Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Dana (26): Miluji nevlastního bratra

Dana (26): Miluji nevlastního bratra

5.5.2019 - redakce Babinet.cz

Když se naši rozvedli, byla jsem ještě malý mrňous. Nijak jsem tím netrpěla. Máma byla vždycky fantastická a s tátou jsem se také normálně stýkala. Naši se opravdu hodně snažili, abych nijak jejich rozvodem netrpěla. A já můžu potvrdit, že jsem netrpěla. Dnes už jsem dospělá a zpětně hodnotím, že všechny ty rozvodové útrapy zvládli naši perfektně.

Máma měla pár partnerů, ale nikdy to nedopadlo. Vždycky se kvůli něčemu rozešli. Žádný muž u nás prostě nikdy nezakotvil nastálo. Ale i tohle máma zvládala dobře. Až teď poslední tři roky nastala skutečná pohroma. Máma žije s úžasným mužem. Skutečně se milují. On by jí na rukách nosil a já vidím, že ona je s ním maximálně šťastná. Bydlí spolu už dva roky a nikdy jsem neslyšela jedinou stížnost. Pohromou ale je, že mámin partner má syna. I on je už dospělý muž. Jenže jaký? Nesmírně přitažlivý. Začalo to mezi námi jiskřit hned při prvním setkání. Kdybychom se potkali někde v baru, rozhodně bychom vzájemně chtěli odejít domů. Tím jsem si jistá. Oba víme, že se milujeme. Mnohokrát jsme si o tom již povídali a vždycky jsme došli ke stejnému závěru. Láska. Máme oba své partnery, ale po řád nás to k sobě nesmírně táhne. Jsou to tři roky naprostého utrpení. Pořád se držíme a nikdy jsme spolu nic neměli, ale je jasné, že bychom chtěli. Brání nám prostě morální kodex a to, že jsou věci, které se prostě nedělají. Tohle je jedna z nich. Ale je to opravdu šílené, kočírovat něco takového. Něco, co nikdo nečekal, nepředpokládal, nenaplánoval. Mám dojem, že já a můj nevlastní bratr žijeme jen tak napůl. Každý ve svém vztahu, ale jen proto, že je to tak správné. Je to v podstatě vakuum. Když si něco musíte pořád zakazovat, za chvíli začne být život hrozně prázdný a nedokážete se vůbec těšit z maličkostí tak, jak tomu bylo před tím osudným setkáním.

Dana, 26 let

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
5.5.2019 09:05

Dano, muž, kterého milujete a on vás, NENÍ váš nevlastní bratr! Toto šílené zmatení pojmů, ve kterém vyrůstají generace posledních cca 15 až 20 let, už má a v budoucnu bude mít mnoho velmi negativních důsledků pro rodinu a vztahy mezi lidmi z bývalých sešívanjých ("patchworkových") rodin, a vaše momentální zbytečné trápení je tím nejmenším z nich, nicméně jistě také často opakovaným. Píšete o morálním kodexu a že "to se nedělá". Co se nedělá, že máte své partnery a milujete jiné? Ano, to je škodlivé, tím ubližujete svým stávajícím partnerům, ale pokud nemáte děti ... to se prostě stává. Pokud máte děti - a v publikovaném příběhu o tom nic není -, je to jiné a měli byste se ze všech sil snažit zachovat jim rodiny. Pokud nemáte děti, tak o co jde? Syn přítele vaší maminky NENÍ váš bratr a nikdy nebude a pokud se dáte dohromad a vztahy vám i mamince vydrží, ušetříte si v budoucnosti tolik stratostí, že si to teď ani nedovedete představit. Ano, rizikem je, že vztahy některé z dvojic nevydrží, a pak by to dost pravděpodobně zkomplikovalo i život druhé dvojice. Ovšem pokud vztahy vám i mamince vydrží, pak máte úžasnou příležitost založit harmonickou společnou "rodiu". Úžasnou příležitost, která se naskytne. Jestli nemáte děti tak do toho! Žádný morální kodex vám v takovém případě v cestě nestojí, syn přítele vaší maminky není váš bratr!

kolcava
5.5.2019 09:46

Pár oprav, s omluvou: ... Ovšem pokud vztahy vám i mamince vydrží, pak máte úžasnou příležitost založit harmonickou společnou "rodinu". Úžasnou příležitost, která se naskytne málokdy a málokomu. Usnadníte budoucí život sobě i svým dětem (pokud tedy ani jeden z vás nemá děti z předchozího vztahu). Usnadníte si navzájem období, kdy rodiče budou staří a budou potřebovat vaši pravidelnou pomoc (a v této oblasti to bude větší ulehčení situace, než si teď dokážete představit). Usnadníte si věci poslední...

Damián
9.5.2019 19:13

Trefně napsáno kolčavou. Souhlasím s ní.

Gagos
16.5.2019 17:06

Vzhledem k tomu, že máte každý jiné rodiče, tak nejste v žádném příbuzenském poměru. Navíc vás to k sobě táhne už velice dlouho, není to vzrůšo na jednu noc, tak na co čekáte? Rozejděte se se svými partnery a buďte spolu. I oni by měli mít šanci být s někým, kdo miluje je, a ne někoho jiného....

Měďa Béďa
18.5.2019 17:21

A Váš a ,,bratrúv´´ současný parner je jen něco na zkoušku, nebo už jste si s nimi zařídili závazky do budoucna? Nebo to současné, je jen takové soužití na zkoušku, jestli z toho teprve vztah vznikne? Odkopnout současné parnery ve jménu nové a pravé lásky má většinou po pár letech své důsledky. Pak z krásných snů, napětí a očekávání, po pár letech soužití, nezbyde nic.Jen hořkost a další rozchod.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip