Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Osobnost podle barvy vlasů. Jsou brunetky lepší manželky než blondýny?

Osobnost podle barvy vlasů. Jsou brunetky lepší manželky než blondýny?

23.7.2019 - redakce Babinet.cz

Blondýny, brunety nebo zrzky. Tohle je odvěký boj. Vedou se neustále diskuze o tom, která barva vlasů se líbí mužům nejvíc. Říkává se, že nejoblíbenější jsou něžné blondýny a divoké zrzky, ovšem do chomoutu jedině s brunetou. Co je na tom pravdy?

Barvení vlasů je dnes doslova trend. Můžete být přes noc blondýnou, i když vaše přirozená barva vlasů je hnědá. Nebo zrzkou, přestože vaše vlastní vlasy jsou černé jak uhel. Za barvou se toho skrývá ale mnohem víc než si umíte představit. Ve skutečnosti barvou vlasů působíte vždy jinak na svoje okolí. A možná už jste si všimla, že vaše psychické rozpoložení se odráží na barvě vlasů. Co o vás tedy zvolená barvy vypovídá? A které ženy jsou podle chlapů nejhezčí?

Blondýny

Tahle barva vlasů je velmi něžná a je spojovaná s atraktivním vzhledem. Jestli máte ráda blonďatou hřívu, jste velmi romantická, křehká duše. Jste duchem občas tak trochu jinde, máte svůj bohatý vnitřní svět a ráda se považujete za dívku v nesnázích, která potřebuje pomoc nějakého silného muže. Ostatně, nic proti tomu. Přesně tohle totiž na blondýnách muže přitahuje. Podle mnoha výzkumů a sociálních experimentů muži častěji a ochotněji pomohou blondýnce v nesnázích než brunetě. Jsou mnohem ochotnější a podbízivější.

Souvisí to i s tím, že blondýny mají od přírody více estrogenu, a tedy jsou plodnější. To samozřejmě u barvených vlasů neplatí, ale podvědomě to na muže pořád působí. Protože blondýnky naplňují obecný ideál krásy, jsou tyto ženy příslibem silných, hezkých a zdravých potomků. Má to ale i svou nevýhodu, každá mince má dvě strany. Vtipy o hloupých blondýnkách někteří berou doslova a jsou muže, kteří na ně mají vyloženě averzi, anebo podvědomě očekávají, že budou hloupé.

Zrzky

Opravdových zrzek s pihami na tvářích je jako šafránu. Je jich opravdu velmi málo, u nás snad ještě méně. To neznamená, že nemůžete tuhle barvu nosit, na trhu je velké množství barev od nejsvětlejší zrzavé po rudě červenou. Jestli se vám zalíbila právě tahle barva, pak jste temperamentní, velmi osobitá, kreativní bytost. Ale buďte připravená na to, že si neodpářete ani představu náruživé sexy dračice, která je hodně náročná v posteli. O zrzkách traduje také přesvědčení, že jsou až moc přelétavé.

Podle průzkumu se mužům zrzky sice líbí vzhledově víc než blondýnky (i když to záleží na každém jedinci), jenomže právě pro představu jejich promiskuitního života mají zrzečky smůlu. Vyplývá to ze studie, která byla provedena na univerzitě ve Winchesteru, kde se experti rozhodli zkoumat, které ženy podle barvy vlasů muži spíš osloví, a jaké vlastnosti jim přiřadí. Zúčastnilo se celkem 120 mužů. Možná vás to překvapí, ale muži oslovovali nejvíce blondýnky (60x), poté brunetky (42x) a nejméně zrzky (18x).

Pokud jde o vlastnosti, zrzky byly označeny jako nejvíc temperamentní, blondýny dopadly nejhůř (ale přesto je muži oslovují nejvíc?!), brunetky zvítězily na celé čáře jako ty nejchytřejší, nejsamostatnější a nejvíc atraktivní, ale zároveň i jako nejvíc arogantní. A to všechno jenom na základě barvy vlasů, ano. Povrchní, že? Možná už ale aspoň víte, kde je problém, jestli se nemůžete seznámit se svojí sexy zrzavou hřívou.

Brunetky

I když je brunetek asi nejvíce, a tedy nejsou zase tak vzácné jako blondýny a zrzky, nezoufejte, že máte právě tuhle barvu vlasů. Jestli se ráda barvíte na hnědou, či černou, nebo si ponecháváte přirozenou barvu, je to výsledkem zralé osobnosti. Berte to tak, že už si nemusíte na nic hrát, nepotřebujete se dělat lepší ani se líbit. To z vás dělá přirozeně sebevědomou a vyrovnanou osobu. Je možné, že také okolí vás bude vnímat jako schopnou, chytrou bytost, ovšem bude od vás tím pádem taky víc vyžadovat.

Jaká barva je tedy ideální?

Taková, ve které se cítíte být sama sebou, ať už je jakákoli. Ačkoliv mohou barvy podvědomě působit na kohokoli, důležité je, jak se s danou barvou cítíte vy sama. To by mělo být vždy nejdůležitější. Na předsudky rozhodně nedejte.

 

Napsala ŠT

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip