Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Moravskoslezský kraj  /  Konopný veletrh KONOPEX OSTRAVA 2019

Konopný veletrh KONOPEX OSTRAVA 2019

16.4.2019 - redakce Babinet.cz

O víkendu před Velikonočním pondělím KONOPEX opět otevře dveře do světa konopí. Čtvrtý ročník konopného veletrhu KONOPEX OSTRAVA 2019 se koná v kulturním centru Dolní oblasti Vítkovice od pátku 19. do neděle 21. dubna 2019. Hlavním cílem veletrhu je informovat širokou veřejnost o rostlině konopí,o její historii a mnohostranném využití, prospěšnosti a obrovském potenciálu pro budoucnost. Bohatý třídenní program zahrnuje nejen veletrh a možnost si nakoupit pro nadcházející sezonu, ale také přednášky, workshopy, besedy, soutěže a zábavu.

Venkovní program a přednášky jsou přístupné pro všechnynávštěvníky zdarma.Pro návštěvníky do 13 let a od 60 let jsou zdarma taktéž veletržní expozice.

Užijte si krásný víkend a navštivte jedinečnou kulturní, vzdělávací a prodejní akciv unikátních industriálních prostorech Dolních Vítkovic v Ostravě. Hlavní výstavní plocha veletrhu KONOPEX 2019 bude opět umístěna do krásných prostor bývalýchStarých koupelen v Provozu Hlubina. Tuzemští i zahraniční vystavovatelé představí své produkty, technologie i službya seznámí vás s novinkami ve využití konopí. Prodejní a výstavní expozice budou věnovány pěstování a zpracováníkonopí (semena a legální sazenice konopí i dalších bylin, substráty, hnojiva, hydroponie, aeroponie, zahradní technika, pěstební pomůcky)i finálním konopným produktům a doplňkovému zboží (masti, CBD produkty, textilie, potraviny, kosmetika). Představí se také různé organizace a spolky, které se konopím zabývají. Praktické zkušenosti získátena workshopech míchání konopného betonu, sázení a řízkování bylin, výroba konopných mastí. Připraveny jsou také soutěže o hodnotné ceny a další doprovodný program. Vyzkoušejte na vlastní kůži konopnou kosmetiku, ochutnejte zdravé konopné potraviny, oblečte se do konopného textilu, osahejte si konopné stavební materiály, připravte se na nadcházející pěstební sezónu. Rozšiřte své vědomosti o konopí a podpořte svůj zdravý životní styl.

Konference, přednášky a konopná osvěta

Nedílnou součástí veletrhu je již tradičně třídenní odborná konference, na které získáte spoustuužitečných informací a nejnovějších poznatků o pěstování i využitítéto všestranné rostliny. Bohatý program zahrnuje přednáškya besedy s odborníky na konopnou tématiku ve čtyřech blocích – léčebné využití konopí, jeho přínos pro výživu a zdraví, jeho národohospodářský význam a konopí ve stavitelství.

Na konferenci vystoupí přední čeští experti na legislativu, drogovou prevenci i léčebné využití konopí jako jsou Dušan Dvořák, Jindřich Vobořil, Robert Veverka nebo Pavel Kubů. Svou část v bloku přednášek dostane i poslanec za Pirátskou stranu Tomáš Vymazal – předkladatel návrhu zákona o regulaci a nakládání s konopím.

Přednášky jsou veřejnosti přístupné zdarma a naskytne se tak možnost poslechnout si experty, kteří budou přednášet o zajímavých tématech.

Workshopy

Tradiční workshopy nabídnou informace a dovednosti z různých oborů. Návštěvníci se naučí vyrobit domácí konopnou mast a další preparáty pro samoléčbu konopím. Naučí se, jak správně sázet, přesazovat a řízkovat rostliny. Dozví se postup při míchání konopného betonu a získají přehled v použití přírodních materiálů ve stavebnictví.

Areál veletrhu KONOPEX

Venkovní prostory jsou veřejnosti přístupné - stejně jako všechny přednášky - zdarma a nabídnou stánky s gastronomickými specialitami a občerstvením, čajovnu, posezení, umění, doprovodný program s různými soutěžemi a hlavně hodně muziky.

Celý areál nabízí nevšední estetický zážitek, kulturní i adrenalinové vyžití, řadu dobrodružství a všemožných radovánek pro celou rodinu. Den si můžete zpestřit prohlídkou dolů,návštěvou vyhlídkové věže Bolt Tower, na lezecké stěně, ve Velkém světě techniky či jinde v kouzelném veletržním a festivalovém městečku Dolních Vítkovic.

Vstupenky na veletrh

Vstup do venkovního areálu veletrhu je zdarma. Přijďte vyzkoušet gastronomické speciality, užít si doprovodný program nebo navštívit přednáškový sál. Zpoplatněn je pouze vstup do prostor veletržních expozic. Vstupenku pořídíte online na portálu goout.cz nebo přímo na místě za 150 Kč na všechny tři dny.Mladší 13 let a starší 60 let mají vstup do prostor veletržní expozice zdarma.

http://konopex.cz/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.