Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Trápí vás problémy s trávením? Jak dostat zažívání zpátky do formy

Trápí vás problémy s trávením? Jak dostat zažívání zpátky do formy

15.7.2019 - redakce Babinet.cz

S trávicími problémy se čas od času potýká každý druhý Čech. Důvěrně to tak známe téměř všichni. Nepříjemné nadýmání, pálení žáhy, plynatost, pocit těžkého žaludku… Dobře fungující zažívání je ale nezbytné pro naše zdraví. Ovlivňuje například imunitu. Jak se s takovými problémy nejlépe vyrovnat a nejlépe jim předcházet?

Zásadní je nejdříve zjistit příčinu. A těch může být hned několik! „Základem obvykle bývá špatný životní styl a nezdravé stravování. Je potřeba uvažovat o tom, co které potravina, dokáže udělat s naším tělem. Smažené hranolky uprostřed noci obvykle nejsou to pravé pro náš žaludek,“ vysvětluje odbornice na správné stravování PestryJidelnicek.cz.

Jakých základních pravidel se tedy držet? Petra Skalská, poradkyně pro výživu PestryJidelnicek.cz doporučuje:

1) Pečlivě vybírejte potraviny

Jsme skutečně to, co jíme, takže až půjdete příště nakupovat, vybírejte pečlivě kvalitní zeleninu, ovoce, potraviny bohaté na vlákninu. Určitě zapomeňte na sladkosti a potraviny s vysokým obsahem éček.

2) Nepřejídejte se

Jezte často, ale v menších porcích. Ideální je jíst v pravidelných intervalech cca co dvě a půl hodiny pětkrát až šestkrát denně. Metabolismus bude pracovat kontinuálně a nehrozí, že jej zatížíte jednou nebo dvakrát za den obrovskou porcí jídla, kterou bude mít problém zpracovat.

3) Dodržujte pitný režim

Voda je zkrátka základ, už jenom proto, že tvoří většinu našeho organismu. Musíme ji tedy tělu neustále doplňovat. Všechny metabolické pochody pak budou fungovat přesně tak, jak mají a i hubnutí bude snadnější. Tip: sklenka vlažné vody s citronem ráno před snídaní nakopne trávení, podpoří peristaltiku i spalování tuků!

4) Vyvarujte se alkoholu a cigaret

Marná sláva, ale bez toho to nepůjde. Vdechováním cigaretových jedů trávení nepomáháme spíše naopak. Pozor si dejte také na nadměrné pití alkoholu. Pro ženy je ideální např. malé pivo denně či sklenka červeného vína. Nic se ale nemá přehánět!

5) Vyzkoušejte detox

Čas od času je potřeba zbavit své tělo jedovatých látek. Toxinů se v našem těle za měsíce či roky bez očisty dokáže nahromadit obrovské množství a my pak kvůli tomu pociťujeme nejrůznější zdravotní komplikace. Správně sestaveným detoxikačním jídelníčkem jde ale vše napravit..

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.