Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Pláže, pobřeží, surfování a chill na západě USA

Pláže, pobřeží, surfování a chill na západě USA

5.3.2019 - redakce Babinet.cz

Jak si naplánovat odpočinkovou a zároveň i dobrodružnou dovolenou v  USA? Nám se to povedlo a ráda se s Vámi podělím o typy, kam za takovou dovolenou vyrazit! Využijte nekonečné možnosti západoamerických pláží a vydejte se na výlet podél pobřeží. Stát Kalifornie nabízí nespočet úchvatných míst, které stojí za to navštívit.

Poklady Západního pobřeží

Snad nejhezčím koutem Ameriky je právě západní pobřeží. Ukrývá poklady národních parků, např. přírodní Yosemite, obrovský Grand Canyon nebo barvami zářící Yellowstone. Kdo dává přednost městu, určitě se tu nebude nudit – noční Las Vegas, proslulý Golden Gate v San Franciscu nebo třeba rychlá jízda po Route 66. Na své si přijdou jak dospělí, tak děti – Hollywoodské Universal Studios zaručeně pobaví jak rodiče, tak děti. Dovolená na západě USA Vám přinese zábavu i relax - na to jsou západní pláže Kalifornie jak dělané.

Kalifornie je v Americe jeden z turisticky nejnavštěvovanějších států. Podél nádherného tichomořské pobřeží, které se táhne celých 1 350 km, se nachází jak malá rybářská městečka, ale známá velkoměsta jako San Francisco, San Diego nebo Los Angeles. Pobřeží je lemováno několika pohořími, to největší a nejznámější je Sierra Nevada. Vyrobilo se tu nespočet hollywoodských trháků a televizních seriálů – americkou kulturu tedy známe zejména z této oblasti. Kalifornie se dá prozkoumávat do nekonečna, jeden měsíc cestování Vám rozhodně stačit nebude.

TIP: Pojeďte na dovolenou do USA a vyberte si jeden z poznávacích zájezdů do USA.

Zastávka v Santa Barbara

Určitě Vám něco říkají názvy pláží Santa Barbara, Santa Monica nebo třeba Malibu… Santa Barbara je oblíbenou dovolenkovou destinací, přezdívá se jí Americká riviéra. My jsme i tady během našeho cestování udělali zastávku. Po těch několika kilometrech nachozených v národních parcích si člověk prostě potřebuje odpočinout. Jenže když se člověk celé dny jen válí u moře, tak zjišťuje, že to po chvíli začíná být docela nuda. Parádním řešením, které doporučuji, je spojit všemi chtěné válení na pláži a trochu adrenalinu k tomu!

Téměř na každém rohu přímořského města najdete půjčovnu surfů. Za v přepočtu zhruba 800,- Kč si můžete vypůjčit veškeré vybavení k surfování potřebné. Pokud se Vám napoprvé podaří navléknout se do těsného neoprenu, gratuluji, a teď už jen schází najít tu správnou vlnu a užít si ten kouzelný okamžik na hladině oceánu. Koho by čekala premiéra tohoto oblíbeného sportu a měl by strach, nezoufejte, můžete si připlatit i soukromého lektora, který vám se začátky pomůže. Naše parta se ale rozhodla, že to „plácání se ve vlnách“ zvládne sama a o to větší legrace to byla. Postavit se na surfu se několika z nás povedlo asi až po xtém pokusu, ale za tu upřímnou radost to stálo! Rozhodně všem doporučuji alespoň vyzkoušet tento zážitek, i když se to zdá snadné, opak je pravdou. Kromě vyplavených endorfinů navíc ještě zpevníte tělo. Proto jak říkám – válení se na pláži a do toho zpevnění těla v podobě zábavy – ideální kombinace, co říkáte holky? J Kdybyste se rozhodly následovat náš zážitek, půjčovna a škola surfu v Santa Barbaře Vám rozhodně pomůže.

Santa Monica Pier

Druhá varianta, jak spojit plážovou pohodu s trochou pohybu je návštěva slavné Santa Monicy. Zdejší molo a jeho okolí je dominantou celého pobřeží. Turistická atrakce Santa Monica Pier je známé svým tanečním sálem přímo na molu. Panorama pláže se kromě slavného mola chlubí i známým kolem, které je večer nasvícené a vytváří dechberoucí atmosféru.  V denních i večerních hodinách je to úžasné místo pro setkávání s přáteli, sportování na zdejších venkovních hřištích a nebo jen procházení se nahřátým pískem. Samozřejmě i v Santě Monice se máte možnost dozvědět více informací o probíhajících akcích a možnostech zábavy. O zábavu tu opravdu není nouze – místní obyvatelé sportovní hřiště využívají od rána do večera. Můžete si zacvičit s nimi nebo se třeba jen houpat na obřích houpačkách pod palmou. No nezní to parádně?

Stejnojmenné přímořské město navíc sousedí již se zmíněným Los Angeles nebo s Venice, takže nápadů na další výlety v okolí je spoustu. Ale o tom třeba v příštím článku? Ať už vyrazíte na západě kamkoliv, oceán vás vždycky bude vítat s otevřenou náručí. Užívat si vlny, písek, palmy, ochutnat místní gastronomii a obklopovat se pozitivními lidmi, to je přece úžasně strávený čas.

 

Napsala Bára Krýdová

 

související:

Dalat: město květin, artyčoků a francouzského šarmu

7 romantických míst pro svatbu na Bali

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip