Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Velikonoce na Betlémě

Velikonoce na Betlémě

17.4.2019 - redakce Babinet.cz

MUZEUM V PŘÍRODĚ VYSOČINA připravilo v památkové rezervaci lidové architektury Betlém v Hlinsku výstavu s názvem Velikonoce na Betlémě. Do 28. dubna naleznete ve zdejších  roubenkách připomínku tradičních jarních obyčejů.

Zjistíte, proč se některé předvelikonoční neděle jmenovaly tak podivně – například Pražná, Kýchavná nebo Družebná. Ale také jaké obyčeje provázely Zelený čtvrtek, Velký pátek nebo Bílou sobotu. V roubenkách jsme nachystali ukázky různých zvykoslovných předmětů, které provázely jarní lidové obyčeje. Návštěvníci se také dozvědí, jaké pokrmy v minulosti o Velikonocích nesměly chybět na svátečním stole. Školy pak mohou využít nabídky speciálních prohlídek a pracovních listů.,“ dodává Ilona Vojancová, ředitelka MP Vysočina.

Ve dnech 17. 4., 23. 4. až 28. 4. výstavu doplní ukázky zdobení kraslic tradičními způsoby, které předvede paní Ivana Jaklová z Chotěboře.

Program Velikonoce na Betlémě můžete navštívit od úterý do neděle od 8,30 do 12,30 a od 13,00 do 16 hodin.  O Velkém pátku 19. 4. a Velikonočním pondělí 22. 4. bude rovněž otevřeno dle uvedené návštěvní době.

www.betlem-hlinsko.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip