Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Na moment s Kukangem – Den otevřených zahrad

Na moment s Kukangem – Den otevřených zahrad

2.6.2019 - redakce Babinet.cz

Ať žije Kukang! Přijďte se v sobotu 8.6.2019 do Stanice Přírodovědců, Drtinova 1a v Praze seznámit s kukangem – outloněm váhavým, jedním z nejroztomilejších a nejohroženějších zvířat. Čekají na vás soutěže o krásné ceny, workshopy a skvěle občerstvení.

Také  se můžete těšit na módní přehlídku s herečkami Terezou Brodskou, Klárou Trojanovou, Veronikou Čermák Mackovou a Bárou Mudrovou.

 

Zapojte rodinu do zábavného i vzdělávacího programu nejen s outloní tématikou. Děti zabaví spousta aktivit a her na téma KUKANG - jeho zajímavý ale nelehký život. Dospělí získají informace od špičkových českých ochranářů, kteří vedou The Kukang Rescue Program v Indonésii.

Všechny vás pobavíme v 16:00 velkou módní přehlídkou charitativního sekáče MOMENT CHARITY SHOPS, z jehož zisků financujeme záchranné projekty ohrožených druhů zvířat. Inspirovat v trendech oblékaní vás budou herečky Tereza Brodská, Klára Trojanová,Veronika Čermák Macková, ředitel Zoo Liberec David Nejedlo, Barbora Mudrová, Sára Affašová, Ljuba Krbová a další.

Hudbu pro modely a modelky namíchá legendární DJ Robot.

V krásné zahradě v centru je stálá expozice zvířat, dětské hřiště, relaxační zóny a anglická zahrada.

Zveme také na skvělé občerstvení po celý den: bábovky, štrůdly, muffiny, domácí pomazánky, káva a zdravé limonády. Čekají na vás soutěže, workshopy a krásné ceny.

Akci pořádá nezisková organizace CCBC, členové českého týmu organizace THE KUKANG RESCUE PROGRAM a charitativní obchod s módou MOMENT CHARITY SHOPS.

AKCE SE KONÁ 8.6.2019 OD 14:00 DO 18:00 A Vstupné je 50 Kč. Výtěžek ze vstupného a dobrovolných příspěvků bude věnován na záchranu outloňů v Indonésii.

Kukang je indonéský název pro chráněný druh poloopice outloně váhavého Nycticebus coucang. Cílem programu je ochrana tohoto druhu v Indonésii, se zaměřením na oblast severní Sumatry, kde se tento druh přirozeně vyskytuje. Outloni váhaví patří v současné době podle Červeného seznamu ohrožených druhů IUCN mezi druhy ohrožené vyhubením a jsou tzv. Absolutně chráněným druhem. Jakékoli obchodování s tímto druhem je zakázáno, přesto je to jeden z nejvíce obchodovaných druhů savců v Indonésii. Převážně je ilegálně prodáván jako domácí mazlíček.

Více informací na webových stránkách:

http://www.kukang.org/cz/, o programu The Kukang Rescue Program

http://www.moment-ops.cz/, o charitativním obchodu Moment

www.ccbc.cz, o aktivitách CCBC

https://www.facebook.com/events/549741955550834/, Facebookovská událost

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip