Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Chcete být šťastní a plní elánu? Rozvíjejte své koníčky

Chcete být šťastní a plní elánu? Rozvíjejte své koníčky

3.3.2019 - redakce Babinet.cz

Mít zdravého ducha, vést aktivní život a mít koníčky je mnohdy důležitější než najít pravou lásku. V mladém věku je poměrně obvyklé mít volnočasové aktivity, avšak po svatbě dětech a při práci se na něj jen zřídka najde čas. Nezanedbávejte je! V našem životě jsou velmi důležité.

Koníčky, hobby, volnočasové aktivity, každý tomu říkáme jinak. Přesto se bez nich v životě neobejdeme. Koníček může do vašeho života přinést mnoho pozitivních věcí. Můžete si najít nové přátele, objevíte nová místa, dokonce vám může přinést i jiný úhel pohledu na život. Avšak jedna věc je pro všechny koníčky společná. Rozhodně se nebudete nudit! Když se člověk v životě nenudí a je mu plně otevřený, je prokázáno, že si v životě prožije mnohem více zážitků. Přiznejme si, co je víc než perfektní zážitky, na které budeme vzpomínat až do konce života. Ať už ty pozitivní, u nichž se usmíváme nebo ty negativní, ze kterých jsme se dále poučili.

Chuť do života

Někdo to má to štěstí, že svůj vysněný koníček najde už během dětství nebo dospívání. Má o to více času, prostoru a možností, jak své schopnosti rozvíjet. Jiní naopak hledají celá dlouhá léta, než najdou takový koníček, který by je plnohodnotně naplňoval. Pokud patříte právě do této skupiny, máme pro vás pár tipů, jak své hledání urychlit.

Důležitá je hlavně trpělivost a chuť zkusit „všechno.“ Máte již delší dobu zálusk na takovou aktivitu, u které si nejste jistí? Není nic jednoduššího než to prostě zkusit. Lidé, kteří se nebojí říkat životu ano, mají prokázanou rozvinutější hravost. Hraví lidé mají tendenci hledat nová řešení. Pokud opravdu nedokážete udělat první krok sami, požádejte vaše přátelé. Zajisté se také najde někdo, komu chybí příjemná aktivita v jeho životě.

Nenechte se odradit splínem

Pokud vypadnete ze svého režimu, ať už kvůli zdravotním problémům nebo kvůli nečekané životní události, je vždy těžké zase najít světlou cestu. Přestože ztráta partnera, práce nebo přátel jistě na nějakou dobu zasáhne do našeho života, díky koníčkům je snadnější ji překonat. Volnočasové aktivity, které vás naplňují, velmi pomáhají se vrátit opět do normálního života plného radosti a úsměvů. Mají schopnost zotavit vaši mysl. Koníčky vytěsňují špatnou náladu, podporuje nával endorfinů, které přinášejí pocit štěstí. Koníček je zkrátka nejlepší lék na zlomené srdce. Najděte si ten svůj.

 

Napsala Michaela Procházková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip