Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Pomáhejte s Rohlik.cz – Sbírka potravin poprvé přes internet!

Pomáhejte s Rohlik.cz – Sbírka potravin poprvé přes internet!

10.5.2019 - redakce Babinet.cz

Letos poprvé můžete pomáhat lidem v nouzi i přes online obchod. Do Sbírky potravin se zapojil i největší domácí internetový supermarket Rohlik.cz. Připravil pět charitativních balíčků v hodnotě 300 a 500 Kč, které rychle a snadno přidáte ke svému nákupu, a pomůžete tak maminkám samoživitelkám, opuštěným seniorům, postiženým nebo lidem bez domova. Akce potrvá do 24. května.


Tři balíčky jsou univerzální a už podle názvu poznáte, na co jsou určeny a na co tedy přispějete. Například balíček Základní potravinová pomoc za 500 Kč obsahuje trvanlivé potraviny pro přípravu jednoduchých a sytých jídel. Tedy těstoviny, mouku, rýži, čočku, olej a masové konzervy. V Základní hygieně (500 Kč) darujete hygienické potřeby, jako mýdlo, šampón, zubní pastu, zubní kartáček, vložky a toaletní papír. Čistá domácnost zahrnuje základní čisticí prostředky pro udržení hygieny v domácnostech, ústavech nebo dětských domovech. Obsahuje prací prášek, prostředek na mytí nádobí a univerzální dezinfekci.

Další balíčky jsou pro maminky a poputují do Klokánků, azylových domovů, charit a dobročinných organizací, které se starají o maminky samoživitelky, sociálně slabé rodiny nebo opuštěná miminka. Balíček Voňavé miminko (500 Kč) obsahuje základní hygienické potřeby pro nejmenší děti – plenky, vlhčené ubrousky, krém na opruzeniny, olejíček a mýdlo. Plné bříško pro miminko (300 Kč) zahrnuje základní výživu pro kojence a malé děti – mléčnou kojeneckou výživu, ovocnou přesnídávku a nemléčnou kaši.

Více informací najdete na: https://www.rohlik.cz/tema/potravinova-sbirka

Potravinové banky shromáždily za celý loňský rok 4127 tun potravin a drogerie. Pomoc obdrželo více než sto tisíc lidí. Rohlik.cz se této dobročinné akce letos účastní poprvé. Vaše balíčky pak předá potravinové bance a ta je bude distribuovat potřebným. Vám společně s nákupem dorazí děkovný certifikát a s ním i dobrý pocit, že jste pomohli. Tak se připojte.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip