Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Proměny interiérů: obývací pokoj v boho stylu

Proměny interiérů: obývací pokoj v boho stylu

9.3.2019 - redakce Babinet.cz

Máte po zimě už dost šedi a tmavých barev? Udělejte si doma jaro

Původní obývací pokoj působil díky neutrálním barvám a především černé pohovce poněkud neútulným, až depresivním dojmem. Jediným veselým doplňkem byl oranžový polštář na pohovce, který celý pokoj nemohl zachránit.

Rozhodli jsme se ho proto proměnit v boho, tedy bohémském stylu, který ztělesňuje tvořivost, osobitost a svobodu. Trendy v něm nediktují katalogy, tvoříme si je sami. Neměly by chybět různorodé vzory, koberce, různě barevné polštáře, deka s třásněmi či batikovaný obraz na zdi. Typickými barvami jsou ty, které najdeme i v přírodě. My jsme chtěli propojit boho styl s jarem, proto v místnosti dominuje žlutá, která povzbuzuje a dodává energii, a zelená jakožto symbol dobré nálady a nových začátků.

Komodu jsme natřeli světle šedou (č. odstínu 0105), vázu pastelově šedou (č. odstínu 0101), stolky tmavě zelenou (č. odstínu 0535) a žlutou (č. odstínu 0620) a křeslo sytě červenou (č. odstínu 0830) barvou Balakryl UNI ve dvou vrstvách. Barevné doplňky jsme vybrali ve světlejších odstínech žluté a různě zelené. Boho styl podtrhl výrazný koberec, jehož pruhy ladí ke všem barvám místnosti. Opravdový kus jarní přírody jsme obýváku dodali žlutými narcisy a tulipány.

Čekání na jaro jsme si zpříjemnili vytvořením svěžího a barevného obývacího pokoje, kde trávíme nejvíce společného času. Proto jsme místnost projasnili nejen zářivými barvami připomínajícími probouzející se přírodu, ale také vhodnými doplňky. Vše v propojení s nekonvenčním a hravým boho stylem.

Elegance vs. dynamičnost? Obojí je možné

„Proměna v obývacím pokoji je důkazem, že není potřeba se řídit jednotlivými barevnými řadami. Výsledek ukázal, jak výhodné je jejich vzájemné kombinování. Syté dynamické barvy interiér rozzáří a elegantní šedé ho rovnoměrně doplní,“ hodnotí nový vzorník Martina Macková, marketingová manažerka značky Balakryl.

Doporučení interiérové designérky Saši Dýckové:

V místnosti bývá dobré si vybrat jednu věc, která udá celkovou barevnost, a podle toho ladit ostatní kousky. Tady jsme se nebáli experimentovat hned s několika přímými barvami. Ty pokoji dodaly energii, kterou předtím zcela postrádal.

 


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
14.3.2019 22:04

Opravdu moc hezká proměna. Přesně na takové změny mám občas chuť a stačí jen málo. Už mám po zimě taky v hlavě pár nápadů, jak si oživit a rozveselit byt. Vybrala jsem si nové závěsy od Cellbes v pastelových barvách do ložnice a květinové do obýváku. K tomu do barvy polštáře a pléd na sedačku a dokonce jsem tam objevila i krásnou taburetku. Už se na tu změnu moc těším!

maki-chov
29.5.2019 19:58

hezkej clanek. Ja zas muzu doporucit zabezpeceni objektu od teto firmyhttps://www.key-service.cz/

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip