Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Zimní venčení má svá úskalí. Buďte na ně připraveni

Zimní venčení má svá úskalí. Buďte na ně připraveni

11.2.2019 - redakce Babinet.cz

Předpověď na únor naznačuje, že zima ještě neřekla své poslední slovo. Jarní oblečení budete muset ještě nějakou dobu nechat v komodě. Na studené počasí byste měli připravit i vaše nejvěrnější kamarády. Proto vám přinášíme pár tipů, jak si zimní špacíry užít bez obav a starostí o vašeho pejska.

Teplo a sucho je základ

„Ani našim čtyřnohým kamarádům se bohužel obtíže spojené s prochladnutím nevyhýbají. Od podzimu do jara jim navíc hrozí virózy. Proto stejně jako u lidí platí, že základním předpokladem proti onemocnění je udržet pejska v teple a suchu,“ upozorňuje Zuzana Novotná, produktová specialistka e-shopu SpokojenyPes.cz. To platí především pro plemena, která nejsou od přírody „vybavena“ hustou a hřejivou srstí. Máte-li doma krátkosrstého anebo drobného pejska, měli byste sáhnout po oblečcích, které ho nejen zahřejí, ale také ochrání před větrem, deštěm a sněhem.

Tip: Obleček Hurtta je všestranným pomocníkem do mrazivého a sněživého počasí. Vnitřní materiál je speciální termo fólie, která udržuje teplo vyprodukované psem u těla. Svrchní materiál je voděodolný, ale prodyšný, takže nedojde k zapaření či přehřátí psa při pohybu. Zimní bunda je střihově navržena tak, aby poskytla maximální ochranu.

Že doma máte velkého a huňatého psa a zateplování se vás netýká? Ale co když venku padá déšť se sněhem? Existují speciální psí pláštěnky, které vašeho chlupáče udrží v rámci možností v suchu a vy budete mít daleko méně starostí s jeho čištěním, až se vrátíte domů.

Tip: Pláštěnka Hurtta je vyrobena z pohodlného outdoorového materiálu, který udrží vašeho pejska během výletu v suchu. Výhodou je zejména vysoký límec se speciální úpravou proti vniknutí vody okolo krku psa. Samozřejmostí by u všech pláštěnek měly být: nastavitelnost oblasti zad, pasu i krku, reflexní prvky a krytý otvor pro připnutí vodítka.

Já svítím!

Dny jsou stále krátké a procházky kolem páté hodiny odpolední musíte absolvovat za tmy. Za takových podmínek se nám může pejsek lehce dostat mimo dosah našich očí a my ztratíme přehled, kde přesně se náš mazlíček nachází. Někdy to může být i velmi nebezpečné, a to zejména v případě, kdy se pohybujete u frekventovaných míst a hrozí srážka s autem nebo cyklistou. Proto vyměňte klasický obojek za svítící. Svítící paprsek „levitující“ ve vzduchu vám vždy prozradí tu správnou polohu.

Tip: Tractive led svítící obojek je viditelný až na 300 metrů a díky svému materiálu je odolný, lehký a pohodlný. Podsvícení lze nastavit ve třech různých režimech.

Posypová sůl a zmrazky mohou pejska potrápit

Ačkoli jsou psí lůžka a polštářky od přírody velmi odolné a my je psům můžeme akorát tiše závidět, tak i ony mohou dostat zabrat. Zejména mrazivé počasí v kombinaci s posypovou solí je pro vašeho chlupáče potenciálním nebezpečným dvoj elementem, který se může podepsat na stavu jeho tlapek. Ani v tomto případě není radno prevenci podceňovat. Dobře poslouží např. vazelína v medicinální kvalitě.

Tip: Canavet mast kombinuje několik složek včetně vazelíny, které tlapky ochrání a zároveň podporuje jejich hojení. Je vhodná na celoroční použití. Obsahuje konopný olej a heřmánek. Díky tomu ochrání tlapky v mrazu i horku, zahojí prasklinky, škrábance a jiná poranění, a navíc výborně hydratuje lůžka, polštářky i drápky.

Blátivé louže jsou neodolatelné

Zimy už nebývají tak kruté, jaké si pamatují naši rodiče nebo prarodiče. Stále častěji jsme svědky, kdy několik dní sněží, mrzne a pak se oteplí a všude je rozbředlý sníh a bláto. Pejskům naštěstí takové rozmary počasí nevadí, ba právě naopak. Jsou mezi nimi i takoví, kteří si neodpustí „koupel“ v nejbližším blátě.  „V takovém případě musíte věnovat očistě pejska speciální péči. Její zanedbání by mohlo mít za následek podchlazení či nějakou kožní infekci. Vypadá-li váš chlupáč více jako prasátko než pes, tak sáhněte po kvalitním psím šamponu, který ho zbaví nečistot a srsti dodá potřebné vitamíny,“ radí Zuzana Novotná, produktová specialistka e-shopu SpokojenyPes.cz.

Tip: pro zvýšení přirozené imunity a obranyschopnosti organismu vašeho pejska přidejte do krmiva Canvit Imuno. Tabletky jsou vhodné zejména v době zvýšeného náporu na psí imunitu. Obsažené betaglukany posilují imunitní systém a zvyšuje obranyschopnost organismu. Vitamíny a organicky vázané stopové prvky podporují slizniční imunitu organismu, která vytváří přirozenou bariéru proti vlivům vnějšího prostředí.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip