Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Madeta myslí na životní prostředí

Madeta myslí na životní prostředí

23.4.2019 - redakce Babinet.cz

Madeta je tradiční firmou, která si zakládá na kvalitě svých produktů. Uvědomujeme si však, že dnešní doba vyžaduje také odpovědný přístup k životnímu prostředí. Nově představujeme stoprocentně recyklovatelný obal na čerstvé mléko pocházející z odpovědné těžby dřeva. Obsahuje několik nových označení, která bychom rádi přiblížili našim zákazníkům.

Značení Certified carbon neutral neboli neutrální uhlíkové stopy naleznete u čárového kódu. Tento certifikát značí firmu, která se snaží interními opatřeními snížit svou uhlíkovou stopu.

Vedle něj najdete na obale také logo s nápisem FSC a obrázkem naznačujícím strom. Co zkratka FSC znamená a proč je dobré takto označené produkty kupovat? Logo by se dalo spojit se snahou o trvale udržitelný rozvoj.  FSC znamená Forest Stewardship Council, v překladu Rada pro správu lesa. Tato nevládní nezisková organizace podporuje ekologicky šetrné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodářství a tím napomáhá chránit ohrožené a devastované světové lesy. Zakoupením produktů s tímto označením zákazník podporuje lesní hospodářství, které je šetrné k přírodě i lidem.

Jak je možné, že je obal čerstvého mléka stoprocentně recyklovatelný? Zjednodušeně řečeno je obal složen z plastu a papíru. Obě tyto složky jsou 100% recyklovatelné.

Strany horní části obalu mají plastickou úpravu. Jde o důmyslné řešení pro jednodušší uchopení obalu. Obal pak v rukou neklouže a pití přímo z krabice tak nikdy nebylo jednodušší.

Na tento obal můžeme být právem hrdí.

www.madeta.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip