Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Může vést jízda na koni a na kole k problému s erekcí?

Může vést jízda na koni a na kole k problému s erekcí?

13.3.2019 - redakce Babinet.cz

V nedávném průzkumu bylo zjištěno, že cyklisté jsou ohroženi poruchami erekce více než muži v téže věkové kategorii. A protože se blíží začátek cyklistické sezóny, je vhodné se trochu podívat na příčiny a zjistit, jak nebezpečí minimalizovat.

 

Nebezpečí číhá na dlouhých tratích

 

Problémy s erekcí hrozí především cyklistům, kteří jezdí dlouhé tratě. Přispívá k tomu neustálé dráždění oblasti hráze a drobné nárazy, které přispívají ke snížení potence. Lékaři se domnívají, že je to způsobeno tlakem sedla na nervy a cévy v pánevní oblasti.

Američtí lékaři se zajímali zda má podobné účinky i jízda na koni.

K průzkumu byl využit dotazník, který byl rozeslán do jezdeckých klubů, pro kontrolu byly využity plavecké kluby.

Dotazník zaslaný sportovcům i jejich manželkám hodnotil jejich sexuální život, spokojenost s ním a případné problémy, které se v souvislosti se sportem objevily.

 

Jízda na koních nezpůsobuje na rozdíl od cyklistiky problémy s erekcí

 

Výsledkem průzkumu bylo zjištění, že se u jezdců na koních poruchy erekce nevyskytují častěji než u kontrolní skupiny plavců. Naproti tomu věk a jízda na kole byly již v dřívějších průzkumech prokázány jako rizikové faktory pro vznik poruch erekce. Čím déle muži na kole jezdili, tím větší byla pravděpodobnost, že se u nich problémy s erekcí objeví.

Věk byl dalším faktorem, který ovlivňoval výskyt sexuálních poruch u mužů. Pravděpodobnost, že se objeví problémy s erekcí se u mužů s věkem významně zvyšuje.

Dopadů jízdy na koních na svůj sexuální život se nemusejí obávat ani ženy. S jízdou na koni nebyla spojena žádná ze ženských sexuálních dysfunkcí.

 

Co s tím?

 

Dnes již existují speciální sedla, která jsou přizpůsobena mužům a která by měla odlehčit tlak na pánevní orgány a snížit riziko erektilní dysfunkce. Určitě stojí za to do takového sedla investovat. Vhodné je také v případě delších vyjížděk zařadit pár přestávek na rozcvičení a prokrvení dotčených partií.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip