Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Pobyt u vody: Jak chytře uschovat osobní věci

Pobyt u vody: Jak chytře uschovat osobní věci

11.6.2019 - redakce Babinet.cz

Už hezkých pár dnů nás opět sužují velká vedra. Teploty už teď nemilosrdně šplhají k tropickým hodnotám a tak, když je to jen trochu možné, prcháme z betonových džunglí směrem k vodě. Když si už vybereme skvělé místo pro deku, začne každoroční dilema. Kam s osobními věcmi? Jak to udělat, abyste nešli domů lehčí o telefon a peníze? Aby se nemusely tento rok tyto otázky znovu opakovat, ukážeme vám pár šikovných vychytávek.

Na koupalištích, plážích a přehradách se většinou bojíme o tytéž věci. Klíče, mobil, peníze, doklady, peněženka. Opravdu se nevyplatí tyto cennosti nechávat jen tak ledabyle válet po dece. Ani kabelka, či jiná taška se zipem není zrovna extra výhra, co se bezpečí týče. Příležitost přece dělá zloděje a tak se před taškou dotyčný nezastaví. Jak tedy věci šikovně ukrýt?

  • Úkryt v plastikové láhvi

Pokud nemáte zrovna svazek klíčů jako kastelán, můžete je ukrýt v plastikové láhvi. Ta samozřejmě nesmí být průhledná. Nejideálnější lahvičky pro tento účel bývají právě ty od opalovacích krémů. Stačí, když láhev nožíkem odříznete kousek pod hrdlem. Víčko tedy zůstává neporušené. Uložíte věci do lahvičky a přiklopíte víčkem. Na první pohled pak na dece leží obyčejná lahvička s opalovacím krémem.

  • Falešná plína

Pro tento letní účel je jednorázová dětská plena fantastickou proprietou. Odradí i ty nejdrzejší lupiče. Do dětské čisté pleny zabalte věci, o které byste neradi přišli. Hravě se vám do pleny vejde telefon, i menší peněženka. Po uložení věci plínu klasicky zarolujte a zafixujte postranními lepítky. A to nejlepší nakonec. Na okraj plínky položte kostičku čokolády. Slunce udělá své a nenechavci se zrovna vaší dece vyhnou velkým obloukem.

  • Obal od vlhčených ubrousků

Až doberete vlhčené ubrousky, obal určitě nevyhazujte. Odstřihněte vnitřní plochu, kterou se tahaly ven ubrousky. Pod víčkem vám tak vznikne skvělý prostor a úkryt pro vaše věci. Teď už pouze stačí věci uložit, zacvaknout víčko a jít si zaplavat.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip