Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Přírodní materiály  /  Svítící tulipány: Krásná světelná dekorace

Svítící tulipány: Krásná světelná dekorace

17.3.2019 - redakce Babinet.cz

Nikde není psáno, že světýlka a světelné řetězy patří pouze k času vánočnímu. I když ano, evokují toto období nejvíc, nemusí ležet uloženy v krabici s vánočními ozdobami po celý rok. Nevyužít je i jinak, je věčná škoda. Možná by vás ani nenapadlo, že právě teď mohou zazářit. Už tyto Velikonoce.

Prosvětlené jaro

Když světýlka vkusně nakombinujete s hezkými jarními prvky, rázem je krásná dekorace na světě. Připravit takovouto světelnou dekoraci není žádný problém a za pět minut nemáte opravdu co dělat. Avšak výsledek je úchvatný. Sami uvidíte, že si připravíte jednu tuto dekoraci na zkoušku, ale záhy zjistíte, že jedna nestačí. Začnete ihned hledat další místa, která by jarní dekorace mohla také ozdobit. A kdo hledá, určitě najde. Proto si rovnou do rezervy připravte všechny potřebné artefakty hned dvakrát.

Co se skrývá pod svítícími tulipány?

Jde o živou dekoraci, která sice nevydrží do června, nicméně vaše oko rozhodně potěší. U této dekorace se snoubí smyslnost skla, ve kterém jsou uloženy tulipány. Nic zvláštního, napadá vás? Až přidáte LED světýlka, uvidíte, jak jste se mýlili.

Co budete k této živé dekoraci potřebovat:

  • širokou skleněnou mísu, nebo vázu. Čím zdobenější, tím lepší
  • svazek tulipánů
  • LED světýlka

Jak budete při výrobě dekorace postupovat:

  • Skleněnou vázu či mísu si nejdřív pořádně vyčistěte a vyleštěte
  • Poté do ní uložte tulipány. Avšak ne klasickým způsobem, kdy jsou tulipány ve vertikální poloze. Nýbrž je rozložíte na dno. Hezký úhledně. Můžete střídat tulipány více barev. Uložte je hezky tak, aby byly krásně vidět i stonky. Skleněnou vázu tulipány tedy jakoby vystelete. Udělejte to tak, jak se to líbí vám
  • Nakonec teď k tulipánům přidejte LED světýlka. Můžete je s tulipány proplést. Nebo jimi ozdobit samotný okraj vázy. Nebo je uložit jako světelný chuchvalec na dno vázy mezi tulipány. Fantazii se meze nekladou.
  • Nyní už stačí počkat na setmění, rozsvítit si světýlka a užít si tuto originální dekoraci plnými doušky.

 

Napsala Bára Klímová

 

Foto: www.dekor-art.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip