Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Seznamte se s výsledky Volby spotřebitelů – Nejlepší novinka 2019. Babinet letos opět předal cenu vítězi svých čtenářů

Seznamte se s výsledky Volby spotřebitelů – Nejlepší novinka 2019. Babinet letos opět předal cenu vítězi svých čtenářů

4.6.2019 - redakce Babinet.cz

Babinet.cz byl letos tradičně partnerem společnosti Atoz Marketing Services a podpořil marketingový program Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který už po devatenácté ocenil inovace na českém trhu. Předávání ocenění vítězům, jejichž seznam uvádíme v závěru článku, proběhlo letos nově v multifunkčním sále DOX+ v pražských Holešovicích. Hosty jím opět provedl populární televizní moderátor Rey Koranteng.

 

Výrobci a distributoři mohli do letošního ročníku programu přihlásit své inovace z oblasti rychloobrátkového zboží, spotřebního zboží, doplňků stravy a OTC produktů (s výjimkou tabákových výrobků), které byly na český trh uvedeny (nebo jsou uváděny) v období od ledna 2018 až do konce května 2019.

O titul Nejlepší novinka se letos ucházelo 159 nových a inovovaných výrobků. Ty se utkaly o přízeň spotřebitelů ve 33 potravinářských a 19 nepotravinářských kategoriích, jejichž rozpětí bylo i tento rok poměrně různorodé. Kromě už prakticky klasických kategorií, jako jsou Piva, Pet food, Opalovací kosmetika apod., se letos v soutěži nově objevila například kategorie Jídla na cesty, která odráží vzrůstající popularitu segmentu food to go, nebo Potřeby pro domácí mazlíčky. Ta reflektuje současný trend, kdy spotřebitelé stále více dbají na potřeby svých čtyřnohých miláčků. Do různorodosti kategorií letos více zasáhlo i odvětví spotřebního zboží, které se v posledních letech stále častěji objevuje i v řetězcích s rychloobrátkovým zbožím. Proto tento rok můžeme mezi vítězi prvně spatřit např. dětské oblečení nebo žehlicí prkno.

 

Jak se volí Nejlepší novinky?

Své k tomu řeknou čtyři tisíce českých spotřebitelů i odborníci. Podkladem pro udělení ocenění jsou výsledky jedinečného výzkumu, jenž i tento rok realizovala společnost Nielsen. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc respondentů a cílem bylo zjistit, který z výrobků v každé kategorii považují čeští spotřebitelé za nejlepší.

Absolutním vítězem, tedy produktem, který dopadl v průzkumu celkově nejlépe, se pak stala redesignovaná řada sektů Bohemia Sekt. Oceněny byly také novinky, které zaujaly spotřebitele v rámci doprovodných soutěží pořádaných mediálními partnery programu.

Výrobky, které zvítězily v jednotlivých kategoriích, zhlédla také odborná porota složená ze zástupců maloobchodu, marketingu, odborných médií a výrobců obalů. Její členy nejvíce zaujalo inovativní řešení kapesníčků Zewa Softis od společnosti Essity Czech Republic, které proto obdržely Čestné uznání poroty.

 

Čtenáři Babinetu opět prokázali svou praktičnost

V rámci doprovodné soutěže, pořádané Babinetem, vybrali naši čtenáři ULTRAMAT TURBO od společnosti FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS. Vítězná společnost získala pro svůj výrobek kampaň v hodnotě 200.000 korun na stránkách Babinet.cz.

Těm, kteří se zapojili do hlasování děkujeme a všichni naši čtenáři se mohou těšit na plánované aktivity, v rámci kterých budou moci vítězný výrobek vyzkoušet, nebo jej přímo i získat

 

Vítěze čeká mediální zviditelnění

Slavnostním galavečerem už tradičně odstartovala rozsáhlá podpora vítězných novinek. Oceněné společnosti mohou při propagaci vítězných výrobků po dobu jednoho roku užívat logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2019 v marketingových kampaních a až do konce roku 2020 mohou mít umístěno logo na obalech vítězných výrobků.

Další podporu připravuje organizátor nejen ve spolupráci s mediálními partnery programu. Program a jeho vítěze i tento rok podpoří marketingová kampaň, která proběhne v televizi, tištěných médiích, na internetu a sociálních sítích, v obchodech i v čekárnách lékařských ordinací či městské hromadné dopravě.

Mimo zmíněnou marketingovou podporu je také realizována podpora u vybraných maloobchodníků i nákupčích v hlavních řetězcích, kterým jsou vzorky vítězných produktů distribuovány k vyzkoušení. Nákupčí i někteří maloobchodníci tak mají mezi prvními možnost sami vyzkoušet výrobky, které by přinejmenším podle názoru českých spotřebitelů (tedy zákazníků) neměly chybět v jejich obchodech.

 

Seznam vítězných výrobků

 

kategorie                                výrobek                                          distributor

Maso a masné výrobky

DOBRÉ MASO NA GRIL

PENNY MARKET

Mléčné dezerty

KRAJANKA ZAKYSANÁ SMETANA RUMOVÉ KOULE

ALIMPEX FOOD

Mopy a smetáky

ULTRAMAT TURBO

FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS

Nealko pivo a pivní nápoje

BIRELL HROZNO

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Ochucovadla

HELLMANN'S KEČUP

UNILEVER ČR

Oleje

EXTRA PANENSKÉ OLIVOVÉ OLEJE FJK

GASTON

Opalovací kosmetika

ASTRID SUN

SARANTIS CZECH REPUBLIC

Papírový program

ZEWA SOFTIS

ESSITY CZECH REPUBLIC

Paštiky

PAŠTIKA JÁTROVÝ SÝR

UZENINY PŘÍBRAM

Pet food pro kočky

AKINU MASÍČKA KUŘECÍ ŘEZANKY

AKINU CZ

Pet food pro psy

BRIT FRESH

VAFO PRAHA

Pivo

KOZEL MISTRŮV LEŽÁK

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Pleťová kosmetika

GARNIER SKIN CLEANSING DVOUFÁZOVÁ MICELÁRNÍ VODA 3V1

L'ORÉAL ČESKÁ REPUBLIKA

Potřeby pro domácí mazlíčky

CLEVER STELIVO PRO KOČKY

BILLA

Potřeby pro domácnost

VILEDA TOTAL REFLECT PLUS ŽEHLICÍ PRKNO

FREUDENBERG HOME AND CLEANING SOLUTIONS

Přípravky do myčky nádobí

SOMAT GOLD

HENKEL ČR

Přípravky na úklid podlah

JELEN TEKUTÝ REJŽÁK MEDUŇKA

SCHICHT

Přírodní sladidla

BILLA PREMIUM AKÁTOVÝ MED

BILLA

Rybí speciality

SARDINKY FILETY FJK

GASTON

Saláty a pomazánky

CLEVER TRADIČNÍ POMAZÁNKOVÉ

BILLA

Sladké pečivo

MORAVSKÝ KOLÁČ S MÁSLOVOU DROBENKOU

TESCO STORES ČR

Slané pochutiny

KARLOVA KORUNA NAŠE BRAMBŮRKY

PENNY MARKET

Snacky

ALBERT OŘÍŠKY GO NUTS

ALBERT ČESKÁ REPUBLIKA

Speciální potraviny

BEZLEPKOVÁ ŘADA FREE

BILLA

Sýry

PAŘENÉ SÝRY KOLIBA

ALIMPEX FOOD

Šumivá vína

BOHEMIA SEKT

BOHEMIA SEKT

Tělová kosmetika

INDULONA TĚLOVÉ MLÉKO

SARANTIS CZECH REPUBLIC

Těstoviny

TESCO ITALSKÉ TĚSTOVINY

TESCO STORES ČR

Uzeniny

ŘEZNÍKŮV TALÍŘ

PENNY MARKET

Vína

I HEART

BOHEMIA SEKT

Zmrzliny

POLÁRKA

ALIMPEX FOOD

Žvýkačky

MENTOS PURE FRESH FRUIT ŽVÝKAČKY

PERFETTI VAN MELLE CZECH REPUBLIC

Absolutní vítěz

BOHEMIA SEKT

BOHEMIA SEKT

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip