Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Linda: Dcera propadla sektě! Je to hotové utrpení

Linda: Dcera propadla sektě! Je to hotové utrpení

19.3.2019 - redakce Babinet.cz

Moje dcera, kterou jsem vždycky vychovávala sama, byla vždycky takový svérázný typ. Nikdy neměla daleko k alkoholu, nebo lehkým drogám. Pak se však dala dohromady a vše se obrátilo k lepšímu. Dokonce začala studovat vysokou školu, měla podporu ve mně a ve své nové lásce. Pak se ale během studia bohužel rozešli. Dcera se na nějaký čas nastěhovala ke mně. Nebyl to absolutně žádný problém, protože náš byt je opravdu velmi prostorný. Chodila při studiu i na brigády, kde vyučovala angličtinu. Už tehdy se mi ale zdálo, že už zase znovu není něco v pořádku.

Byla čím dál víc a víc doma. Tedy studijně a pracovně. Jinak byla pořád v tahu. Udeřila jsem na ni, zda bere drogy. Svatosvatě mi odpřísáhla, že absolutně ne. A já jsem jí to věřila. Jako zfetovaná opravdu nikdy nevypadala. Ale něco s ní bylo v nepořádku. Pak jsem v jejich věcech našla jisté materiály. Materiály o nějaké komunitě, která žije na samotě snad kdesi v lesích. Z materiálů jsem toho mnoho nevyčetla. Ale pořádně mě to vyděsilo. Dcery jsem se narovinu zeptala. A ta už nijak nezatloukala. Nechala prý školy, i brigád. Hodlá vstoupit do této výjimečné komunity. Komunita je však jen zástupný termín. Je to sekta jako vyšitá. Žije tam pospolu skupina asi dvanácti lidí. Nepotřebují prý elektriku, plyn, ani vodu. To všechno prý nabízí příroda a zakladatel tohoto údajného hospodářství. Nechci si ani domýšlet, jaké orgie a nepřístojnosti se na tom místě odehrávají. Jak to asi může vypadat v takové skupině dvanácti lidí, která žije mimo civilizaci? Jak to mají s prací? Copak si mohou dovolit nic nedělat? Je vůbec možné, aby se takhle dalo skutečně v dnešní době žít? Z té představy je mi fyzicky špatně. Máte jedno jediné dítě a takový průšvih. Bojím se, že jakmile tam skutečně jednou vstoupí, už není cesty zpět. Komunikuje se mnou tak zvláštně. Typický sluníčkový člověk. Někde jsem ji totálně ztratila. Ale jak dospělému člověku cokoliv zakázat, či vymlouvat?

Linda, 48 let

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Damián
19.3.2019 14:39

Myslím, že pokud dcera žije s Vámi, měla by poslouchat a spolupracovat. Jinak to nejde.Nevím, kam byste se měla obrátit. Každá rada drahá. Kdo jsou ti divní lidé v lese. Na Vašem místě bych měla o dceru strach. Obrátila bych se na psychologa, ať Vám pomůže, třeba najde způsob, jak to řešit.

BloodyMystique
19.3.2019 15:08

Jako dospělé jí nic nepřikážete. V případě, že jí budete něco zakazovat a přikazovat, uteče k těm lidem zrovna. Na vašem místě bych se obrátila na nějaké sociální úřady či něco podobného, a nahlásila bych tu sektu. Mohou to být hledaní lidé, trestaní, lidé, co neplatí alimenty atd. Neco na ně vyhrabat, ať se sekta rozpustí.

Gaba4
19.3.2019 20:43

Být civilizovaný, podle mého názoru, také znamená, respektovat názory druhých a nesoudit. Málokdo je v dnešní době skutečně civilizovaný, jak vidím..

janl78
20.3.2019 07:17

Klídek, mě se takhle zbláznila polovina rodiny . . . a zkuste si představit, že nakonec bude vaše dcera přesvědčovat Vás o tom, jak špatně žijete. Pak to okusíte na vlastní kůži. . . nechte ji být, dejte si nohy na stůl nebo jeďte na dovolenou :-)

noral
20.3.2019 07:51

Mám známou,ta začala před pár lety navštěvovat přednášky jedné paní,která se zřejmě sama sebe ráda poslouchá,radí jak žít,jak nic neřešit,dát se tzv"do vajíčka",má několik přednášek i zveřejněných.Tak jsem to ze zvědavosti zhlédla,no nic pro mně.Paní zvyšuje ženským /převážně to navštěvují ženy/sebevědomí tím že jim duje do hlavy"vy jste jedinečná,jen vy jste bůh"............apod.Zajímavé je,že tyto přednášky navštěvují ženy které mají svůj věk,mají dospělé děti,vnoučata a měly by mít tedy nadhled a životní zkušenosti jak žít.Ta moje známá už to má tak že své kamarádce na jakýkoliv dotaz odpoví že "to neřeší",změnila se velmi,na lidi kolem nazírá s přehlížením a takovým opovržením,člověk z ní cítí chlad a její nejlepší kamarádka u ní nemůže už najít podporu a nemůže jí říct to co dřív,nezajímá ji to.Vše je nedůležité,kromě její osoby.Taky začala někam posílat nějaké finanční obnosy-její věc samozřejmě.Ale už to není ona,člověk z ní cítí že je to někdo jiný.

PF
20.3.2019 09:40

Tohle se nedá řešit násilně, můžete to jen vysedět, jako když chytáte ryby. Urychleně zabezpečte svoje osobní finance (notář, soud, atd.) a nechte ji, ať se vytrestá nebo ať je šťastná po svém. Nemůžete zachránit celý Svět, někdo o to ani nestojí.

Kerria
20.3.2019 12:54

Je dospělá, nic moc se s tím nedá dělat. Já bych asi zkusila projevit zájem, abych se od ní dozvěděla co nejvíc informací, třebas bych i tu komunitu spolu s ní navštívila pokud by to bylo možné. Snažila bych se nic nehanit, jen klást praktické otázky jak co tam funguje. Možná by si tak mohla uvědomit, že některé věci nejsou tak super, jak to na první pohled vypadá. A když ani to nepomůže, tak aby aspoň odešla s tím, že ji mám ráda a že jí kdykoliv pomůžu, pokud dodatečně zjistí, že to není to co v životě chtěla.

eMaR
25.3.2019 15:35

Jak může někdo v dnešní době chtít prát prádlo v neckách? Naše babičky se nadřely jako blázen, maminky už to měly snažší, ale stále si tu dřinu pamatovaly. Tahle generace už nemá šajn co je to ohřívat vodu úplně na všechno, neustále jen štípat dřiví a těžce pracovat. Nechápu z čeho lidé v těchto sektách žijí..... vaše dcera ví jak se chovat k půdě aby rodila? Pochybuji... sázím na to, že má jen přihlouplé představy o “starých časech”, které už nejdou vrátit. Kdysi jsem při sjíždění Vltavy jednu takovou sektu v lesích zahlédla - chodili nazí a bylo jasný, že kápo je tam nějakej nadrženej blb. Už tenkrát jsem jela ještě pár km s otevřenou hubou a kroutila hlavou - co je k tomu vede? Jak ti musí být doštípaní! Klíšťata musí mít fakt všude! Doporučuji to samé, co už doporučili jiní přede mnou - jeďte se tam s dcerulenkou podívat a přibalte valchu, mýdlo s jelenem a velké prádlo. A vysvětlete jí, že v mrazech je to ještě víc na palici....

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip