Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Tradiční rozloučení s Masopustem v Hlinsku

Tradiční rozloučení s Masopustem v Hlinsku

28.2.2019 - redakce Babinet.cz

Masky se na Betlémě objeví již po sedmé, a to v úterý 5. března 2019!

Skutečnost, že masopustní obchůzky na Hlinecku jsou zapsány na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO, dala městu Hlinsku podnět ke konání akce nazvané ROZLOUČENÍ S MASOPUSTEM přímo v ulicích města. Letos již po sedmé vyjde dopoledne průvod dětí v masopustních maskách, aby rozveselil obyvatele, včetně klientů Domova s pečovatelskou službou. Na cestě hlineckými ulicemi bude děti doprovázet veselá hudba dechové kapely Mrákotínka. Cílem barevného průvodu masek bude památková rezervace Betlém, kde dětský masopust vyvrcholí. Všechny děti budou na Betlémě odměněny tradiční masopustní koblihou a prohlédnou si výstavu MASOPUST OČIMA DĚTÍ. Výstava je složená z výtvarných prací žáků hlineckých škol na téma masopustních obchůzek. V Pickově domě na Betlémě – č. p. 178 bude k vidění až do 10. března.

Rozloučení s Masopustem bude pokračovat ve 14 hodin před radnicí na Poděbradově náměstí. O zábavu a pozdvižení se již tradičně postará maškara z hlinecké místní části Blatno a kapela Hlinečanka. Až starosta města povolí maškarám jejich rej a předá jim vládu nad městem, vydá se zástup masek na Betlém, kde proběhne obchůzka mezi jednotlivými roubenkami. Závěr obchůzky bude patřit tradičnímu obyčeji porážení kobyly, které je plánováno na 15.30 hodin. Tím bude pro letošní rok masopustní období ukončeno.

V areálu Betléma, v místní restauraci budou po celý den k zakoupení zabíjačkové speciality a koblihy. Stánek s medovinou a jinými dobrotami neodmyslitelně spjatými s masopustním hodováním také jistě každého potěší.

www.hlinsko.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip