Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  David (40): Přítelkyně je nádherná žena. Ale strašně se s ní nudím

David (40): Přítelkyně je nádherná žena. Ale strašně se s ní nudím

10.6.2019 - redakce Babinet.cz

Nejsem žádný lamač dívčích srdcí. Žil jsem dlouho v manželství, které ale již od začátku bylo tak nějak nefunkční. S bývalou ženou jsme si sice rozuměli, ale nikdy to nebyla taková ta láska až za hrob. Výbuch intenzivních emocí se u nás nikdy nekonal. Jde i o to, že moje bývalá žena nebyla žádná super kráska. Spíše tuctový typ ženy, a také žena, která v manželství přibrala tři desítky kil. Přiznávám, že mě ke konci našeho manželství nepřitahovala už vůbec. Děti spolu nemáme a náš rozvod byl velmi klidný. Přátelsky jsme se prostě rozešli.

Po rozvodu jsem byl dlouho sám. Jak jsem již říkal, mám docela problém se se ženou seznámit, nebo ji nějak oslovit. Nejsem žádný hezoun a tak se musím v tomto směru docela těžce protloukat. Vím, že tyhle problémy se sebevědomím pramení z dětství. Snažím se na sobě fyzicky i duševně pracovat, ale není to tak jednoduché. Změny nastávají šíleně pomalu. Před nedávnem jsem ale v práci potkal nádhernou ženu. Je to vyloženě kráska z mužských představ. Štíhlá blondýna, pevná prsa, ukázkové pozadí. Na první pohled je mimořádně krásná. Nejdřív jsem měl velký problém s tím, že se se mnou vůbec nějak zdržuje a věnuje mi svůj čas. Nevěřil jsem tomu. Ale pak se mi ta představa samozřejmě začala zamlouvat. Párkrát jsme byli na schůzce a zjistili jsme, že si dobře sedíme. Opět to není výbuch emocí, jaký bych si už také jednou v životě představoval, ale je to příjemné, to ano. Ona je rozvedená a podstatně mladší, než jsem já. Můj velký problém je však v tom, že já se s ní prostě nudím. Ne, že by ona snad byla nudná, nebo hloupá, ale něco tomu chybí. Nějaký zábavný náboj. Nějaká konkrétní sympatie, která by tomu vdechla to ono, to pravé ořechové. Ale už mockrát jsem se přistihnul, že se mi sobecky líbí mít vedle sebe po těch letech ženu, která je ukázkově krásná. Je opravdu hřejivé, když mi přátelé pějí samou chválu na přítelkyni, kterou mám zrovna já vedle sebe. Vím, že to není dobře a je to v podstatě náplast na to mé, léty pošramocené, sebevědomí, ale nemůžu si pomoct. Jsem proto špatný člověk?

David, 40 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kalupinka
10.6.2019 09:20

Otázka je, zda David vůbec ví, co chce a zda taky je schopen odpovídající úroveň nabídnout, když ji požaduje po partnerkách? Na všechno musejí být dva. A ti dva by měli být tak nějak na stejné úrovni, co se týče zásadních věcí /peníze, postavení, názory na důležité věci, priority, atd./ Co se týče povah, v mírném rozporu mohou klidně být povahy, pořádkumilovnost, strava.....Myslím tím, že oba když budou jíst tak nějak od všeho s tím, že dají občas přednost něčemu opačnému podle chuti, nebyl by asi problém, ale když už by jeden byl zarytý vegan a druhý naopak vyznavač masa, už by to problém byl. Myslím, že Davidovi snad samotnému nic nechybí. Zmeškáno až tak nemá, nevadí, že vrstevníci už vodí děti do školy. Je to pořád lepší, že je sám, než mít rodinu s dětmi a zjistit, že to nefunguje.

kolcava
10.6.2019 11:02

Milý Davídku(4) - viz titulek :) Jsi ve svých čtyřech letech neobvykle vyspělý chlapec, asi přímo geniální, když umíš psát, číst, hledat na internetu (našel sis Babinet) a máš sny o tom, že máš zaměstnání, byl jsi ženatý a teď už jsi rozvedený. Je normální, že se ti líbí kamarádka ze školky. Píšeš, že je to moc krásná holčička, ale nudíš se s ní. Není divu, ona je malá školková holčička (píšeš, že je dokonce o mnoho mladší, asi tedy nejméně o celý rok, a to je u tebe celá čtvrtina života!), zatímcoi ty jsi geniální kluk, neobvykle vyspělý na své čtyři roky... ;)Tolik k překlepu v titulku a teď vážně. Že se rád před ostatními chlapy ukazujete s krásnou mladou ženou, je normální. Píšete, že máte problém se sebevědomím, neumíte se seznamovat, nejste krasavec a určitě tedy nejste ani žádný lev salónů, ukazováním se s kráskou posilujete své sebevědomí, a z toho hlediska to tedy není ztráta času, i když se s ní nudíte. Položte si ovšem otázku, proč ona tráví čas s vámi. Ekonomické zabezpečení? Kariérní postup v práci? Nebo chce nějakému jinému chlapovi udělat naschvál? Nebo se s někým vsadila? Z vašeho dopisu vyplývá, že sbalila ona vás, ne naopak. Pak si nedělejte těžkou hlavu z toho, že se s ní nudíte, stejně to není vztah na dlouho. Jen pořádně, ale opravdu pořádně uvažte, jestli poté, co se rozejdete, vaše sebevědomí nepadne na dno, až si chlapi okolo budou říkat: "Bodejť by s ním zůstala" nebo, nedej bože, se budou smát: "Ta ho pěkně napálila!" Myslete raději na to, že tato žena není pro vás (nudil byste se s ní, a navíc byste žárlil, až se kolem ní budou točit mraky jejích vrstevníků), a na to, abyste po rozchodu předešel pádu do ještě hlubších hlubin sebevědomí. Předejděte tomu, že to bude ona, kdo se rozejde s vámi,a nebo vám bude zahýbat - k pobavení ostatních kolegů a kolegyň.

normální chlap
10.6.2019 15:25

Ano. Jsi povrchní blb.

Ely
10.6.2019 21:11

Milý Davide. Vždy, když si přečtu něco tak srdceryvného, jako jsou tvoje pseudoproblémky a hodnoty, tak jdu za svým manželem a musím ho obejmout, že není takový povrchní a divný patron. Jedna žena přibrala třicet kilo, tak šup, nový model, krásná, ale pán se nudí. Dost by mě zajímalo, proč je s tebou mlada, krásná ženská. Špatný člověk nebudeš, ale doma bych tě nechtěla. Naštěstí nejsem žádná extrémní kráska, a po dítěti jsem přibrala 3 kila, takže bych tě stejně asi nezaujala. :)

Damián
13.6.2019 18:12

Smutný příběh!

Kachna pečená
29.6.2019 12:28

Naprostý souhlas s normálním chlapem.

Ma
26.8.2019 16:35

Davide,...není problém spíš ve Vás? Vždyť nemilujete především sám sebe a svůj život-jak pak můžete cítit extázi vůči ženám a lidem vůbec? Soustředění se na vzhled druhých-nebo že nejsou takoví jací by jste si představoval je jen výsledek skrytých depresí vůči sobě a svému životu..

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip