Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Pololetní prázdniny na Lipně

Pololetní prázdniny na Lipně

31.1.2019 - redakce Babinet.cz

Oslava pololetního vysvědčení, výlet do korun stromů, lyžování, ale i netradiční bruslení na Lipenském jezeře. To všechno lze zažít během pololetních prázdnin na Lipně. „Stezka korunami stromů je otevřena celý rok. V zimě představuje ideální výletní cíl těch, kteří chtějí vyzkoušet i další aktivity na jednom místě – lyže, brusle či běžky. Samozřejmostí jsou skvěle upravené sjezdovky. Letošní sněhové podmínky jsou za posledních několik let opravdu nejlepší,“ říká Vojen Smíšek, mluvčí Skiareálu Lipno a upozorňuje, že jedničkáři v pátek 1. února mohou lyžovat celý den pouze za 20 Kč. V provozu bude také bruslařská ledová magistrála.

Tip 1: Zimní Stezka korunami stromů Lipno – Stezka korunami stromů Lipno je otevřena celý rok. Pro ty, kteří nelyžují nebo dělají doprovod, to je ideální výletní cíl i v zimě. „Na Stezku korunami stromů můžete vyrazit i o pololetních prázdninách. Otevřeno je od 10 do 16 hodin,“ říká Vojen Smíšek.  Vystoupat na Stezku dokáže opravdu každý. Po celé své délce je totiž bezbariérová. Z jejího vrcholu je nádherný výhled na Lipenské jezero nebo okolní hory. Výlet lze kombinovat s lyžováním nebo bruslením na zamrzlém Lipenském jezeře.

Tip 2: Romantické bruslení při svíčkách – Lipenská bruslařská magistrála bude v pátek netradičně osvětlena svíčkami. „Úsek ledové magistrály od přístavu do Loděnice Lipno bude v pátek večer, tj. 8. 2. 2019 od 18:30 do 20 hodin osvětlena svíčkami, atmosféru budou dotvářet ohně,“ upozorňuje na netradiční akci Vojen Smíšek, mluvčí Skiareálu Lipno. Akce se uskuteční pouze v případě, že Ledová magistrála bude oficiálně otevřena. „Bruslařům doporučujeme vzít si s sebou čelovky,“ radí Smíšek.

Tip 3: Lyžování za dvacku – Všichni jedničkáři se mohou v pátek na Lipně těšit na zaslouženou odměnu. Díky dobrým známkám na vysvědčení totiž mohou celý den lyžovat pouze za 20 korun.

Díky Lipno.card lze získat množství slev. „Jedná se například o 20% slevu na nákup dvou a vícedenních skipasů, dárek k rodinnému vstupnému na Stezku korunami stromů Lipno nebo volnou jízdenku na Stezkabus,“ vyjmenovává nejzajímavější výhody Vojen Smíšek.

O Stezce korunami stromů Lipno

Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová a je vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi, které jsou ještě v kočárku. Z vrcholu 40metrové vyhlídkové věže je nepřekonatelný rozhled nejen po Lipně, ale i celé Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy. Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách.  Zvídavější návštěvníci ocení naopak vzdělávací tabule, ze kterých lze čerpat vědomosti nejen o hospodářském využití lesa. Celá stezka měří 675 m a návštěvníkům nabízí nádherné výhledy a možnost poznat život v korunách stromů.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip