Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  5 znamení, že pro vás není ten pravý. Kdy je lepší hledat dál?

5 znamení, že pro vás není ten pravý. Kdy je lepší hledat dál?

10.7.2019 - redakce Babinet.cz

Každá žena by chtěla prince na bílém koni nalézt co nejdříve, jenže ne vždy je to tak snadné, jak se může zdát. Možná jste právě někoho poznala, jenomže netušíte, zda má smysl pokračovat. Uvádíme důvody, kdy rozhodně ne.

Co vlastně žene muže a ženy k hledání partnera? Především biologické hodiny. Nikdo nechce zůstat na stáří sám a i když to ženy nepřiznají, hledají hlavně otce svých budoucích dětí. Muže, který bude vždy stát po jejich boku, zaopatří je a jejich potomky, bude zdravý, přitažlivý, inteligentní a bude mít smysl pro humor… A stejné vlastnosti hledají také muži.

Avšak rozdíl v hledání se může rapidně projevit v momentě, kdy už chcete založit rodinu, ale váš potenciální celoživotní partner se ještě usadit nechce. Nejde jen o možnost potomků, jde také o celkové nastavení takového muže. Jiné je to v momentě, kdy nechce vlastní děti vůbec. Ovšem většina mužů „chce jednou mít děti, ale teď ještě ne“. To bohužel obvykle znamená, že ve vás nevidí tu pravou.

Existují ale i další ukazatelé.

1) Není ještě zralý

Možná si říkáte, že dospělý muž je přece úderem 18 let. Ne, tak to samozřejmě podle zkušeností mnoha žen není. Říkává se, že mentální dospělosti dojde většina lidí až kolem svých 30 let, ale ani to není zárukou toho, že takový muž bude připravený na závazky spojené s dlouhodobým vztahem a rodinou. Pro ženu bývá výhodnější najít partnera staršího a dospělejšího, ovšem někteří nedospějí ani ve čtyřiceti.

Jak se nedospělý člověk projevuje? Myslí hlavně na sebe, můžete u něj pozorovat dětinské chování, žárlivost a další negativní rysy. Z takových věcí se většina lidí poučí skrze předchozí vztahy, jejich osobnost se neustále vyvíjí. Jestli se váš partner ale stále učí, jak být zralejší a chovat se dospěleji, nemá smysl se jím zabývat. Uslyšíte od něj milionkrát, že ještě není správný čas, ale ten nenastane nikdy.

2) Nepočítá s vámi do budoucna

Tohle je snad jasné. Jestli muž začne o tom, že by se rád do pěti let přestěhoval za lepší prací do zahraničí, ale jeho plán ani trochu nepočítá s vámi, je jasné, že vztah s vámi nebere moc vážně. Nebo to bere tak, že nějak dopadne. Rozhodně ve vás ale nevidí partnerku na celý život, s kterou chce sdílet dobré a zlé. Jestli zaznamenáte, že s vámi do budoucna nepočítá, ani když už jste spolu rok, na nic nečekejte. To samé platí, když se nikdy nezmíní o společném bydlení a dalších závazných věcech.

3) Neprojevuje emoce

I když může naoko působit jako ten největší tvrďák pod sluncem, každý muž by měl umět projevit emoce ženě, kterou miluje. Jestli vám ale žádná sladká slovíčka neříká, ať už „miluju tě“, „sluší ti to“, nebo alespoň „rád s tebou trávím čas“, je něco špatně. Jestli od něj neslyšíte nikdy nic hezkého na začátku vztahu, po půl roce chození nebo dokonce po roce vašeho partnerského vztahu, může to znamenat, že k vám jednoduše nic necítí. Přestaňte ho omlouvat a přiznejte si, že vás to štve.

4) Nesvěřuje se vám

Každý muž se obvykle rád svěřuje své ženě se svými problémy, které ho trápí. Jestli vám ale partner nic důležitého neříká, je to špatné znamení. A to i v případě, kdy zavedete sama řeč na téma, které je potřeba probrat. Jestli se začne bránit, ubíhat od tématu, anebo rovnou ukončí rozhovor, když přijde na něco nepříjemného, není pro vás ten pravý. A samozřejmě k tomu patří to, že se nikdy nesvěří.

5) Nemůžete mu důvěřovat

Jestli vám jednou zalže, už to je varovný signál. Když vám zalže dvakrát, měl by se stydět. Každopádně když zradí vaši důvěru jednou, jak mu pak máte věřit v zásadních věcech? Jestli nemá tento muž vaši plnou důvěru, raději od něj dejte ruce pryč. Pravděpodobně vám bude lhát pořád. Proto je nejlepší se na takový vztah neupínat a raději ho ukončit.

Zdroj: powerofpositivity.com

 

Napsala ŠT

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip