Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  5 příznaků bezpečné trampolíny. Má je i ta vaše?

5 příznaků bezpečné trampolíny. Má je i ta vaše?

1.7.2019 - redakce Babinet.cz

Trampolína se v posledních letech stává oblíbeným doplňkem zahrad. Snadno se do ní zamilují především děti. A právě proto by se jejímu výběru měla věnovat dostatečná pozornost. Co všechno by měla mít bezpečná trampolína?

1. Ověření bezpečnosti

Trampolína by měla splňovat přísné bezpečnostní normy a měla by být ohodnocena příslušnými certifikáty. Jedná se o prověření kvality použitých materiálů, odolnosti či stability trampolín řadou institucí, jako je například Strojírenský zkušební ústav. Dalšími věrohodnými certifikáty mohou být Dekra, Intertek nebo TÜV.

2. Stabilita a kvalitní materiály

Zaměřit se na materiály, ze kterých je trampolína vyrobena, je velmi důležité. Zejména u tloušťky a kvality tyčí i celé nosné konstrukce. Čím odolnější budou použité materiály, tím déle bude trampolína sloužit. A samozřejmě se tak zamezí případným úrazům, které by mohly vzniknout díky nekvalitním prvkům.

 

3. Vnitřní ochranná síť

Výjimečnost vnitřní ochranné sítě spočívá v umístění v těsné blízkosti skákací plochy. Najdeme ji mezi skákací plochou a pružinami. Jejím účelem je jednak zabránit vypadnutí a jednak zamezit kontaktu s rámem a šlápnutí do oblasti pružin.

4. Odrazová plocha, která nezpůsobí odřeniny

Skákací plocha by měla být vyrobena z odolných materiálů s vysokou životností. Zároveň by měla být navržena tak, aby doskoky co nejméně namáhaly klouby. Ideální je odrazová plocha se speciální neabrazivní úpravou, která zabraňuje odření pokožky při pádu.

5. Záruka náhradních dílů a příslušenství

Použití originálních náhradních dílů prodlouží životnost trampolíny a zajistí větší bezpečnost při jejím používání. Vždy je tedy dobré vědět, že k dané trampolíně můžeme kdykoliv přikoupit případné náhradní díly, nebo určité příslušenství, které zvýší komfort při skákání. Jistotu obojího poskytuje například společnost Marimex. Aktuální nabídku si můžeme prohlédnout na www.marimex.cz osobně v kamenné prodejně v Praze anebo u obchodních partnerů společnosti.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip