Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Letní svatbu plánujte s předstihem

Letní svatbu plánujte s předstihem

22.3.2019 - redakce Babinet.cz

Svatební obřad i hostina pod širým nebem… v létě to opravdu není žádný problém. Splnit si můžete všechny své sny o romantické svatbě v zahradě nebo na louce, léto totiž venkovním svatbám opravdu přeje. Nicméně existují věci, které musíte promyslet víc, než kdy jindy.


Než si užijete svůj velký den, čeká vás nějaké to plánování a dohadování. Když se však pustíte do plánování svatby včas, nic vás nepřekvapí. V případě letní svatby je však to pomyslné „včas“ o něco dříve než v ostatních ročních obdobích. Léto je totiž svatební sezóna, takže by se vám snadno mohlo stát, že něco prostě neklapne.

Organizace svatby

Při organizování svatby máte dvě možnosti, buď využijete svatební koordinátorku, která svatbu zařídí za vás, nebo se pustíte do organizace sami. Každá z možností má své výhody i nevýhody. V prvním případě vás to bude stát dost peněz, ale nebudete se s ničím stresovat. V druhém případě zase bude všechno přesně podle vás a ušetříte, ale budete muset věnovat plánování spoustu úsilí.

S organizováním letní svatby opravdu začněte velmi brzo, termíny na matrikách budou velmi rychle rozebrané, někdy dokonce i na několik let dopředu. Pokud chcete pořádat obřad v zahradě zámku nebo na jiném exkluzivním místě rozhodně počítejte s pořadníkem. S termínem může být problém i proto, že se nebudete brát na radnici a oddávající by se musel přesunovat z místa na místo.

V létě se také hodně lidí rozjede na dovolené, je dobré proto dát pozvaným hostům vědět, co nejdříve, aby se mohli svatby zúčastnit. Termíny budou pravděpodobně problém i pro dodavatele jídla, květin i fotografa. Vzhledem k tomu, že je to plná sezóna i ceny budou o dost vyšší než jindy.

V poslední době je častým trendem pořádat obřad i hostinu na jednom místě. Když se vám vše podaří vyjednat, má to hned několik výhod. Nemusíte se nikam přesunovat, nenastanou během dne prodlevy a vy i vaši hosté budete mít větší pohodlí.

Občerstvení na letní svatbu

Když už máte místo obřadu i datum, pak přijde na řadu hostina. U svatební hostiny máte opět na výběr. Tentokrát mezi klasickou variantou a rautovým uspořádáním. Není možné říci, co je lepší, záleží to především na vašem vkusu, místě a tématu svatby.

V létě však máte řadu možností, jak pojmout jídlo na svatbu originálně. Hostinu můžete pojmout jako garden party a grilovat zeleninu, maso, ryby a další dobroty. Pokud budete pořádat svatbu v přírodě, bude skvělou volbou food truck nebo piknikové uspořádání.

Co na svatební raut?

Při sestavování menu myslete na počasí. Bude teplo, a proto je nutné volit jídlo, které nepodléhá rychlé zkáze. Zároveň by mělo být menu lehké a dobře stravitelné, zapomeňte na krémové polévky a smetanové dezerty. Místo toho vyzkoušejte zeleninové vývary, saláty a čerstvé ovoce místo dortu.

Zákusky nesmí chybět, ale vybírejte spíše ty ovocné nebo zvolte svatební koláčky, které se nekazí. Nicméně je nutné i pro lehčí varianty pokrmů zajistit dobré podmínky, zajistěte dostatek lednic a ledu. Domluvte se s dodavatelem jídla a požádejte ho o radu a o pomoc. Profesionálové jistě budou mít s pořádáním letních akcí pod širým nebem spoustu zkušeností.

Postarejte se o dostatek nápojů. Hosté jistě ocení čistou vodu nebo ovocné limonády. Z alkoholických nápojů volte spíše víno a pivo, tvrdý alkohol nechte na večer, až nebude takové teplo.

Když budete pamatovat při plánování letní svatby na tato základní pravidla, jste na nejlepší cestě k úspěchu. Nejdůležitější však je, abyste si svůj den užili na maximum.

 

zdroj fotografií: http://www.krasobrany.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
30.5.2019 12:24

V létě jsem pozvaná kamarádce na svatbu a už teď se těším. Svatby mám ráda, hlavně ty letní a když vyjde hezké počasí, tak je to dokonalé. Já sama bych svou svatbu také plánovala dopředu, ale nic se nemá přehánět. Chtěla bych si to hlavně užít a nemít žádný stres. Teď si jen plánuji, jaké šaty si na svatbu kamarádky obléknu. už mám pár tipů od Cellbes, mají celkem výběr šatů určených právě na svatbu,tak jen doufám, že vyjde hezké počasí:)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip