Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jsou více promiskuitní muži nebo ženy?

Jsou více promiskuitní muži nebo ženy?

11.2.2019 - redakce Babinet.cz

Ve veřejných výzkumech potvrzují sami muži vyšší promiskuitu než ženy a vědecké výzkumy jim dávají za pravdu. Vysvětlují jejich přelétavost genetickým loveckým kódem, který v sobě nosí již milióny let.

Matka příroda jim dala povel rozsévat vždy a všude, aby si pojistili zachování svého rodu. A tak lovec nemohl čekat až jedna oplodněná ochránkyně hnízda vynosí a porodí jeho potomka, aby mohl osévat znovu, a musel rozmnožování rodu jistit oséváním několika samic najednou. Ochránkyně hnízda však vzhledem ke svému mateřskému poslání neměly tolik času na střídání partnerů. A navíc jim máti příroda nakázala hledat jednoho lovce, který by uživil ji a její děti. Pokud ho našla nehledala jiného, pouze v případě, když její živitel zahynul.

Zatímco lovecký genetický kód svádí muže k polygamii, ženský genetický kód svádí ženy k monogamii. I když dnes antikoncepce dává stejnou časovou šanci na přelétavost i jim, ony ji nevyužijí. Kdyby střídaly partnery stejně jako muži, jistě by vedle pouličních prostitutek a veřejných domů pro pány existovaly veřejné domy a pouliční prostituti pro dámy. Prostituti sice existují, ale zase poskytují služby pánům. Kdyby obchod s mužským tělem přinášel takové tučné zisky jako obchod s ženským tělem, jistě by se provozoval ve velkém. Nezájem dam o veřejné sexuální služby pochází právě z jejich monogamního dědictví. Zatímco lovec dokáže přijít k prostitutce, beze slova si to udělat a zase odejít, jen málokterá ochránkyně hnízda se dokáže takovýmto anonymním stykem uspokojit. Ve střídání milenců jsou ženy zdrženlivější, proto veřejné domy u nich nemají šanci. Pokud zvolí placenou sexuální službu, volí gigola – společníka, s nímž se nejdřív např. pozváním na večeří chtějí seznámit, než dojde na věc.

 

Zatímco rozsévači semene potřebují k sexuálnímu aktu pouze partnerku či partnera, ochránkyně hnízda potřebují slovní kontakt a atmosféru. Lovec také dokáže mít několik milenek najednou, dáma se zpravidla drží jednoho milence, než ho vystřídá za jiného. Z těchto faktů se dá čistě matematicky odvodit, že nestihnou vystřídat tolik partnerů jako muži.Výjimku tvoří pouze nymfomanky a prostitutky. Jenomže ani prostitutky nežene do promiskuity jejich chtíč jako jejich zákazníky, ale výdělek. Ony při obsluze zákazníka zpravidla nedosahují orgasmu, uspokojí je pouze jejich stálý partner.

 

Další nesporný důkaz o loveckém dědictví podávají Arabské země. Zde pořád existuje mnohoženství, protože islámské náboženství respektovalo lovecký genetický kód a na rozdíl od křesťanského náboženství polygamii nezakázalo.

 

Proč páni tvorstva na jedné straně ve veřejných výzkumech potvrzují svou přelétavost a na druhé straně odmítají své přirozené lovecké dědictví? Jako alibi proti výsledkům veřejných výzkumů, uvádí někteří psychologové - vytahování se. Muži prý uvádí více partnerek, než ve skutečnosti měli. Proč to tedy dělají? Nesvědčí i tento fakt o tom, že považují větší počet partnerek za svou chloubu? Nepřipadali by si jako neschopní blbci, kdyby uvedli jen jednu nebo dvě partnerky? Nestvrzují tak své lovecké dědictví, kdy úspěšnost lovce se posuzovala podle počtu osetých samic? Nedávají tím najevo svůj sklon k promiskuitě? Proč se tedy brání přiznat své lovecké dědictví?

 

Důvodem by mohly být společenské konvence, které ve vyspělých státech udělaly z promiskuity skoro zločin, což pánům tvorstva dává špatnou vizitku. A oni chtějí dokázat, že nejsou o nic horší než ženy. Jenomže promiskuitní neznamená špatný, vždyť charakter člověka netvoří pouze jeho sexuální dědictví. A sklon k promiskuitě neznamená, že každý muž musí střídat partnerky, protože i oni navzdory svému loveckému dědictví dokáží žít v monogamním svazku, což potvrzují i vědecké výzkumy. Zrovna tak některé náruživé ženy navzdory svému monogamnímu dědictví střídají milence, jak na běžícím pásu. Záleží na každém jedinci, jak se svým dědictvím vyrovná. Nejde o to, kdo je lepší, nebo horší, ale o to nepopírat lidskou přirozenost, byť má zvířecí kořeny. Pomáhá totiž člověku nejenom poznat sama sebe, ale dává tak možnost, aby ho pochopili i jiní.

 

autor: Hanka Formánková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip