Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Marta: Přítel se nedokáže k našemu vztahu přiznat. Je šance na změnu?

Marta: Přítel se nedokáže k našemu vztahu přiznat. Je šance na změnu?

19.4.2019 - redakce Babinet.cz

Na dovolené v Itálii jsem poznala osudového muže. I on tam byl na dovolené. Se svou paní. Já jsem odjížděla bez manžela a jela jsem po dlouhé době někam jen s kamarádkami. Manžel mi vyšel vstříc a zůstal ochotně s dětmi. V té době jsme se už rozváděli. Mezi námi však nepanuje žádná nevraživost, nebo zášť. Můj bývalý muž je totiž opravdový charakter a báječný člověk. Ale protože život není pohádka, někdy to holt nevyjde ani s takto kvalitním člověkem. Dnes jsme již rozvedeni a máme skutečně vřelý a přátelský vztah. Což samozřejmě zanechává pozitiva hlavně na našich dětech. Teď ale zpět k muži, kterého mi do cesty přivedla ona dovolená.

Můj partner je úžasný, ale zdá se mi, že má problémy s pravdomluvností a rozhodností. Nikdy nedodrží čas příchodu, někdy se pár dní neukáže vůbec, nenapíše, nezavolá. Kvůli dětem jsme se dohodli, že spolu zatím samozřejmě nebudeme bydlet. Nicméně spolu však normálně chodíme. Jenže on neustále lže. Utvrzoval mě již několikrát v tom, že se rozvede, ale proč prý to uspěchat, když se kvůli dětem stejně zatím nehodláme sestěhovat. Ale zdá se mi, že mu to takhle vyhovuje. Tvrdí mi, že má hodně práce, že naopak manželka déle pracuje a tak musí být s dětmi, ale pak vidím na sociálních sítích jejich společné fotky z onoho dne. Nesmyslně se vykrucuje a lže skoro pokaždé, když otevře pusu. Nemůžeme jet na výlet tam a tam, protože ho tam znají, nemůžeme jít do té a té restaurace, protože je to zbytečně drahé. Ale jinak je opravdu spolehlivý a milionový. Já vím, jak pošetile a naivně to zní, ale já ho znám. Připadá mi, že takhle lže jen teď, protože je ve složité situaci. Věřím tomu, že se těžko opouští spíš děti, než žena, se kterou jim to již dlouho neklape. Ale samozřejmě mám zároveň strach, jestli to není trvalý stav. Bojím se, že od ní nikdy neodejde a že je to se mnou jen flirt. Zároveň si ale myslím, že mám monetárně tendenci přehánět. Věděla jsem, že budoucí vztahy budou pro svobodnou matku komplikované, ale bolavé detaily jsem ani zdaleka nedomyslela do konce.

Marta, 37 let

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
19.4.2019 18:26

Flirt, anebo paralelní vztah. Má dál svou rodinu, nemusí nic řešit (rozvod a náležitosti okolo nejsou příjemná věc) a zároveň má trochu povyražení, zpestření života, adrenalinu. S vámi. Když ani v pevní fázi vztahu s vámi nemá hlavu v oblacích a nespěchá, aby byl s vámi (naopak, jak píšete), lepší to nebude. Ptáte se, jestli je naděje na změnu. Ano - bude to horší. Nemarněte čas. Když se chováte, jako když si nevážíte sama sebe, není divu, že si vás neváží ani on.

kolcava
19.4.2019 18:26

Oprava: v první fázi vztahu

noral
19.4.2019 18:33

Najděte si partnera který není ženatý,to vám velmi vřele doporučuji.Pokud má pán problémy s pravdomluvností a rozhodností,zas tak úžasný nebude.Jste v nejlepším věku,a strávit další roky života čekáním na něco co se neuskuteční,je hloupost.Ono mu to totiž zřejmě tak vyhovuje.Nejlepší léta svého života obětovat ženatému chlapovi,je fakt hloupost.

Nocturmas
19.4.2019 21:23

Naprostý souhlas s předešlými komentáři. Lepší už to nebude, čas hraje pouze na straně manželky. Časem mu zevšedníte a ztratíte tak poslední zbytky jedinečnosti. Ve vašem případě se zoufalé ženy mohou uchýlit i k nekalým taktikám, kdy se snaží třeba anonymně upozornit manželku nevěrníka na jeho zálety v domnění, že ta ho odkopne a on si to pak zamíří přímo do jejich náruče. Bohužel tím svého milého akorát dovedou k boji o záchranu své rodiny a cti a věřte, že odmítavá manželka by se rázem stala daleko cennější než vše co by mu v daný moment byla schopná nabídnout sebelepší milenka. A i kdyby se mu ubránit nepodařilo a o rodinu by přišel, nejspíše by ukončil i všechny ostatní vztahy coby připomínky jeho selhání. Myslím, že zamilované ženy investují do nového vztahu více citu a proto nemají takový problém opustit bývalé partnery. Pak pro ně ovšem bývá těžké pochopit, že to mají muži jinak, chlapi a možná mluvím jen za sebe, totiž neradi ztrácí jakoukoliv ženu ve svém životě, pokud to vyloženě není jejich volba. Ideální stav každého chlapa je udržet si přízeň co největšího počtu žen, počínaje úsměvem milé sousedky, přes manželku a milenkou konče. Máte v podstatě dvě možnosti, bud pokračovat v tom co teď spolu máte bez nároku na společnou budoucnost, nebo se na to vykašlat a najít si nový vztah se vším všudy.

Yarda
20.4.2019 19:47

Stalo se v okruhu mých známých: Jedna dívenka, celkem sympatická, vzala život za špatný konec. Vdala se, rozvedla, pak se dala dohromady s ženatým co jí sliboval, že se rozvede a ožení se s ní. Jednou za ní přišel, že si to s tím rozvodem rozmyslel, ona popadla nůž a zapíchla ho (tedy znám to jen z doslechu a ne z první ruky).

Ely
21.4.2019 21:03

Není šance na změnu. Seberte hrdost a najděte si někoho normálního.

Damián
24.4.2019 15:00

Prosím, ukončete vztah! Nedovolte mu dělat si z Vás blázna.

Lambertka
25.4.2019 12:21

Milá Marto, když jsem přečetla Váš příběh, bylo to, jako bych ho napsala já. Před lety jsem se v rozvodovém řízení s bývalým manželem seznámila s mužem, který byl báječný, ale ženatý. Podle jeho slov nebyl v manželství spokojený, ale chtěl to změnit. Scházeli jsme se téměř dva roky, jeho manželka o našem vztahu věděla a tolerovala ho, byla si zřejmě neotřesitelně jistá, že jí neopustí. Jak píšete Vy, byl nedochvilný, na poslední chvíli rušil domluvené schůzky, několik dní se neozval, ale já ho milovala. Jenže jednou přeteče ten pověstný pohár trpělivosti a tak se stalo, že jsem místo čekání na něj přijala pozvání svého dlouholetého kamaráda a strávila jsem velmi příjemné vánoční svátky v Rakousku. Po návratu jsem se neozvala já a začaly se dít věci. Už jsem snad ani nestála o to, aby byl se mnou, a dala jsem mu to na vědomí. Po pár týdnech zazvonil u mých dveří a nyní jsme spolu necelých třicet let. Zdá se to jako pohádka se šťastným koncem a je to tak i ve skutečnosti. Někdy se i zázraky stávají. Jsem se současným manželem velmi šťastná, miluji ho dodnes a věřím, že spolu strávíme další spokojená léta.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip