Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Bezpečné a účinné bělení prádla. Pomůže ocet, či citrónová šťáva

Bezpečné a účinné bělení prádla. Pomůže ocet, či citrónová šťáva

23.4.2019 - redakce Babinet.cz

Sněhobílé košile a dokonale čistě bílé límečky právě u takových košilí. Oblékne li si muž něco tak fantasticky jednoduchého a přitom podmanivého, na ženy působí tato sněhobílou jako magnet. Bílá barva v lidech evokuje jemnost, zranitelnost, snad něžnost a vyvolává pozitivní myšlenky. Bílá barva má však jednu ohromnou nevýhodu. Dlouho bílou nezůstane. U bílého oblečení toto velké mínus platí bohužel dvojnásob. Jak mu tedy vrátit zpět běloskvoucí zašlou slávu? Jde to i u kousků, se kterými jste bělící boj dávno vzdali.

Bílá, až oči přechází? Je to možné!

Pamatujete na včelí medvídky? Konkrétně na situaci, kdy malovali svět na bílo a prozpěvovali: bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila? Bílá vrána, bílá noc, bílé není nikdy moc! Text této jejich ódy na bílou barvu, byť je pro děti, je všeříkající. Ano, bílé totiž opravdu není nikdy moc. Lépe řečeno dokonale bílého odstínu oblečení není nikdy dost. Jestliže časem zašedlo vaše oblíbené bílé tričko, ale nemáte to srdce se s ním rozloučit, ještě počkejte. Ukážeme si teď 6 způsobů, které oblečení vybělí naprosto dokonale. A z bílé tak bude konečně znovu skutečně bílá.

6 tipů, jak na bezpečné, ale účinné bělení prádla

Nyní se seznámíte s šesti odzkoušenými tipy, které vždy zaručují parádní výsledky.

  • Prostředek na mytí nádobí

Prostředky k mytí nádobí mnohdy bělí prádlo mnohem účinněji než speciální prací produkty. Stačí namočit prádlo přes noc do kbelíku s vodou, do které přimícháte malé množství prostředku na nádobí. Poté stačí prádlo klasicky vyprat.

  • Aspirin

Aspirin je naprosto nelítostný k zažloutlému prádlu. S tímto zažloutnutím si poradí úplně hravě. Většinou postačí rozpustit 6 aspirinů ve vodě a nechat ve směsi zažloutlé prádlo namáčet zhruba tři hodiny. Poté vyperte oblečení obvyklým způsobem.

  • Jedlá soda

Do 5 litrů vody přidejte 2 hrnky jedlé sody a dobře rozmíchejte. Do bělící směsi namočte prádlo a nechte sodu takto působit klidně i šest hodin. Poté hoďte prádlo do pračky a klasicky vyperte.

  • Citronová šťáva

Je li vaše prádlo zašedlé, zažloutlé, bílá barva je zašlá a vybledlá, revitalizujete ji pomocí citronové šťávy. Prádlo vhoďte do pračky a přímo k prádlu přidejte 2 hrnky citronové šťávy.

  • Ocet

U octu je postup úplně stejný, jako v případě citronové šťávy. Výsledky jsou totožné a prádlo krásně bílé.

  • 3% peroxid vodíku

Peroxid je účinný, nicméně se s ním nepokoušejte vybělit extra jemné prádlo. Při bělení peroxidem stačí do kbelíku s horkou vodou přimíchat půl hrnku a nechat prádlo namáčet zhruba hodinu. Poté prádlo prosprchujte teplým proudem vody. Až poté vyperte.

Minitip závěrem:

Tak jako v případě bílých tenisek platí, že bělení je vždy účinnější na slunci, ani u prádla tomu není jinak. Vaše bílé prádlo bude vždy zářivější a bělejší, když mu dopřejete schnutí na slunci.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.7.2019 15:18

Super článek a velmi praktické rady:) Určitě něco z toho vyzkouším! Ráda nosím jednoduchá bílá trička a vždy mě naštve, že už po prvním vyprání už nejsou tak bílá:( Taky jsem neodolala a koupila si bílé povlečení, vím, že je to trochu nepraktické, ale vždy když jsem někde v hezkém hotelu, tak si to bílé povlečení fakt užívám. Zkusila jsem tentokrát cellbes.cz, doporučila mi to mamka a jsem zvědavá, jestli bílá zůstane bílá:)... když tak pomůžou zmíněné rady:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip