Babinet.cz  /  Tajemno  /  Flegmatiky potíže, nebo nezdary nerozhodí

Flegmatiky potíže, nebo nezdary nerozhodí

1.7.2019 - redakce Babinet.cz

Každý člověk zaujímá k životu docela jiný postoj. Někdo se snaží celý život bojovat za lepší podmínky a někdo prostě proplouvá a žádné potíže nebo nezdary ho nerozhodí. Je to snad povahou (v našem případě flegmatik) nebo je to „jen“ prosté smíření se s osudem?

Snažil jsem se hledat odpovědi nejenom ve vlastním myšlení, ale i u svých klientů. Za celou řadu let své praxe vím, že právě mnoho flegmatiků rádo používá větu: „Osud se nedá změnit, proto to už neřeším“. Je to vlastně malý zázrak, pokud se flegmatik vydá navštívit kartáře nebo člověka nahlížejícího do budoucnosti.

Jejich pohled na svět se od ostatních povah malinko liší. Nabízí se otázka, zda mají k osudu blíže než ostatní nebo jsou prostě „jen“ příliš flegmatičtí. Podle numerologického rozboru mají tito lidé i určité senzitivní předpoklady a schopnosti.

Oproti extrovertům nemá flegmatik tak velkou potřebu sdílet veškeré pocity se svým okolím. Extrovertní lidé v kombinaci se sangvinikem nebo cholerikem jsou schopni hovořit úplně o každé maličkosti, která jim přijde na mysl nebo kterou právě prožívají. O tom, zda se téma do společnosti hodí či nikoliv, neuvažují.

Na rozdíl od flegmatiků, kteří přemýšlejí věcně. Povaha těchto lidí se může zdát zvláštní, může mít prvky totální rezignace na vše kolem a všechny lidi. Opak je ale pravdou. Tito lidé přemýšlejí až do morku kostí o každé maličkosti a umí jasně ve svém životě rozlišit podstatné od nedůležitého. Ty méně důležité věci je prostě logicky nerozhází, protože k tomu mají své důvody, které si poctivě ve své mysli rozebrali.

Čeká nás ještě dlouhá cesta, než pochopíme povahové rysy lidí bez rozdílů a pozastavování se. V mém vlastním bádání zůstávají tedy flegmatické osoby těmi, které mají oproti ostatním neuvěřitelný náskok. Kromě velkého předpokladu k senzitivitě si můžou logicky třídit život a dožívají se i vyššího věk než ostatní povahy. I podle psychologických průzkumů má tato skupina v životě podstatně méně stresů a problémů. Čeká nás tedy dlouhá cesta za pochopením lidí okolo nás, ale především i sebe sama.

Tadeáš
ree

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip