájem ve vztahu vykládá jako citovou angažovanost někde jinde a logicky v tom hledá jinou ženu (proto se Vám hrabe ve věcech). Což by jí možná udělalo i radost, protože by to znamenalo, že doma ještě nemá rezignovaného suchara. Takhle si koledujete, že se vaše přítelkyně pobaví zase jinde. Nejhorší je, že je Vám to úplně jedno, hlavně že máte ve 46 letech, na svých starých kolenou svatý klid, život skončil, tečka. Možná, že by Vám skutečně pomohlo, kdybyste si našel nějakou jednorázovku a teď nemyslím jako pomstu vůči přítelkyni, ale abyste vykonal vůbec nějakou aktivitu, která by vás vtáhla do života jako muže. Opakem lásky není nenávist, ale lhostejnost. A teď nemyslím jen lhostejnost vůči partnerce, ale i k vlastnímu životu.

Ely
24.7.2019 12:56

Souhlas s komentáři nade mnou. A poznámka pod čarou. Vy nemáte zaheslovaný telefon? Vám by ho byla tedy asi radost ukrást :D. A jestli máte a přítelkyně ví heslo nebo znak pro odemčení, tak si to změňte. Ano, asi začne šílet, že jo podvádíte, ale to už musíte vyřešit sám. Kromě toho, ten dotaz na konci je divný. Proč ženy něco takového dělají? Nevím, jak všechny ženy, ale já třeba ne a to jsem taky žena. A slyšet od chlapa, že v 46 na stará kolena cokoliv, tak mu ta stará kolena omlátím o hlavu. Trochu života do toho umírání, chlape!!

kolcava
25.7.2019 13:48

Také naprosto souhlasím s Mandlou. Vaší přítelkyni chybí projevy lásky, slovní i fyzické, a jednak se kvůli tomu jednou neudržela a za druhé už neví, čím vás vyburcovat. Není v údaji o vašem věku překlep, neměl být 84, ne 48? Asi jste velký introvert, a byl jste navíc vychován v tom, že city se neprojevují. Možná na tom ztroskotaly i dřívější vztahy, ať byl oficiální důvod jakýkoliv. Vy už chcete v životě klid, vaše partnerka možná také, ale ne bez objetí, bez projevů lásky atd. atd. Znám takový pár z rodiny, muž nebyl vychován k projevům lásky vůči nikomu, ani těm, které asi měl bezmezně rád (maminku a svou bývalou, dnes už zesnulou manželku). Jeho současná manželka s tím původně byla smířená, ale čím víc se jim život sklání ke konci, tím víc o tom mluví a je nespokojená - není mnoho času to napravit. A klid je pryč! Tak zkuste se oprostit od předsudků, že lásku musí každý vycítit z úcty a respektu, ale projevit ji nějak explicitněji je popřením mužství. Radime, zkuste tu slupku na chvíli odhodit, řekněte své přítelkyni, že nemusí slídit, že jí nevěrný nejste, že chcete jen ji, ale po všem, čím jste v životě prošel (vč. výchovy v dětství) je pro vás těžké náklonnost projevovat otevřeně. Ať vám pomůže, abyste společně našli pohodu - pro oba.

kolcava
25.7.2019 13:57

Á, teď vidím svůj omyl (malá obrazovka, silné světlo), vám je dokonce jen 46. To musí být opravdu silný vklad z dětství, silně introvertní osobnost a hluboké rány z dosavadního života, abyste ve 46 chtěl už hlavně klid. No, nedá se nic dělat, možná pro vaši přítelkyni opravdu život bez emocí a život bez sexu není. Toto opravdu nebude primárně o žárlivosti. (Jinak proti chorobné žárlivosti by se nedalo dělat nic, jen jít o dům dál. Není žádný způsob, jak přesvědčit chorobného žárlivce o to, že nevěra neexistuje. Bude stále jen věřit, že ji ještě nenašel. A toto není o ženách - chorobných žárlivců je více mezi muži. Muži častěji než ženy mívají majetnický pocit, a zejména mívají silnější ego, a nevěru považují za věc zranění ega.)

starykocour
29.7.2019 07:47

Jste všichni na hlavu ? Baba mu zahla a ještě se z ní stala stíhačka a na vině je on ? Jako že jí nedává dvakrát týdně po hubě, tak je vinen, protože se ona evidentně nudí ? Fakt dobrý ... Ale vlízt mne baba do telefonu, bez mého vědomí a svolení, tak udělám doma takovej bengál, že by to rozdejchávala 14 dnů ...

eMaR
29.7.2019 17:27

Asi to bude ono známé: podle sebe soudím tebe. Ví jak by se chovala, kdyby se něčeho podobného domákla a pokud to tomu vzorci chování neodpovídá, tak je něco špatně. Záleží na tom, jak to máte doma nastavené. Jestli vám to vadí, tak nakupte elektroniku, která je zabezpečena otiskem prstu a hotové. Asi bych o tom mluvila, dokud to má smysl. Důvěra je základ každého vztahu. Tedy alespoň pro mně - no, prostě podle sebe.....

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip