Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Soňa (30): Přítel kouří trávu, pak řídí auto. Na mé obavy a prosby nereaguje

Soňa (30): Přítel kouří trávu, pak řídí auto. Na mé obavy a prosby nereaguje

2.6.2019 - redakce Babinet.cz

Můj přítel nikdy nebyl zrovna příkladem všech ctností. Vždycky porušoval některá neškodná pravidla, ale nikdy nešlo o nic vážného. Vždycky se choval tak, aby neohrozil sebe, ani nikoho jiného. Měla jsem na něm trochu toho rebelství vlastně strašně ráda. Jsme spolu už čtyři roky a bylo to vždycky takové příjemné koření, ta jeho nevyzpytatelnost. Ale od té doby, co začal ve velkém kouřit marihuanu, to není zdaleka všechno tak v pořádku.

Vím, že čas od času si trávu zakouřil, třeba na koncertu, nebo na kulečníku s kamarády, ale nikdy jsem na něm nepozorovala nic, co by ho extra změnilo. Teď se ale rozkouřil šíleným způsobem a dělá věci, které by se zcela jistě neměly. A nejde s ním absolutně hnout. Mluví úplně stejně, jako pravidelní uživatelé této, prý fantasticky blahodárné, byliny. Snaží se mi namluvit, že mu to například v autě posiluje soustředění, že je klidnější a současně dokáže rychleji reagovat. Ale to je holý nesmysl. Byl v tomhle směru vždy zodpovědný. Sám nadával na řidiče, kteří dokážou sednout za volant po takovém svinstvu. Ale od té doby, co má nový okruh přátel, plus stresy v práci, se k marihuaně uchyluje strašně často. Jestli vynechá tři dny v týdnu, tak je to moc. Když se mu snažím vysvětlit, že se mi to absolutně nelíbí a že se o něj bojím, reaguje naprosto apaticky. Vede takové ty typicky zkouřené řeči. Jako že je dokázáno, že marihuana rozhodně neškodí, že kouření cigaret je mnohem škodlivější a že třeba kvůli alkoholu se rozpadá každá druhá rodina. Já přítele miluju a stále věřím, že tohle období, kdy je zřejmě pod nějakým tlakem přejde, ale mění se mi před očima v apatického bezmozka. Jsem alergická na ty zkouřené výlevy, jako že na něco se stejně umřít musí, že svět je zkažený a tak si ho musí trochu polidštit a tak dále a dále. Mění se tím i celý náš, doposud bezproblémový, vztah a blízkou budoucnost si dost dobře nedokážu představit.

Soňa, 30 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

normální chlap
3.6.2019 06:08

Pritel se porouchal. Najdete si jineho. Mate tendenci si vybirat rebely, tak si dejte sama na sebe pozor, az si budete hledat noveho, at to neni jeste horsi.

kolcava
3.6.2019 07:28

Naprosto souhlasím s normálním chlapem. S oběma jeho doporučeními. Rebel je dobrý na románek, ne pro život. Ze života si s ním snadno uděláte peklo, je vždy jen otázka času, kdy bude rebelovat i proti vám a všemu, na čem jste se v soužití původně dohodli (tedy - vy si myslíte, že jste se dohodli).

Damián
3.6.2019 08:32

Kouří trávu a pak řídí auto. Tuto situaci si nedovedu představit ani ve snu. Pět let jsem jezdila do práce na elektrokole. Musela jsem dávat pozor, soustředit se na cestu a vše kolem. Vím, jaké to je. To samé platí pro auto. Přítel může zavinit nehodu. Bude pak nešťastný on, ale i Vy. Být Vámi, nahlásím vše na policii.

Loner
3.6.2019 10:02

No do háje to jsou tu rady. :D samá lepší. Nahlásit policii tak určitěee. :D ..vyměnit(asi za alkoholika, nebo fetku když má mladá paní ráda ty rebely co?). :D Tak hlavně, že vy co tu píšete ty moudra, jste dokonalí a bez chyby, nepijete, nekouříte, nemáte žádné zlé návyky.. :) Ale s jedním teda souhlasím. Nekouřit když mám řídit! Stejně tak nepít alkohol, ani užívat jiné věci co ovlivňují vnímání. Jakkoliv! A to včetně léků, na kterých je to uvedeno.. Když už nic tak toto je prostě zásada, která se musí dodržovat! Ale někdo to přesto nepochopí, dokud se něco nestane a to už je potom pozdě. Bývají za to ty nejtvrdší postihy včetně kriminálu. A to je vlastně dobře. Když je takový trouba, že si neumí říct "teď ne" ani když má sednout za volant, tak by mu ta basa asi i prospěla min v odvykání.. :)

normální chlap
3.6.2019 12:48

Myslite to ironicky, ale ja nefetuju, nekourim, napiju se jen prilezitostne a ani me pak nenapadne ridit. A rozhodne nejsem jediny kdo to tak ma :-)

El_Cid
3.6.2019 18:59

Radši 10 zkuřek než skrytou svini typu Damian :D

Ely
3.6.2019 20:42

Mám k tomu dvě věci. 1. Doufám, že vaši fetku přítele nepotkám nikdy na silnici, až pojedu s rodinou autem a on bude ten těžce pohodový, cool a free zhulený hnusný a nezodpovědný zmetek za volantem proti mě. 2. Jestli mu není 17 let, což očividně není, tak mi vážně nepřijde nic rebelského na tom, chovat se jako nezodpovědný, trapný a rádoby ležérní třicátník. Na policii bych nic nehlásila (Damiáne, prosím, trochu soudnosti...), ale v případě, že by takto kálel na životy lidí kolem sebe a v neposlední řadě na můj názor, tak by to byl v tento okamžik už přítel bývalý. Sorry. Nesnáším žvásty typu "po třech pivech/dvou brkách/v 250 km/h se lépe soustředím. Jasně, ve dvaceti jsem taky hulila, ale nesedla jsem pak ani na kolo, natož za volant. Ať si klidně hulí první kolumbijskou ligu, ale ať pak sedí dva dny doma na zadku a neohrožuje ostatní v autě. Nemám pochopení, ani trochu.

Ursa
4.6.2019 10:12

Já bych jej na vašem místě opustila. Lidí je spousta, najde se někdo zodpovědnější - třeba máte již fázi hledání rebelů za sebou a teď podvědomě hledáte někoho odpovědného (: odešla jsem od přítele z podobného důvodu a dobře jsem udělala - sice nemám žádný vztah, ale cítím se skvěle a mám plnou kontrolu na svým životem

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip