Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Celulitidy se dá zbavit. Co opravdu funguje?

Celulitidy se dá zbavit. Co opravdu funguje?

22.5.2019 - redakce Babinet.cz

Poradíme vám, jak se můžete zbavit celulitidy. Co změnit v jídelníčku, jaký pohyb funguje a jak na kartáčování? Těšte se na pokožku bez nehezkých ďolíčků.

Celulitidy se dá zbavit. Co opravdu funguje?

Celulitidu neboli pomerančovou kůži jako kosmetický problém prý na začátku 20. století stvořili vydavatelé časopisů pro ženy a výrobci kosmetiky. Dnes o ní ví snad každá žena. S blížícím se létem vždy rapidně stoupá množství prodaných gelů a krémů, které slibují zázračné vyhlazení pokožky. Samotné mazání vás ale celulitidy nezbaví.

Jak celulitida vzniká a proč ji muži nemají?

Za hrbolky na pokožce může zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti kůži. Proč buňky zvětšují svůj objem? Na vině je nevhodná strava, nedostatek pohybu, stres, nadváha, hormonální nerovnováha, genetika a zadržování nadměrného množství vody v organismu. Pokud buňky začnou vodu zadržovat, dokáží svůj objem zvětšit až 20×.

Celulitida se mnohem častěji týká žen, protože jejich rozložení tukových buněk je jiné a velkou roli hrají i výkyvy hormonů, které provází menstruační cyklus, těhotenství i menopauzu. I někteří muži mají celulitidu, ale jsou spíše výjimkou.

Zbavte se přebytečné vody v těle

Příjem a výdej tekutin by měl být v rovnováze, ale kvůli nezdravému životnímu stylu naše tělo často začne vodou šetřit a zadržuje ji. S vyloučením dokáže pomoci celá řada bylinek, ovědčené jsou například:

●       petržel

●       kopřiva

●       jalovec

●       pampeliška

●       Svízel přítula

●       Přeslička polní

●       Řebříček obecný

●       Ženšen pravý

Velmi účinnou kombinaci bylinek najdete v tobolkách Kneipp® 3 bylinky na odvodnění. Obsahují listy kopřivy, plody jalovce, petrželovou nať, biotin (vitamin B7) a hořčík. Pomohou tělu šetrně vyloučit přebytečné množství vody a díky biotinu a hořčíku dokáží regulovat optimální hladinu vody v těle.

Jedno balení vám vystačí na měsíční odvodňovací kúru a můžete čekat úbytek několika kilogramu, zlepšení celulitidy a vymizení otoků končetin. Chcete si výsledky udržet i po skončení kúry? Poradíme vám, co jíst a jaký pohyb je nejúčinnější.

TIP: Přečtěte si více o tom, jak na odvodnění organismu efektivně.

Projezte se ke krásné pokožce

Snažte se výrazně omezit bílý cukr a bílou mouku. Minimálně polovinu vašeho talíře s obědem i večeří by měla zabírat zelenina. Zkoušejte nové druhy - pestrá kombinace zeleniny a ovoce vaše tělo zásobí potřebnými vitamíny a energií pro krásnou pokožku, nehty i vlasy.

Kvalitnější podkožní vazivo vám pomůže vybudovat kořenová zelenina, špenát a salátové okurky. Pro boj s pomerančovou kůží jsou důležité kvalitní rostlinné bílkoviny v podobě luštěnin a ořechů. Důležitý je také dostatek nenasycených mastných kyselin, které najdete například v tučných mořských rybách nebo avokádu.

Pomůže vám i zvýšení vitamínu C, zařaďte proto častěji do jídelníčku třeba zelí a citrusové plody. Tvorbu kolagenu, který je základem vazivové tkáně, podporuje také zinek. Ve velkém množství ho obsahují například dýňová semínka.

Jaký sport je nejlepší na redukci celulitidy?

Proti celulitidě jsou účinné především aerobní typy sportů. Zlepšují prokrvování všech vrstev kúže a podporují cirkulaci lymfatického systému.

Pokud vás motivuje kolektivní cvičení, vyzkoušejte třeba spinning, některou z forem aerobicu nebo alpinning. Sportujete raději o samotě? Ideální pro vás bude jogging, Nordic walking či in-line brusle. Výborným sportem proti celulitidě je také plavání.

Kartáčování rozproudí lymfu

Suché kartáčování je účinná a levná metoda, jak rozproudit lymfu a zlepšit vzhled pokožky celého těla. Budete potřebovat jen kartáč s přírodními měkkými vlákny a každý den trochu času. Kartáčování provádějte před sprchováním.

  1. Kartáčujte nejdříve chodidla, pak ruce, ramena a záda – vždy směrem k srdci.
  2. Břicho kartáčem jemně masírujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček. Stimulujete tak činnost tlustého střeva.
  3. Kartáčujte se tak dlouho, dokud neucítíte teplo. Ideální délka kartáčování je kolem pěti minut.
  4. Osprchujte se a do ještě vlhké pokožky vmasírujte přírodní olej. Stačí obyčejný kokosový olej, nebo se můžete rozmazlit třeba jemným olejem s vůní mandlových květů, který vaši pokožku hýčká mandlovým a vzácným arganovým olejem.

K vyhlazení pokožky také velmi pomáhá metoda střídavého sprchování.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Mirka21
24.3.2021 17:13

Pokud máte pocit, že vaše buňky jsou naplněny přebytečnou vodu, tak na to vyzkoušejte H2out. Mi to pomohlo

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip