Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Otevření 122. lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč

Otevření 122. lázeňské sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč

16.5.2019 - redakce Babinet.cz

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 18. května 2019 svoji již 122. lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení bude naplněno programem pro celou rodinu, součástí bude i „příjezd“ prezidenta T. G. Masaryka, od jehož návštěvy v Bohdanči uplyne 90 let. Návštěvníci si budou moci poslechnout skvělé koncerty, vychutnat si bohatý doprovodný program, navštívit řemeslné trhy, zúčastnit se historické prohlídky lázní s průvodkyní a využít vstupů do nově zrekonstruované solné jeskyně. To vše zdarma.

„Letošním otevíráním lázeňské sezony si připomeneme významnou návštěvu prvorepublikového prezidenta T. G. Masaryka, který 23. května 1929, v rámci své cesty po Východních Čechách, navštívil naše lázně a byl zároveň v tento den zvolen čestným občanem města Lázně Bohdaneč.“ uvádí Bohdana Opočenská, výkonná ředitelka Léčebných lázní Bohdaneč. „Celý den bude přichystána zábava pro celou rodinu, připomeneme si tradici lázní a hlavně význam našich přírodních léčivých zdrojů – slatiny a přírodní minerální vody. “ dodává Opočenská.

Léčebné lázně Bohdaneč leží necelých 8 km od Pardubic a  jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí a k následné péči po ortopedických operacích a výměnách kloubů, přičemž využívají přírodního léčivého zdroje - slatiny a přírodní minerální vody. Jako jediné lázně v České republice využívají k aplikaci slatiny speciální zábalové vany. Jedná se o speciální vyhřívaná vodní lůžka obepínající celé tělo, které zajistí pocit beztíže a naprostého uvolnění aniž by se klient namočil. Tato unikátní technologie zajišťuje konstantní teplotu těla po celou dobu procedury, což je šetrnější ke kardiovaskulárnímu systému než klasické podávání slatinných zábalů. Přírodní minerální voda se využívá hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání.

Léčebné lázně Bohdaneč nabízejí kromě klasické lázeňské péče širokou škálu krátkodobých relaxačních pobytů, kde si užijete nejrůznější druhy masáží, pohybových terapií a odpočinku ve wellness zóně. V areálu lázní se nachází Medical Wellness Clinic, kde se i mimo jiné specializují na estetickou péči. Využít můžete například procedury určené ke zkrášlení a obnovení mladistvého vzhledu pleti.

PROGRAM oslav:

Začátek akce je plánován na 10. hodin, kdy vystoupí kapela Regioband, orchestr složený z mladých hudebníků, studentů a absolventů uměleckých hudebních škol z regionu Východní Čechy. Program bude vrcholit na hlavním pódiu, na kterém vystoupí bubeník Filip Zangi a jeho skupina PURPUR, těšit se můžete také na známého zpěváka vystupujícího pod jménem Sebastian.  Připraven bude trh, kde návštěvníci budou moci nakoupit řemeslné výrobky a ochutnat produkty domácí výroby. Oficiální zahájení proběhne ve 13. hodin se slavnostním spuštěním fontán na náměstí. Kulturní program v  lázeňském parku bude moderovat Lukáš Mercl z Hitrádia Černá Hora. Solná jeskyně nabídne volné vstupy a možnost odpočinout si na pohodlných lehátkách v příjemném relaxačním prostřední.

Dále budou připraveny hry pro děti a soutěž o lázeňský pobyt, výtvarné dílny, malování na obličej, skákací hrad, projížďka v kočáře taženém koňmi a mnohé další. Doprovodné aktivity zajistí dobrovolnické spolky, například Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Lázně Bohdaneč. Posílení spojů z Pardubic do Lázní Bohdaneč zařídí Dopravní podnik města Pardubice a.s. Akce bude končit  v 18.45 hodin. Více na www.llb.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip