Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak vyčistit toustovač? Nožem nikdy, jde to i jinak!

Jak vyčistit toustovač? Nožem nikdy, jde to i jinak!

27.1.2019 - redakce Babinet.cz

Snídaně je základ dne. Neméně důležité jsou však také svačiny mezi většími jídly. K oblíbeným, ale poctivým rychlovkám stále patří tousty. Teplý, obložený a precizně dochucený toust zasytí a při troše dobré vůle, pořádně zlepší náladu. Výsledek na talíři, nebo v krabičce je fantastický, jenže koho by dokola a dokola bavilo drhnout ten zaneřáděný toustovač (často označovaný jako sendvičovač)? Obzvláště zapečený sýr je na povrchu toustovače extra příjemnou perličkou. Jak tedy toustovač příště vyčistit bez námahy?

Nožem nikdy

Kolik toustovačů jste už zničili, protože jste se na povrch vrhali nožem na máslo? Tohle určitě není dobrý, ani efektivní nápad. Teflonový povrch tohle zacházení nevydrží a vždy vám zbudou jen hluboké rýhy, ve kterých se nečistoty usazují s pořádnou intenzitou. A následné čištění už takto poničeného toustovače, to je teprve zábava. Máte rázem pracovní náplň na celé dopoledne.

Jde to i jinak

Aby váš toustovač ještě dlouho odváděl tu nejlepší službu, ukážeme si dnes babskou radu, na kterou již mnoho žen nedá dopustit. Funguje rychle, spolehlivě a nejpřitažlivější je na ní to, přiznejme si, že nemusíte hnout ani prstem.

V čem tedy tkví ten zázrak?

 • Žádných patnáct čisticích prostředků nepotřebujete. Stačí vám pouze papírové utěrky, voda, citrónová šťáva a rozprašovač.
 • Smíchejte v rozprašovači hrnek citrónové šťávy s hrnkem vody. Dobře promíchejte a navlhčete pořádně čisticí směsí papírové utěrky.
 • Teď přichází na řadu toustovač. Na chvíli jej zapněte, aby se lehce prohřál. Ihned vypněte a rozhodně vytáhněte ze zásuvky.
 • Toustovač otevřete, a na teplý povrch položte navlhčené papírové utěrky.
 • Toustovač přesně v tomto stavu zaklapněte a nechte založené papírové utěrky působit přes noc.
 • Ráno stačí toustovač otevřít a vytřít plochu čistým hadříkem, navlhčený pouze vodou. Plocha je hladká, čistá a připravena k použití.
 • Čím častěji budete toustovač čistit tímto způsobem, tím více bude povrch odolnější vůči dalšímu připečení.

 

A jaký je vás osvědčený způsob, kterým čistíte toustovač? Nenechávejte si jej pro sebe a poraďte ostatním v komentářích.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Gagos
29.1.2019 22:52

Stejný, jen bez toho citronu...

samsam7451
26.4.2019 21:21

Nebo stačí použít pečící papír a toustovač se pak vůbec nemusí čistit. :-) Nebo si stačí koupit kvalitní toustovač, například tady: https://www.testino.cz/toustovace

samsam7451
26.4.2019 21:21

Nebo stačí použít pečící papír a toustovač se pak vůbec nemusí čistit. :-) Nebo si stačí koupit kvalitní toustovač

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.